Autor Wątek: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu  (Przeczytany 8962 razy)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 26, 2016, 13:36:07 pm »
Nie chciało mi się wywodzić, już założone dobre, jest ok, zawsze zostaje kupa kasy na inne dodatki, ale jak jest takie jak u mnie to lepiej nie mówić. Przyjmijmy że jest, i przyjmijmy że działa.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

tomeks1982

  • Gość
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 28, 2016, 11:46:42 am »
Ja np ; oferty z gazem od razu skreślam .
Szukam bez instalacji ,diesle też odpadają a co do samego gazu to chyba ta opcja odpada u mnie od samego początku .
co do samych poszukiwań to kilka egzemplarzy już widziałem ,niestety cena weryfikuje wszystko i z reguły są to samochody mocno zatyrane albo z przeszłością wypadkową nie mówię tu o samochodach po lekkiej stłuczce bo takie mi nie przeszkadzają sam mam taki .
Ale jak jadę na oględziny w ogłoszeniu jest igła a na miejscu runo i jeszcze się 1/2 komputera świeci to  od razu sygnał żeby uciekać jak najdalej od takiego samochodu bo potem go remontujesz i remontujesz a końca nie widać .

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 28, 2016, 12:45:19 pm »
do kupna musisz mieć ze sobą komputer, tester CO2, bo wielu oszustów sprzedaje z padniętymi uszczelkami pod głowicami, i kogoś kto zna się na tym. to podstawa.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 28, 2016, 22:45:55 pm »
po co komp i test co2 ? wystarczy zrobić to
1. oględziny nadwozia
2. oględziny wnętrza
3. test drogowy ok 50 km do 100 w razie potrzeby, jak coś będzie nie tak to samo wyjdzie
4. po teście drogowym zajrzeć pod maskę skontrolować płyny i wycieki
5. dobrze jak jest trochę dokumentów do auta faktury przeszłość serwisowa pin do audio 
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 29, 2016, 09:11:37 am »
Nie każdy jest mechanikiem i sporo spraw moze mu umknąć.
Oczywiście jazda i dokumentacja jest najważniejsza ale naprawdę warto wspomóc się zabawkami + stacją diagnostyczną jaką Wy wybieracie (nie sprzedający).

Tester CO2 kosztuje 6zł.
Kabel 75zł
Miernik gr lakieru ok 100zł (bardziej chodzi o szukanie czy i ile jest szpachli)
Przy zakupie samochodu uważam, że są to znikome koszty, a sprzęt zostaje.
Nawet dzięki niemu można tyle stargować, że wyjdzie jego zakup na zero lub będziesz zadowolony, że nie wpierdzieliłeś się w skarbonę.
Pyzatym, jeśli jakikolwiek kolejny bajer  jaki wyciągasz z kieszeni powoduje zmianę zachowania sprzedającego już jest wielkim plusem.

P.S. W wersji z dużą navi denso obejdzie się nawet bez kabla - menu serwisowe wyrzuca błędy DTC.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 29, 2016, 20:08:00 pm »
Nikt się nie zgodzi na jazde 50-100 km. Także lepiej zestaw diagnostyczny
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

tomeks1982

  • Gość
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 29, 2016, 22:46:06 pm »
Reasumując jedno mnie w tym wszystkim zastanawia ot
Dlaczego jest tak ciężko znaleźć samochód niecodzienny który będzie do jazdy i nie mówię tu tylko o Jaguarze a o innych markach także, piszę o tym ponieważ nie kupuję już pierwszego samochodu w życiu i za każdym razem gdzie jadę oglądać Mercedesa ,Bmw Audi czy ostatnio Jaguara trafiam na albo powypadkowy i to nie byle jak zmęczony lub z zajechanym motorem.
Co te Samochody w sobie mają że mało który jest do końca samochodem do porannej i szczęśliwej pobudki z bezstresowym wejściem do garażu typu o kurde czy mój samochód dziś odpali :) .

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 29, 2016, 22:59:58 pm »
Bo z reguły  nikt prawie nikt nie sprzedaje dobrego auta bo po co.
Ludzie nie dbają  o auta nie inwestują  i mają  gdzieś ich wygląd i stan odpala jedzie to już  dobrze.
A nasze serwisy uuuuu to już inna bajka
Na koniec kłamstwo zakorzenione  w narodzie .... nie bity starsza pani tylko do kościoła jeździła
I jeszcze wybór auta przez kupującego jak masz jakieś kolejek wątpliwości po obejrzeniu zdjęć  to nie rób  sobie wycieczki .Ja szukałem jeździłem 6 miesięcy za nim kupiłem Jaga
Trzeba szukać takiego do którego jak najmniej  dołożysz 
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2016, 00:15:35 am wysłana przez niewaskieauto »
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 30, 2016, 00:11:43 am »
Bo z reguły  nikt prawie nikt nie sprzedaje dobrego auta bo po co.


