Autor Wątek: Wycena warsztatu i ostrzezenie  (Przeczytany 3566 razy)

nowyjohn1

  • Gość
Wycena warsztatu i ostrzezenie
« dnia: Październik 25, 2015, 00:56:17 am »
Witam,

Sprawa dotyczy kota XF 3.0 V6 2008r

11.09 oddałem auto do jednego z warsztatów w celu wyeliminowania klekotania silnika przy dodawaniu gazu + usunięciu błędu asystenta oraz poduszki. Po dwóch tygodniach warsztat po kilku moich interwencjach zdiagnozował usterkę  klekotanie silnika ma związek z napinaczem i po wymianie klekotanie umilknie przy okazji można wymienić cały rozrząd oraz wyregulować luzy zaworowe. Pytam się czy oprócz tego trzeba coś robić otrzymuję odpowiedź ze nie wszystko jest poprawnie. Panowie zmierzyli kompresje na moją prośbę i stwierdzili:

Kompresję ma ok jak na taki przebieg
lewa strona od przodu 13,1 / 13 / 12.9
prawa strona od przodu 12,6 / 13 / 13


Zgadzam się wiec na wymianę rozrządu i płytek zaworowych,  powierzam warsztatowi ściągnięcie części. Gdy informuję że będę chciał od nich zużyte części oraz faktury zaczynają się schody. Celowo zwlekają ponad miesiąc czasu z zamówieniem części do silnika bezczelnie kłamiąc przez tym cały czas ze są zamówione, Pan właściciel myślał że wymieni sam napinacz a skasuje za cały KIT niestety jego plany nie poszły po myśli. Nie potrafią przesłać potwierdzenia zamówienia części bo takiego nie posiadają.

Stwierdziłem że nie będę dłużej czekał i sam zamówię te części więc zamawiam części z UK po 4 dniach części są u mnie w domu a warsztat nie potrafił ich ściągnąć przez 5 tygodni   :o

Koszt części to 3000zł

Dowożę części do warsztatu i co słyszę ?

Pan właściciel stwierdza że klekotanie nie ma już związku z rozrządem i luzami zaworowymi nawet nie wymieniając tych części które dostarczyłem. Ciekawe na jakiej podstawie ten Pan stwierdza ten fakt skoro tych części nawet nie wymienił a już sugeruje następną naprawę dołu silnika ? Odmawia mnie również od zamiaru naprawy góry silnika a próbuje naciągnąć również na naprawę dołu a nawet wymianę silnika na nowy sugerując uszkodzenia pierścieni oraz tłoków.

Cały czas twierdził ze do wymiany tylko rozrząd że kompresja ok. Nagle na spotkaniu dostał oświecenia a przez dwa miesiące nie mógł  stwierdzić że na dole stuka. Sugeruje również że mój silnik nie jest od tego modelu auta tylko od innego ale ten fakt stwierdza dopiero po 2 miesiącach i wcześniej tego nie zauważył mało tego nawet zasugerował wymianę rozrządu a po zakupie przeze mnie części sugeruje wymianę silnika.
Bardzo to dziwne i dziwne jego zachowanie podczas osobistego spotkania jakby się czegoś obawiał. Dodam że auto z tym klekotanie jezdzilo 40 000km i nic się z nim nie działo i mogłem tak jeździć dalej gdybym tylko wiedział ze trafię na oszustów :-nuts

Proponowali mi nawet wymianę w aucie napinacza i złozenie bez ponoszenia kosztów z mojej strony co brzmi już podejrzanie. Podejrzewam że moja auto padło na nieuczciwego mechanika i posłużyło jako dawca. Podczas wizyty w warsztacie zaniepokoił mnie również fakt że na przepustnicy był niebieski ślad farby na mojej takiego śladu nie było. Oni robią dużo kotów obawiam się więc że moj silnik może jezdzić już w jakimś innym kocie i przełożyli inny wyeksploatowany, myślą że zarobią podwójnie.

