Autor Wątek: nowe audio do kota  (Przeczytany 5915 razy)

eminem6305

  • Gość
nowe audio do kota
« dnia: Sierpień 31, 2015, 14:26:47 pm »
Witam wszystkich; ) chciałbym zmienić system audio. .obecnie posiadam kota z nawigacja i moje pytanie to czy można wymienić ta standardowa na nową i czy będzie można korzystać z przycisków w kierownicy?  Do tego jakie głośniki i wzmacniacz polecacie? Chciałbym wymienić w przednich i tylnych drzwiach; ) JAGUAR X-TYPE 3.0 V6 2001r

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2015, 17:09:25 pm »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2015, 19:34:18 pm »
 :-hehe :-clap
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2015, 19:46:14 pm »
Też podoba mi się ta koncepcja , lecz nie jestem audiofilem .
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

Online voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2015, 21:10:23 pm »
Wymiana radia, to raczej nie wchodzi w grę, bo jak masz navi to i sterowanie wentylacją ogarnia tenże ekran.
Z zasłyszanych informacji to zestaw ALPINE, który bywał fabrycznie w X'ach jest warty uwagi. Głośniki + subwoofer pod półkę i zapewne jakiś wzmacniacz do tego. Skompletowanie tego pewnie nie jest proste, ale próbuj.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

kurak22

  • Gość
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2015, 21:25:01 pm »
Z zasłyszanych informacji to zestaw ALPINE, który bywał fabrycznie w X'ach jest warty uwagi.
Jak rozwiązany jest temat tylnej półki? Jest taka sama czy ma jakieś inne otwory?
A co do audio to zależy od budżetu.

Online voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2015, 21:41:01 pm »
Z zasłyszanych informacji to zestaw ALPINE, który bywał fabrycznie w X'ach jest warty uwagi.
Jak rozwiązany jest temat tylnej półki? Jest taka sama czy ma jakieś inne otwory?
A co do audio to zależy od budżetu.
Nie wiem jak to dokładnie wygląda zamontowane. Nie oglądałem seryjnej półki itd. Zobacz to: http://olx.pl/oferta/subwoofer-alpine-jaguar-x-type-CID5-IDbabMZ.html#f4ec69a123
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2015, 22:27:58 pm »
To nie jest półka alpine premium.. a przynajmniej nie z sedana. Ja wymieniłem stamtąd głośniki bo ogólnie te alpiny są słabe. W drzwiach są też alpiny ale jak ma grać coś co prawie nie ma magnesu.. Przy okazji tego tematu podpowiedzcie bo jest puszka którą się wpina przed monitor i obsługuje usb i inne zabawy a ori system daje tylko monitor. Idealnym rozwiązaniem jest  to https://www.youtube.com/watch?v=UmWnr6rIErs ale 3000zł to przesada..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

eminem6305

  • Gość
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2015, 00:38:17 am »
To co polecacie? :) zrobić upgrade do wersji premium czy wsadzić inne głośniki? Mieszkam w UK mój budżet to około 500f

cyberda

  • Gość
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2015, 23:14:50 pm »
To co polecacie? :) zrobić upgrade do wersji premium czy wsadzić inne głośniki? Mieszkam w UK mój budżet to około 500f

W jakim regionie UK mieszkasz  ?

eminem6305

  • Gość
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2015, 11:24:46 am »
Mieszkam w Selby to jest north yorkshire

eminem6305

  • Gość
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2015, 13:47:49 pm »
Cześć wszystkim:) jeszcze jedno pytanko czy mogę wsadzić ta półkę z subwooferem od wersji premium?  Czy one są aktywne czy trzeba podłączyć do wzmacniacza?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2015, 15:01:03 pm »
Wiem, że były 2 rodzaje tych głośników w półkę. Nie znam dokładnie szczegółów, ale nawet gdyby się okazało, że głośnik jest aktywny to nic Ci to nie daje, bo i tak musisz skąś wziąć do niego sygnał. A jak nie masz instalacji premium to raczej nie masz podciągniętej wiązki do tego na tył auta i w sumie to niewiele zmienia czy głośnik ma wzmacniacz czy musisz go dołożyć. Problemem jest to, że tak czy inaczej musisz wybebeszyć pół samochodu, aby cokolwiek zastosować. Bo albo możesz próbować dokupić wszystkie elementy nagłośnienia premium i poprzerabiać w ten sposób (co też nie będzie łatwe, bo sterowanie chyba jest tam po światłowodach) lub pójść inną drogą i powsadzać lepsze komponenty, ale niefabryczne. Przewagą drugiego rozwiązania jest to, że audio nawet w wersji premium w X-sie jest słabe. Wystarczy popatrzeć na ten niby subwoofer wbudowany w PLASTIK. Nie sprawia on dobrego wrażenia.

Ja u sibie na razie rozwiązałem to tak, że do fabrycznego radia (bez nawigacji) dołożyłem wzmacniacz http://www.clarion.com/pl/pl/products-personal/speaker/XC1410/index.html
Przez co mam teraz więcej mocy na głośnikach, ale zachowałem obsługę radia z kierownicy jak również fabryczny wygląd konsoli środkowej. Akurat w automacie jest miejsce przed lewarkiem zmiany biegów, gdzie ten wzmacniacz się mieści, więc również nic nie widać i nie zajmuje mi nigdzie miejsca. Dodatkowo zmieniłem przednie głośniki na takie http://www.soniadraga.com.pl/produkt/47/glosniki-morel-tempo-6.html
Głośniki również mieszczę się za fabrycznymi maskownicami tylko trzeba dorobić dystanse pod średniotonowe, a z wysokotonówkami też było ciut zabawy, bo są one większe od jaguarowskich i trzeba je jakoś zamocować na miejscu. Ale da się to zrobić w prosty sposób. Liczy się kreatywność.

Myślałem też od dołożeniu jakiegoś basu, ale muszę jeszcze do tego dojrzeć, bo jeszcze nie zdecydowałem czy dołożyć taką fabryczną plastikową tubę i  sygnał wziąć z jednych tylnych drzwi (tak byłoby najprościej i najmniej roboty, a dodatkowo nie wpłynęłoby to na funkcjonalność bagażnika) czy dołożyć wzmacniacz i skrzynię w bagażnik…


Co do pierwszego rozwiązania, to obawiam się, że to może po prostu brzmieć beznadziejnie i w konsekwencji i tak będę musiał to poprawić i zastosować drugie rozwiązanie.

PS. Nawet taka niewielka modyfikacja jak moja (kosztowało to niewiele) dała bardzo wyraźną poprawę dźwięku.

2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

eminem6305

  • Gość
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2015, 16:20:06 pm »
Dzięki za pomoc i jednak wymienię 4 głośniki z drzwi podłącze wzmacniacz do radia i położę nowe kable. .teraz kolejne pytanie jakie głośniki do przodu a jakie do tylu? Czy mogą być 4 takie same? Myślałem nad czymś takim http://m.ebay.co.uk/itm/JBL-MS-62c-6-5-16-5cm-17cm-Car-Audio-Component-2-Way-Speakers-Set-320W-Tweeters-/350900020962?nav=SEARCH i pytanie do kolegi czy zmieniałes kable czy na standardowych?

kurak22

  • Gość
Odp: nowe audio do kota
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2015, 16:45:42 pm »
jak chcesz potroić moc to raczej kabelki pozmieniaj, btw jak ktoś będzie robił takie cuda to dobrze by było żeby stworzył oddzielny temat   :-wstyd