Autor Wątek: problem z ciśnieniem oleju  (Przeczytany 1714 razy)

eMart

  • Gość
problem z ciśnieniem oleju
« dnia: Październik 06, 2015, 18:31:19 pm »
Witam! Mam problem z ciśnieniem oleju - natychmiast po wymianie oleju silnikowego w warsztacie zaczęły sie problemy - zegar ciśnienia oleju na desce rozdzielczej (Jaguar xj40 4.0, 1994) przy uruchamianiu silnika wskazuje ciśnienie około 4-5. Po rozgrzaniu silnika ciśnienie spada prawie do zera na postoju - w trakcie jazdy podnosi się. Temperatura na wskażniku jest ok. Nawet w sytuacji gdy ciśnienie jest bliskie zeru auto ma swoją bardzo dobrą moc. Czasami jednak falują obroty a przy dojechaniu do skrzyżowania silnik potrafi zgasnąć.
Bardzo proszę o pomoc.

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: problem z ciśnieniem oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2015, 20:04:04 pm »
jakim olejem zalałeś auto ? możesz mieć gdzieś nieszczelność przez którą wycieka olej i jest go zbyt mało dlatego ciśnienie może spadać

w bmw e34 z 94 miałem sparciałą uszczelkę bagnetu od pomiaru oleju od dołu auta, tamtędy wyciekał sobie olej (podczas wciskania gazu wytryskiwał wręcz -gdy cieśninie wzrasta)

nie wiedziałem o tej nieszczelności i też gdy auto się nagrzało podczas postoju zapalała się kontrolka, oraz komunikat o ciśnieniu oleju w silniku

gdy w końcu wyciek zlokalizowałem usunąłem oraz dolałem już brakujący litr oleju, problem zniknął


Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 252
Odp: problem z ciśnieniem oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2015, 21:28:25 pm »
Wiekszosc problemow z cisnieniem oleju w XJ40, to poprostu zle dziajacy czujnik cisnienia.

Jaguar nawet przestal sprzedawac czujniki wskazujce cisnienie, bo byly z nimi same problemy, w zamian sprzedaja czujniki zero jedynkowe. Albo jest cisnienie i wskazowka stoi na 4, albo go nie ma i wskazowka wskazuje 0. 

Jesli jednak obawiasz sie o brak cisnienia nalezalo by je zmierzyc, wkrecajac w miejsce czujnika manometr. Tyle, ze doste do czujnika nie jest najlepszy.