Autor Wątek: Brak mocy i czarny dym, brak ciśnienia w turbo  (Przeczytany 7278 razy)

xtype005

  • Gość
Odp: Brak mocy i czarny dym, brak ciśnienia w turbo
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 07, 2015, 23:24:49 pm »
No chyba jest dosyć spora, podobno zatarła się od innego węża (była ostatnio wymieniana bo juz był problem i to podobny, tylko z mniejszą mocą objawy mogły byc słabsze, podobno źle ją założyli  :-zly ) Kiedy zatkali EGR strasznie zaczęło dmuchać, podejrzewam, że większość powietrza została skierowana do tej wlasnie rury, wlasnie pojechałem zeby go odetkali i obejrzeli, no i wyszło.

xtype005

  • Gość
Odp: Brak mocy i czarny dym, brak ciśnienia w turbo
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 18, 2015, 14:28:19 pm »
Rura wymieniona, przestał dymić, ale mocy nadal brak.... Zresetowałem silnik akumulatorem, bo myślałem, że po prostu został błąd, ale nic to nie dało.... Pedał gazu jakby od pewnych obrtów nie reagował na nacisk... Ale dymka żadnego nie puści, w żadnym kolorze.

Offline Sebko

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Brak mocy i czarny dym, brak ciśnienia w turbo
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 18, 2015, 15:44:22 pm »
Daleko masz do Warszawy? Zajmuję się chiptuningiem zawodowo i jestem pewny, że ten "chiptuner" narobił Ci niezłego syfu w mapach. W tych Jagach nie ma sterownika Bosch, tylko Delphi i trzeba mieć pojęcie, żeby poprawnie go zmodyfikować.

W zasadzie nie rozumiem dlaczego mu za taką "robotę" zapłaciłeś? Od razu po wgraniu map tak się auto zaczęło zachowywać?

xtype005

  • Gość
Odp: Brak mocy i czarny dym, brak ciśnienia w turbo
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 18, 2015, 15:51:36 pm »
W Łodzi jestem wiec wlasciwie niedaleko, tylko, że ja już mam dosyć wkładania kasy w ten samochod. Podjade do tego faceta zeby to cofnął (o ile mozna) i oddał kasę.

Offline Sebko

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Brak mocy i czarny dym, brak ciśnienia w turbo
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 18, 2015, 16:00:17 pm »
Można cofnąć do oryginału. Powinien przechowywać Twoją oryginalną mapę, więc wgranie z powrotem serii nie jest żadnym problemem. Jeśli oczywiście ma Twój oryginał... Daj znać jak się sprawy potoczą :)

xtype005

  • Gość
Odp: Brak mocy i czarny dym, brak ciśnienia w turbo
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 18, 2015, 19:04:31 pm »
Właśnie wróciłem do domu i zajrzałem tam i.... Rura zsunęła się z EGR, nie całkiem ale palucha od dołu mozna wsadzic do zaworu... Musieli zle założyć. W ogole jakoś sie wygięła. Tylko dziwne, że nie kopcił? W każdym razie jutro rano tam podjade i będą poprawiać.

xtype005

  • Gość
Odp: Brak mocy i czarny dym, brak ciśnienia w turbo
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2015, 13:16:59 pm »
No, rura poprawiona i jezdzi. I to całkiem niezle, jestem pod wrażeniem. Jak dostanie bardziej po dupie do czasami jeszcze puści bąka ale podejrzewam ze musi sie tam jeszcze troche przeczyścić, ostatnio tez tak było. Po tygodniu mu przeszło

Darecki 07

  • Gość
Odp: Brak mocy i czarny dym, brak ciśnienia w turbo
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 02, 2015, 00:20:59 am »
sprubuj odczepic czujnik przeplywu powietrza ,bez czujnika kotek nie bierze danych tylko leci na pamieci, tzn nie powinien kopcic a i spalanie powinno spasc. wracalem z urlopu i przedziurawil mi sie przewod....przejechalem 1200 km na odpietym czujniku i bylo ok, wczesniej przez 800 km kopcil jak lokomotywa i spalikl ponad 9l na 100 km

xtype005

  • Gość
Odp: Brak mocy i czarny dym, brak ciśnienia w turbo
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 02, 2015, 21:29:43 pm »
No spróbować chyba nie zaszkodzi...