szczera prawda

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 30, 2016, 00:21:57 am »
teraz wiesz dla czego jest ciężko kupić dobre auto
sprzedawane są te które są wyeksploatowane i nie serwisowane bo kasy nie ma albo szkoda psuje się to na handel niech inny se naprawia albo jest po kreszu zrobiony na sztukę byle jak aby jeździł  i na handel a co tam. najlebsze słowa jakie słysze jak oglądam auto to .... panie ja pięć lat tym autem jeżdziłem i nic nie robiłem no bezawaryjny ...... to już wiadomo jak go kupisz to nagle jak to jędrzej mówi wybuchie wszystko po kolei
więc życzę cierpliwości w szukaniu
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2016, 00:30:57 am wysłana przez niewaskieauto »
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline patryk5250

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 30, 2016, 07:26:36 am »
Osobiście nie sprzedalbym swojego kociaka w którego zainwestowane jest worek pieniędzy a cena rynkowa to jakieś 15k :) a jak bym chciał żeby chodź trochę się z tego zwróciło to już widzę pytania skąd ta cena co on takiego ma itp więc dziękuję będę dalej jeździł i inwestowal :D
Było; Audi A6 C5 2.4 V6, MB W220 4.0 V8 CDI
Jest: Jaguar S-Type 4.0 V8

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 30, 2016, 08:49:21 am »
Dlaczego jest tak ciężko znaleźć samochód niecodzienny który będzie do jazdy i nie mówię tu tylko o Jaguarze a o innych markach także, piszę o tym ponieważ nie kupuję już pierwszego samochodu w życiu i za każdym razem gdzie jadę oglądać Mercedesa ,Bmw Audi czy ostatnio Jaguara trafiam na albo powypadkowy i to nie byle jak zmęczony lub z zajechanym motorem.

To nie kwestia marki - one w większości tak wyglądają.
 W zeszłym roku szukałem samochodu dla ojca i żony – nad każdym zeszło ponad pół roku.
(Tu przypomniało mi się jak to zapytałem gościa Ibiza 1,6 TDI 2011 czemu podłoga w bagażniku jest pognieciona – „Wie Pan, bo jak oni je lądują wózkami widłowymi na lorę, to się pogniotła” myślałem, że jestem w ukrytej kamerze).

Zawsze zastanawia mnie ile szrotu po mieście jeździ z nowymi tablicami rejestracyjnymi.
U mnie (nie za duże miasto ponad 200K mieszkańców) zmienia się ostatnia litera w tablicy rejestracyjnej, co ok 9 mcy. I 60% samochodów widać ze były rejestrowane max 18 mcy temu.  Procent ten co roku jest stały.
Co utwierdza mnie w definicji, iż samochody są kupowane, drutowane, a jak druty puszczają lecą dalej. Dalej drutowanie i do kolejnego typa.
95% ludzi kupuje samochód by się pokazać. Najlepiej mieć silnik 3.0 rocznik 2000 niż 1,6 2010. Do tego parę kW nagłośnienia a wszelkie pieniądze wrzucić w gaz.
Jak się później gość dowiaduje ze w tym 3.0 trzeba zrobić zawieszenie bo koło się urwie (oczywiście to już ostatnia agonia jest i dowiaduje się o tym na stacji diagnostycznej) to się go sprzedaje, a diagnosta ma +50zł.

Niecodzienne w dużych pieniądzach i tak uważam, ze szybciej się znajdzie niż syna szpachli i kątówki – passata, a wiadomo bite dzieci mają uraz na całe życie. 
Jaga szuka się dość długo, więc nie poddawaj się, jeśli tylko jesteś na niego zdecydowany.

mariners

  • Gość
Odp: Kupno Jaguara mile widziana pomoc doświadczonych użytkowników pojazdu
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 31, 2016, 10:07:18 am »
Ja swojego kupiłem w Berlinie na placu, stał sobie pierwsze co, patrze piękny, no to odpalamy, odpalił bez problemu, v8 4.0 od razu mi się spodobało przebieg 180tys. (realny) sprawdzony.
Póki co nie mogę powiedzieć nic złego na temat auta sprawuje się świetnie, jeździ cudownie się.
Jak narazie odpukać wymieniam rzeczy eksploatacyjne.

Tj. olej raz wlany Mobile 10w40 (szajs), teraz mam motula 5w30 auto całkiem lepiej chodzi ciszej no i najważniejsze nie bierze oleju ;-)
Olej w skrzyni wymieniony też, standardowo zawór nagrzewnicy, no i kosmetyka zwieszenia od zakupu wydałem już około 3 tys.
Nie żałuje ani złotówki ;) pozostało mi tylko doprowadzić stan blacharki pojawiają się małe ogniska.
Chętnie kupiłbym takiego po lifcie z 4.2 kompresor.
Sprzedając Jaga na pewno kupił bym kolejnego po lifcie.
Nie ma co liczyć że będzie tanio, ale za to komfort i przyjemność z prowadzenia nie da żadne auto w tym poziomie budżetu.