Autor Wątek: Końcówki wydechu X308  (Przeczytany 2111 razy)

sonix001

  • Gość
Końcówki wydechu X308
« dnia: Listopad 23, 2015, 09:52:24 am »
Witam

Zastanawiam się nad wymianą samych  końcówek wydechu w  x308 średnio mi się podobają te oryginalne

Ale nie wiem czy to jest dobry pomysł bo nie chce zepsuć  wyglądu samochodu ;).

Wymieniał ktoś na jakieś inne ?  :)


brys

  • Gość
Odp: Końcówki wydechu X308
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2015, 11:02:08 am »
Jak końcówki, to tylko a'la XJR. Ja tak mam u siebie:

popis1978

  • Gość
Odp: Końcówki wydechu X308
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2015, 06:15:30 am »
Jak końcówki, to tylko a'la XJR. Ja tak mam u siebie:


Cześć - czy końcówki, które masz założone to oryg. część czy zbliżony - wizualnie i wymiarami - produkt N/N ? Potrzebuję takich u siebie w x308 - gdzie można je ewentualnie zamówić?

Ps.
Interesuje mnie rownież twój mało inwazyjny pomysł na poprawę mruczenia ... Czy mógłbyś do niego wrócić i zaproponować jakieś już u Ciebie sprawdzone rozwiązanie ? Z góry dzięki. Pozdr.

brys

  • Gość
Odp: Końcówki wydechu X308
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2015, 21:02:23 pm »
Jak końcówki, to tylko a'la XJR. Ja tak mam u siebie:


Cześć - czy końcówki, które masz założone to oryg. część czy zbliżony - wizualnie i wymiarami - produkt N/N ? Potrzebuję takich u siebie w x308 - gdzie można je ewentualnie zamówić?

Ps.
Interesuje mnie rownież twój mało inwazyjny pomysł na poprawę mruczenia ... Czy mógłbyś do niego wrócić i zaproponować jakieś już u Ciebie sprawdzone rozwiązanie ? Z góry dzięki. Pozdr.

1. Końcówki to N/N, znalazłem dawno temu gdzieś w necie i już nie jestem w stanie powiedzieć, które to dokładnie. Najważniejszy w wyglądzie jest wymiar wylotu - musi być 9-10cm średnicy, do tego przekrój okrągły i końcówka skośnie ścięta w dół.

2. W kwestii brzmienia - aktualnie mam u siebie zdemontowane końcowe tłumiki (oba za osią - tzw. muffler delete) i w ich miejscu wstawione rury o fabrycznej średnicy. Zmiana brzmienia jest delikatnie zauważalna, ale spodziewałem się, że będzie głośniej. Plusem jest tylko niewielki 'drone' przy niektórych obrotach. Na pewno nie wróciłbym do fabrycznego wydechu, jednak mam zamiar sprzedać ten zestaw, który mam u siebie i zamiast tego puścić rurę o większej średnicy usuwając tłumiki przed osią (resonatory), a jako końcowe za osią wrzucić dwa Magnaflow Glasspack. Dla usunięcia ewentualnego drone'a wyliczyć dobrze J-Pipes. Taki jest mój plan wysnuty po dziesiątkach godzin czytania zagranicznych for. Ale niestety nie mogę się zabrać za realizację, bo póki co ładuję hajs w rzeczy wymagające naprawy, a nie w dodatki :-trudno

sonix001

  • Gość
Odp: Końcówki wydechu X308
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2015, 16:53:16 pm »
własnie ciężko znaleźć te twoje końcówki ;)