Autor Wątek: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)  (Przeczytany 5792 razy)

Alex666

  • Gość
Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« dnia: Październik 14, 2011, 12:24:41 pm »
Cześć,
nie działa w moim XJ X308 (1998) regulacja lusterka lewego poprzez panel na drzwiach. Prawe działa bez zastrzeżeń.
Mam wersję niby Executive; "niby" bo gdzieś tu wyczytałem, że wersja Executive ma mieć pamięć ustawienia lusterek na panelu drzwi, a u mnie jej nie ma; jest tylko regulacja lusterek i sterowanie szybami. Ponadto, kierownicę mam regulowaną ręcznie - są dwie wajchy do tego, a kierownica nie wyjeżdża po przekręceniu kluczyka (fotel też się nie rusza). Jest też jakieś pokrętło na kolumnie kierownicy po lewej stronie, ale jeszcze nie wiem do czego służy.

Wiem, że był podobny wątek (http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,5172.0.html) w archiwum ale dotyczył komputera lusterek i kierownicy, a u mnie chyba go nie ma  :-\
Czy jest możliwe, żeby wersja Executive tego nie miała? Może kupujący tego nie wybrał w opcjach?
Mam też pewne podejrzenia co do tych drzwi (kierowcy), bo nie mają one blokady przed samoistnym zamykaniem się.
Jaguar pochodzi z Niemiec (brief, książka serwisowa, cała dokumentacja po niemiecku, język komputera też) więc przekładka z anglika odpada.

Proszę o pomoc, gdzie zacząć szukać przyczyn nie działania regulacji tego lusterka (bo chyba bezpiecznik odpada, skoro prawe działa).

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2011, 13:19:25 pm »
Executive nie jest najbogatszą wersją i wcale nie musisz tego mieć. Zależy jak kto zamówił. Najłatwiej jest zamienić silniczki z prawego do lewego i zobaczysz czy działa. Wyjmujesz lusterko i odkręcasz 2 śrubki. Mechanizm X308 jest taki sam jak w X300.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Viking

  • Gość
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2011, 16:20:38 pm »
Nie przejmuj się że nie masz wielu rzeczy na pokładzie w wersji executive. Nawet XJRy nie miały wszystkiego i za wiele trzeba było dopłacać dosyć duże pieniądze. A teraz pytanie: czy lusterka ci się składają i czy słyszysz jak pracują oba silniczki?

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2011, 20:07:13 pm »
Koledzy, podłączę się trochę pod temat, mam ten sam problem i trochę inne pytanie, mam lusterko które z jednej strony ma zwykłe lusterko bez elektrycznego składania ( Samochód miał przygodę i pewnie po niej wstawiono takie lusterko ).

- czy mogę samo szkło lusterka przełożyć z lewej strony na prawą ?
- czy szkło jest symetryczne czy każda strona jest trochę inna ?

chcę przełożyć szkło na prawą stronę bo jest uszkodzone, a na lewa stronę kupić całe lusterko z opcja elektrycznego składania.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Alex666

  • Gość
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2011, 20:21:34 pm »
A teraz pytanie: czy lusterka ci się składają i czy słyszysz jak pracują oba silniczki?

Właśnie byłem to sprawdzić. Oba lusterka się składają. Z tym, że prawe (tam gdzie działa regulacja) składa się płynnie, natomiast podczas składania lewego jest wyczuwalny pewien opór i słychać dźwięk jakby naciągania sprężyny. Dzieje się tak 2 razy podczas składania, gdzieś ok 1/3 i pod sam koniec. Co do silniczków, to w lewym nie słychać go w ogóle. W prawym to coś tam słychać, ale trudno mi stwierdzić, czy to silniczek czy ogólnie ruchy lusterka....

