Autor Wątek: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie  (Przeczytany 11937 razy)

Offline JagXKS

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2016, 12:12:46 pm »
Z dobrym X300 co raz trudniej. Części używanych np. wszelkie chromy zderzaka co raz mniej i trudne do znalezienia. Z tą awaryjnością to też bez przesady. Jak zaniedbane, a taka jest większość to się psują jak każdy. X308 ma parę więcej rzeczy innych niż pisze kolega Choina (Nieco inne przednie zawieszenie, lepszy komfort, lepsze fotele, lepiej pracujący silnik, 5 biegów, normalny tempomat, regulowane amory jako opcja  itp.). Na forum wszystko znajdziesz. Droższe w utrzymaniu jest, ale jak wszystko porobisz też będzie służyć długo. W x300 jest mniej rzeczy do zepsucia.

Dodam też, że X305 to inna liga, jeżeli chodzi o koszty napraw i utrzymania.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2016, 13:34:38 pm wysłana przez JagXKS »

s900

  • Gość
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 18, 2016, 21:14:14 pm »
poprę poprzednika  Toyota na USA to dalej Toyota !!! nie ta półka i brak tradycji , Jak chcesz kupić Jaga to nie oglądaj japończyków tylko kup Jaga !!!

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 18, 2016, 21:39:50 pm »
Chyba nie macie pojęcia o czym piszecie . lexus LS 400 to najlepsza i najmniej awaryjna limuzyna tamtych lat. Nie wiem skąd kolega ma informacje typu , że lexusów było u nas pełno a teraz nie ma ???????? Jeżeli miał bym kiedykolwiek zamienić mojego Daimlera na inna limuzynę to właśnie na LS-a a nie na wszem obecne BMW czy Mietek

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 19, 2016, 14:21:33 pm »
Może chłopaki są uprzedzeni w jakiś sposób. A może nie jechali lexem i nie wiedzą o czym mówią... Poza tym, jeden z kolegów nazywa tą markę mianem "lekszusz", Serio? Takiego określenia spodziewałbym się po nie wiem, Onecie, ale na forum Jaga?
Żenujące.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 19, 2016, 14:25:12 pm »
Chyba nie macie pojęcia o czym piszecie . lexus LS 400 to najlepsza i najmniej awaryjna limuzyna tamtych lat. Nie wiem skąd kolega ma informacje typu , że lexusów było u nas pełno a teraz nie ma ???????? Jeżeli miał bym kiedykolwiek zamienić mojego Daimlera na inna limuzynę to właśnie na LS-a a nie na wszem obecne BMW czy Mietek

LS400 jest swietny bez dwoch zdan ale to temat na kiedy indziej :)

Czru

  • Gość
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:19:25 pm »
Stąd podstawowe pytanie. Czy boisz się czasem coś sam grzebnąć? Jeśli nie, to Jaguar nie jest taki straszny jak go wielu maluje.
Grzebię przy każdym sprzęcie i gdybym miał swoje auto to też bym pewnie grzebał, nie tyle się nie boję co czekam na to :P
W takim razie dorzucam kota na listę aut do wzięcia, jak znajdę fajny model to wezmę, jak nie to pewnie skończę w Audi. Dzięki za rozjaśnienie sprawy i dyskusję panowie

A jeśli o Lexusa chodzi to nie nie nie, wygląda jak kredens, jakaś japońska imitacja starych meroli które też urodą nie grzeszą
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 16:30:35 pm wysłana przez Czru »

Donkihot

  • Gość
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:28:26 pm »
No tak, ale widzieliście LS 400  :-thumpdown  przypomina jakieś pokundlenie Mercedesa z czymśtam i z odrobiną czegoś? to jakieś nieporozumienie, co z tego że trwały i mało awaryjny? (znam, jeździłem) nudny jak flaki z olejem. Ja swoją trzysetkę stawiam przed oknem mojego sklepu i w wolnych chwilach spoglądam na niego, za każdym razem "banan na twarzy" Obserwuję ludzi którzy przechodzą obok niego i się potykają. To jest limuzyna marzeń. Zaczepiają mnie i padają teksty "ale ma pan piękny samochód" "pewnie szybki jest" "ja też o takim mażę" pokażcie mi takiego LS400 który cieszyłby swojego właściciela i wzbudzał tyle emocji u innych?
Myślę że ta wypowiedź zakończy dyskusję o jakiś LS-ach czy innych śmesach.

Peter

  • Gość
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 19, 2016, 17:23:02 pm »
Obserwuję ludzi którzy przechodzą obok niego i się potykają. To jest limuzyna marzeń. Zaczepiają mnie i padają teksty "ale ma pan piękny samochód" "pewnie szybki jest" "ja też o takim mażę" pokażcie mi takiego LS400 który cieszyłby swojego właściciela i wzbudzał tyle emocji u innych?

To chyba dlatego, ze Jaguar to pewnego rodzaju fenomen!
Podobnie jak Harley (tak myślę )  wśród motocykli.

