Autor Wątek: Zawieszenie przedniego lewego koła - pomocy - przydzwoniłem o wyrwe w asfalcie  (Przeczytany 1890 razy)

Offline Michał1977

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Chłopaki pomocy.
Zawieszenie w mojej esce lift 2003 oceniam na bdb, nic nie puka, nie ściąga i ogólnie super.
Ale dziś, dosłownie godzine temu wyłapałem taką dziurę w drodzę, że dwójka pasażerów zrobiła w majtki od dźwięku walnięcia jaki spowodowało zetknięcie koła z tym dołkiem. Widziałem ten dołek ale ani nie wydawał się taki masakrystyczny ani nie było go też jak ominąć, bo za późno go zauważyłem. Pozatym jechałem może czterdzieści z tym że dołek brałem po łuku. Mówiąc brzydko je...ło strasznie głośno, metaliczny trochę sprężynujący dźwięk. Ale nic. wszystko spoko, nic nie bije, nic nie ściąga, cisza, nic się nie stało. Tylko że za chwilę biorę na skrzyżowaniu średnio łagodnie zakręt w prawo i pasażerowie po raz drugi  mają mokre majtki ( i ja też) bo to lewe koło wpada mi jakby w poślizg, jakby kładzie się czy coś takiego. parę minut poźniej znowu skrzyżowanie w prawo już dużo wolniej i znowu to samo. objaw taki jakby koło nie wiem... nie trzymało się asfaltu i auto leci prosto a nie po łuku jak bym chciał przy skręcie. no nie do końca bo jak się tylko toczę to jest spoko ale jakiekolwiek większe przeciążenie przy skręcie w prawo gdy lewe koło jest dociążone powoduje ten objaw.
dziś to już padaczka bo późno i ciemno ale jutro po pracy podjadę najpierw na szarpak żeby popatrzeć co tam się zadziało.
Ale chyba nie zasne, macie jakieś pomysły co to może być?
coś pękło, jakiś wahacz? nie przerabiałem jeszcze zawieszenia w tym aucie więc nie mam nawet pojęcia co to może być.
Pomocy.
Krokodyl_V8

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 147
Kolego podjedz jutro z rana do pierwszej stacji diagnostycznej i tam za 20pln ci zdjagnozują.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Sworzeń albo tuleja amortyzatora w wahaczu lub końcówka kierownicza...albo to i to. Jednakże wyjdzie jutro w praniu
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
a mówiłem ci że te auta mają delikatne zawieszenie, spij spokojnie jutro się dowiesz
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Michał1977

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
właśnie wróciłem spod supermarkietu, kręciłęm tam na wszyststkie strony, nawet policja stanęła popatrzeć, ja też iałem niezłą zabawę, ale powiem że to chyba poprostu taki uślizg bo mamletnie opony na przodzie a temperatura i wilgotnośc jest dziś conieco zimowa, więc to chyba nie żadna usterka tylko poprostu ..... śśślisko jest!
ale jutro pojade na stacje żeby sprawdzić.
dzieki chłopaki.
Krokodyl_V8

gravi

  • Gość
W takich sytuacjach, gdy przydzwonisz i masz już jasność, że jest coś nie tak wzywasz niebieskich spisują z Tobą protokół i zgłaszasz się do zdm-u czy innej instytucji w zależności pod kogo podlega dana droga,i wypisujesz wniosek o odszkodowanie. Oni powołują rzeczoznawce i ich ubezpieczyciel wypłaca kasę. Czas stracony to 2 godz. czekania na policje i ze 3 łącznie biegania z resztą. Jak nie odpuścisz to chociaż część kosztów zawsze się zwróci, a zawieszenie do Jagów tanie nie jest;/ pozdrawiam