Autor Wątek: Wymiana lusterka zew. w X300  (Przeczytany 2293 razy)

Kuba_Wawa

  • Gość
Wymiana lusterka zew. w X300
« dnia: Wrzesień 03, 2015, 00:05:26 am »
Witam użytkowników Jagów.
Temat lusterek był już poruszany kilkakrotnie na forum, jednakże opcja "szukaj" nie pomogła mi odnaleźć tematu związanego z wymianą lusterka zewnętrznego dotyczącego modelu X300.
Bardzo mi zależy by nie zrobić kuku. Same szkła zdemontowałem, ale nijak nie wiem jak odkręcić podstawę od drzwi.
Czy to się robi od środka? - (próbowałem zdjąć ten mały trójkącik plastikowy, ale bezskutecznie)
Bardzo proszę o pomoc.

Jeśli nikt nie wie jak zdjąć całe lusterko, to choć proszę o podpowiedź jak zdjąć samą obudowę lusterka ( tę lakierowaną pod kolor).
pozdrawiam

tomek1212

  • Gość
Odp: Wymiana lusterka zew. w X300
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2015, 10:37:00 am »
Obudowa lakierowana trzyma się na wcisk ( na zatrzaskach), natomiast całe lusterko jest przykręcone od wewnętrznej strony drzwi, trzeba zdjąć ten plastikowy trójkąt i górną część boczku drzwiowego.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Wymiana lusterka zew. w X300
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2015, 10:42:31 am »
Trzeba zdjąć górną część tapicerki drzwi.
- zdjąć klamkę (wyjmujesz zaślepkę i odkręcasz pod nią śrubkę)
- zdemontować drzewo (po demontażu klamki wysuwasz drzewo z tapicerki)
- zdemontować tapicerkę górną (pod drzewem masz 2-3 śrubki, pod czarną gumą od nawiewu jedną, i jedną spinkę w kolorze tapicerki)
Trójkąt od lusterka jest tylko wsunięty w kołki. Odciągasz go i odkręcasz śrubę.

Cała filozofia.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
Odp: Wymiana lusterka zew. w X300
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2015, 17:07:02 pm »
U mnie ten czarny trójkąt jest osadzony na takim dziwnym, nieschnącym kleju przypominającym rozgrzaną smołę. Kołków żadnych nie zauważyłem. Można go więc zdjąć i zamontować bez ruszania tapicerki drzwi. Wówczas wymiana całego lusterka to jakieś 10 minut ;)

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: Wymiana lusterka zew. w X300
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2015, 10:40:37 am »
bardzo Wam dziękuję ( ratujecie mi tyłek i oszczędzacie sporo nerwów).
p.s. tylne boczki już zdejmowałem, więc tę czynność mam już opanowaną. Przednich nie miałem okazji.
Ten trójkącik czarny nie chciał się ładnie zdemontować, a bałem się że go uszkodzę.
Tak naprawdę lusterko chciałem zdemontować głównie dla tej chromowanej obudowy od daimlera.
Swoją drogą sądziłem zawsze że te chromowane są z aluminium, a tu zaskoczenie. /  trochę fordem pojechali i zrobili malowany plastik.
Na jednym lusterku (tej chromowanej obudowie) mam mały odprysk który nie wygląda zbyt atrakcyjnie.
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się w jaki sposób można odnowić tę powłokę, bądż czy istnieją firmy które mi na nowo by polakierowały w chromie?

jeszcze raz Wam dziękuję za pomoc.
Widać że można liczyć na życzliwych.  :-thank

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Wymiana lusterka zew. w X300
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2015, 17:37:50 pm »
Żeby wymienić dekielki lusterek na " chromowane " nie musisz demontować lusterka.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: Wymiana lusterka zew. w X300
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2015, 23:36:57 pm »
schemat lusterka x300