Sa inne: droższe, tańsze, szybsze, ładniejsze, bardziej zaawansowane technicznie, ale to jaguar przyciągnie spojrzenia...
Moze dla tego, ze jest kultowy ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 18:32:23 pm wysłana przez Peter »

tomek1212

  • Gość
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 20, 2016, 00:22:02 am »
Jak dla mnie lexus i te inne "lepsze" japońskie marki przeznaczone na rynek USA (acura, infinity itp) odpadają za jakoś wykonania wnętrza, na poziomie Daewoo Leganza  (nawiasem mówiąc to Leganza powstała na bazie Lexusa GS, tego z połowy lat 90tych)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2016, 10:40:35 am »
Jak dla mnie lexus i te inne "lepsze" japońskie marki przeznaczone na rynek USA (acura, infinity itp) odpadają za jakoś wykonania wnętrza, na poziomie Daewoo Leganza  (nawiasem mówiąc to Leganza powstała na bazie Lexusa GS, tego z połowy lat 90tych)

Siedziales kiedykolwiek w LS400? Ja rozumiem, o gustach sie nie dyskutuje, mozna lubiec lub nie, ale porownywanie LS400 do Deawoo to juz przeginka.



Prosze cie! :)

Sam mam x300 i LS400 na pewno w wykonczeniu go wyprzedza. A sam wyglad to juz kwestia gustu, czesci sie podoba, czesci nie, o gustach sie nie dyskutuje. Zgaduje conajwyzej, ze posiadaczom kwadratowych 40tek bedzie pasowal duzo bardziej niz okraglych 300tek.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 20, 2016, 11:01:19 am »
Tomek, Leganza to o ile mnie pamięć nie myli projekt Italdesign z 1994r i był oparty na projekcie Kensington, dla Jaguara.
Jag tego projektu nie kupił. Ale kupiło go Daweoo.

A ten Kensington miał wyglądać tak:

Podobny do leganzy, co?  ::)

A co do tej jakości wykonania... Gdybym kupił Jaga ze cenę jaką miał jako nowy, byłbym srogo rozczarowany jakością. Te pasowania paneli... Tomek, na serio?
Przez dłuższy czas jeździłem Hondą Legend z '92 roku. Wykonanie tamtego auta to znacząca różnica na plus. Tak wykonanie paneli, jak i to co pod tymi panelami się znajduje. Jag x300 to Brytyjskie auto z technologią końcówki lat '80 i typowo Brytyjski sposób jego wykonania.
A lexus ls400 jest jeszcze bardziej kunsztowny od tej hondy... Z czystym sercem można porównać jakość lexa z mercem W140. Chyba najbardziej zbliżona jakość.
Serio, jak będziesz miał okazję, usiądź, przejedź się... Wszystko działa tak jak działać powinno. Jest cicho, niewyczuwalnie i solidnie. A w jagu złożyli tak jak złożyli no i jeździ...
Ale fakt, jag wygląda lepiej  ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2016, 16:30:38 pm wysłana przez Choina »
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 20, 2016, 11:05:21 am »
Ja jak się raz bryknąłem LS400 to powiem wam że dał mi większe poczucie luksusu podczas jazdy jak mój Daimler X300 .  :-V
X300  przy LS to jak wóz drabiniasty i nie mówię tego z przesadą. Fakt że Jaguar ma to coś ale złego słowa nie powiem na temat LS 400 który jest niedoścignionym szczytem techniki dla wszystkich samochodów z tamtej epoki.
To wnętrze które kolega wkleił nie jest jeszcze w najbogatszym wyposażeniu.
Pomimo tego  :-tylko

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 20, 2016, 12:45:06 pm »
Wiem, ze to nie najbogatsze wyposazenie spotykane w LS400, nie chcialem zeby zaraz za chwile ktos mi tu wklejal zdjecia Daimlera Century jako standardowym wnetrzu x300 :)

Donkihot

  • Gość
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 20, 2016, 16:07:07 pm »
Kolego Katar83, piszesz że "Ja rozumiem, o gustach sie nie dyskutuje" i ja się absolutnie zgadzam. Tylko że jak przeczytasz co napisałem kilka postów wyżej a potem kolega Peter zacytował czerwonym drukiem, to łatwo się domyślić że nie mówiłem o gustach, tylko o klasie-szyku. Oczywiście że ergonomia, jakość wykończenia i bezawaryjność Lexusa jest nieporównywalna, ale brak mu klasy. Tu można przytoczyć stary dowcip:
- Gość pyta kumla?
- Wolałbyś mieć dziewczynę: brzydką, ale wierną, czy ładną, która by cię zdradzała?
- A ty byś wolał jeść gówno w samotności, czy tort w towarzystwie?
Wiem, nikt z nas nie chciałby żeby żona mu się puszczała ;) ale za własne pieniądze kupić sobie bezduszne jeździdło i przy każdej rozmowie tłumaczyć wszystkim że to najlepiej wykonany samochód w swojej klasie, i że jaki wygodny i bezawaryjny i w ogóle.
Trochę słabo.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 20, 2016, 17:10:40 pm »
Najlepiej mieć oba  ;D :-clap
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<