Pisałem już, że mam pewne podejrzenia co do drzwi kierowcy, że coś było majstrowane przy nich. Nie działa ta regulacja lusterka, drzwi nie pozostają otwarte (nie działa blokada), a dziś jeszcze zauważyłem, że podczas już samego domykania drzwi, jest wyczuwalny lekki opór, czego nie ma podczas domykania drzwi pasażera. Drzwi kierowcy nie pasują tak idealnie jak drzwi pasażera.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2011, 00:16:40 am »
czy mogę samo szkło lusterka przełożyć z lewej strony na prawą ?
- czy szkło jest symetryczne czy każda strona jest trochę inna ?
Możesz przełożyć. Wkład jest ten sam na lewą i prawą stronę.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2011, 19:06:47 pm »

Możesz przełożyć. Wkład jest ten sam na lewą i prawą stronę.
[/quote]

Świetnie, to mogę już szukać lewego lusterka z funkcją elektrycznego składania.

Dziękuję Choina

Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2011, 10:16:56 am »
Jak znajdziesz takie lusterko (regulowane elektrycznie i składane) daj znać, ponieważ przy moim także ktoś grzebał i połamam zębatki w związku z czym zamyka się tylko jedno..
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2011, 18:39:30 pm »
Koledzy, szukam lusterka z funkcją elektrycznego składania i teraz mam kilka pytań, w opisach aukcji często nie ma informacji czy lusterko ma taka opcję a sprzedający też ie wie bo cześć już zdemontował i sprawdzić nie może.

Jak można poznać czy lusterko ma funkcję elektrycznego składania i ustawienia z pamięci ?

- ile musi mieć przewodów do kostki lub pin-ów ?
- czy kostka jest większa niż standardowa ?
- czy połączenie składanie + lustro fotochromatyczne jest standardem ?
- czy bez demontażu osłony z przodu da się sprawdzić jaki mam y typ lusterka ? może ktoś może wrzucić zdjęcia lusterka z tą funkcją i bez niej ?

Chcę się dobrze przygotować do zakupu, dlatego proszę o pomoc mądrzejszych od siebie.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 23, 2011, 23:07:21 pm »
Lusterko 12-pinowe to full opcja. Memory, fotochrom i elektrycznie składane.
Lusterko 11-pinowe jest bez fotochromu. A ty masz fotochrom w lusterkach zewnętrznych?
Kostka we wszystkich jest taka sama.

Jak sprawdzić lusterko? Zobacz czy wkład ma 2, czy 3 piny. 2-pinowe zwykłe elektryczne, 3-pinowe fotochrom grzany (fioletowy przewód po zewnętrznej, 2 po wewnętrznej).
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Jaguar Daimler X308
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2015, 14:23:10 pm »
Nie będę tworzył nowego tematu, a potrzebuję pomocy.
Czy w Daimlerach X308 elektrycznie składane lusterka były standardowo montowane?

Nie działa mi regulacja lustra od pasażera, od kierowcy tylko lewo- prawo. Składanie też nie,

Znalazłem takie: http://allegro.pl/lusterko-chrom-prawe-jaguar-xj-xj8-x308-okazja-i5807802846.html

Czy mogę bez problemu to kupić i montować?  ?????? Dzwoniłem i to lusterka ma 12 kabelków, ale to anglik, jest różnica jak rozumiem z lustrem?


Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Jaguar Daimler X308
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2015, 13:20:04 pm »
Ktoś coś pomóc może?

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 26, 2015, 19:47:31 pm »
Kolego, nie wiem czy każdy Daimler miał składane lusterka, jak kupiłem swoje auto to musiałem zrobić porządek z lusterkami, bo miałem z jednej strony składane lusterko i wylany fotochrom, a z prawej zwykłe lusterko ( auto miało przygodę ).

U Ciebie też może lusterka są wymienione, myślę że nie jesteś właścicielem auta od nowość. Wydaje mi się, że jeśli kupisz lusterko z 12 pinami to będziesz miał pełną opcją, to że lusterko jest z anglika nie powinno mieć znaczenia. 

Tak na marginesie to musiałem kupić 3 lusterka, żeby doprowadzić lusterka do porządku, 1 było dawcą wkładu fotochromatycznego, 2 miało sprawny mechanizm skłania a 3 było w zupełności sprawne, kupowałem w cenie od 49 zł do 69 zł.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Jaguar Daimler X308
Odp: Nie działa regulacja lusterka w XJ (X308)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 27, 2015, 01:56:00 am »
Dziękuję za odpowiedź.  :)

Tutaj trochę wyższa cena od tego co zapłaciłeś.