Takich sytuacji z tym warsztatem było kilka tak jak jeden pracownik twierdził że taśma do airbagu jest nowa natomiast sam właściciel twierdził że jest używana.  Stwierdzili nawet uszkodzenie poduszki kierowcy ale gdy napisałem o wysłaniu airbagu do ekspertyzy nagle poduszka uległa samouzdrowieniu  :- pojecia

Co w takiej sytuacji począć czy zgłosić się do nich z rzeczoznawcą z PZMotu auto nadal jest u nich. Naprawa trwa już dwa miesiące w tym ponad miesiąc to zwykłe przetrzymanie z ich strony i nadaje się na sprawę cywilną natomiast jak stwierdzę kradzież i oszustwo zgłaszam do prokuratury.

A to cennnik
Wyjecie miski olejowej: uszczelka 170zł  plus diagnostyka silnika 5.0h  922.5zl brutto (nie wykonywałem chcą naciągnąć na dodatkową naprawę ale wcześniej nie wspominali o tym dopiero po dostarczeniu przezemnie czesci )
rozrząd wymiana jest to 15h, 2214zl brutto,
Wyjecie kolektorów wraz z katalizatorami 553.5 zl brutto plus uszczelki 2x 50 (sugerowałem że mogą klekotać blaszki w kolektorze)
diagnostyka podstawowa SDD 150zł
tarcze + klocki przód wymiana 150zł
weryfikacja kontrolki poduszki 200zł   ;D
wymiana napinaczy 2x150
wymiana taśmy airbag 250zł
wiązka przód park Aid. 700 zl (ściągnięcie przedniego zderzaka + lutowanie uszkodzonej wiązki)  :-clap
wymiana baterii w pilocie 30zl
Zrzut adaptacje skrzyni biegów 200zl
ściągniecie kokpitu (2000zł netto) (nie wykonywałem)

Części
taśma kierownicy koszt zakupu taśmy przez serwis 500zł

Roboczogodzina to koszt u nich 150zł netto i tak twierdzą że tanio bo w ASO godzina to 300zł

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2015, 01:12:32 am »
masakra!!! dawaj to do tvn turbo kamera, oni uwielbiają takie szopki... kanciarstwo tępią do skutku... i powiedz gdzie ta dziupla, żeby tam nie trafić przypadkiem. :-zly
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2015, 08:33:12 am »
Napisz wprost jaki to warsztat. Po drugie jeśli po dwóch tygodniach widziałeś, ze coś kręcą to dlaczego po prostu nie zabrałeś auta?? Niestety ale za takie sytuacje są winne obie strony. Mechanik bo c*pa i krętacz, a właściciel auta też pipa za przeproszeniem bo pozwala sobie na takie przypały.

U nas Porsche trzymaliśmy u mechanika tydzień (ja nie miałem czasu się tym zajmować) i jak zaczęli wymyślać, że jeszcze coś i jeszcze coś do roboty to po prostu zabraliśmy. A ja wczoraj zacząłem po nich poprawiać bo się przegub rozleciał, a mieli wymienić tylko osłonę. Lecz dziwnym trafem jak go rozebrałem to się okazało, że nie ma pierścienia blokującego przed wyjazdem wieloklina z przegubu.

Także tutaj sprawę można zgłosić do odpowiednich organów ale nie wiem czy to coś da, bo powiedzą to czemu pan żeś fury nie zabrał. Także ja to tak widzę
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

nowyjohn1

  • Gość
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2015, 16:37:42 pm »
Warsztat mieści się we Wrocławiu. Dokładne dane warsztatu podam po odbiorze auta wraz z opinią rzeczoznawcy oraz skanami korespondencji e-mail z tym warsztatem potwierdzającym ich krętactwo i naciąganie kosztów.

 Teraz pytanie udać się tam z rzeczoznawcą czy sprawę zgłosić dalej ?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2015, 17:46:15 pm »
napisz do tvn turbo... oni ogarną temat... z nawiązką. obejrzyj sobie którąś turbo kamerę.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

nowyjohn1

  • Gość
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2015, 18:04:25 pm »
napisz do tvn turbo... oni ogarną temat... z nawiązką. obejrzyj sobie którąś turbo kamerę.

Napiszę nie tylko tam bo nienawidzę złodziei i oszustów. Powiadomię również lokalne Wrocławskie media aby nagłośniły temat. Tylko co teraz z odbiorem auta. Odbierać z policją czy wystarczy rzeczoznawca ?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2015, 18:14:09 pm »
Tego nie wiem, ktoś pewnie wie! bardzo dobrze!trzeba skończyć te polskie złodziejstwo, teraz ukraińskie się zaczęło , dwa to za dużo.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

nowyjohn1

  • Gość
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2015, 18:23:42 pm »
Zadzwonię jutro do rzeczoznawcy PZMotu przedstawię sytuację i zobaczymy co dalej.

nowyjohn1

  • Gość
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2015, 21:02:18 pm »
Kolejna rewelacja w piątek jak rozmawiałem z nimi telefonicznie twierdzili że wymieniają rozrząd a dzisiaj otrzymałem od nich informację że rozrządu mi nie wymienią  ?????? Zakłamani oszuści.
Części zakupione w UK za 3000zł i nie mam ich możliwości zwrotu.

Warsztat tak długo zwlekał zamówieniem tych części ponieważ wymienić ich nie mieli zamiaru od samego początku.
Tak jak wspomniałem wcześniej problemy się zaczęły jak ich poinformowałem że będą żądał zwrotu części podejrzewam że części w silniku są sprawne dlatego nie chcą ich wymienić.

Omijajcie warsztat szerokim łukiem

ECS / Exotic Car Service
ul Wagonowa 34
Wrocław

Straciłem przez nich masę nerwów pieniędzy i czasu.
Auto 2 miesiące stało pod chmurą gdzie normalnie jest garażowane.

Jutro jestem umówiony w kancelarii adwokackiej.
Zakładam sprawę cywilną tym krętaczom za każdy dzień bezcelowego przetrzymania auta.

TVN Turbo powiadomione będę również informował lokalne media aby nagłośnić tych oszustów.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2015, 21:11:59 pm wysłana przez nowyjohn1 »

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2015, 21:46:31 pm »
POWODZENIA!!!! tęp zarazę.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

piskun8v

  • Gość
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2015, 22:48:37 pm »
Dawaj znać na bieżąco powodzenia!

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2015, 23:55:34 pm »
POWODZENIA!!!! tęp zarazę.

może trochę poczekać z takimi opiniami na ewentualną odpowiedz drugiej strony. W/w warsztat prowadzi kolega Kriss z niebieskiego forum i z tego co wiem znawca  i fan Jaguarów.

Kolega , który zamieścił tutaj swoją opinię jest na forum 2 dni i nawet się z nami nie przywitał tylko od razu atak .

Ewentualne wypowiedzi pod moim adresem - nie znam tego warsztatu , nie naprawiałem tam swojego kota , nie znam Krissa , ale ten post mi się nie podoba.

nowyjohn1

  • Gość
Odp: Wycena warsztatu i ostrzezenie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2015, 00:04:13 am »
Może i znawca i fan dlatego oddałem tam auto jednak ten człowiek wykorzystuję niewiedzę przeciętnego użytkownika samochodu i próbuje oszukać na kosztach naprawy, przetrzymuje bezprawnie moje auto 2 miesiące na co mam dowody i mogę je wstawić w postaci skanów e-mail. Człowiek ten perfidnie kłamie że zamówił części aby zyskać na czasie przy czym nie potrafi do dnia dzisiejszego przedstawić kwitu zamówienia.

Do Krissa wysłałem nawet link do tego tematu aby się ustosunkował ale jak widać milczy.

Ja mogę za zgodą tego Pana przedstawić dowody w postaci skanów e-maili oczywiście jeżeli się na to zgodzi a jego proszę o przedstawienie dowodów zamówienia części które podobno zamówił we wrześniu. Oczywiście kwitu żadnego z września nie przedstawi ponieważ takiego nie posiada.

 Jedyny kwit jaki posiada to potwierdzenie z 13.10 które zostało złożone miesiąc po oddaniu auta. Zamówienie nie doszło do skutku jak twierdził Kriss nie mogli ściągnąć pieniędzy z jego karty  :-clap

A teraz jak dostarczyłem części po 2 miesiącach walki z nieudolnością i krętactwem Pana Krissa on nie potrafi mi ich wymienić ! :-nuts
Przepraszam potrafi ale nie chce ich wymienić celowo z powodów jakich wspomniałem poprzednio.

Rozwój wydarzeń będę opisywał na bieżąco i nie tylko na tym forum. Mam nadzieję że temat pomoże użytkownikom którzy stoją lub będą stali przed wyborem warsztatu dla swojego kota.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 00:24:32 am wysłana przez nowyjohn1 »