Autor Wątek: Jeden ze wstryskiwaczy cieknie  (Przeczytany 2353 razy)

Grzesiek

  • Gość
Jeden ze wstryskiwaczy cieknie
« dnia: Lipiec 21, 2015, 12:32:47 pm »
Witam Serdecznie!

Od kilku tygodni mam Jaga x type 2009 2.0d. Mozliwe ze zrobilem blad przy samym zakupie juz ze go wzialem poniewaz widzialem ze silnik jest mokry. Myslalem ze to wilgoc bo to byl wilgotny dzien i to samo powiedzial dealer. Dzisiaj jednak jak robilem sobie wymiane filtrow zaczelo mnie to zastanawiac. Jak zapytalem sasiada o pomoc z filtrem paliwa, przy okazji spytalem sie go dlaczego tam jest mokro pod pokrywa silnika i powiedzial ze jeden z wtryskiwaczy mi cieknie i mozna go regenerowac. Myslicie ze droga bedzie taka impreza?

Mieszkam w Londynie ale mysle ze informacje z Polski rowniez moga byc pomocne, choc cena takiej uslugi na angielskim rynku bylaby najtrafniejsza.

Pozdrawiam

Grzesiek

Offline krzychu1113

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • X-Type 2.0 05r
Odp: Jeden ze wstryskiwaczy cieknie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2015, 14:10:11 pm »
Miałem podobny problem, wystarczyło poprawić mocowanie wtrysku( chyba oring sie nazywa) i rozwiązało to problem..

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Jeden ze wstryskiwaczy cieknie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2015, 18:35:50 pm »
Sprawdz czy na przelewie nie przecieka. Jeśli nie to być może miedziany (czy jaki tam zastosowali) oring przedmuchy ma
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Jeden ze wstryskiwaczy cieknie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2015, 23:50:32 pm »
Albo kospus pękł (mam takie dwa).
Najczęściej parcieje oring na przelewie. Koszt.. 50gr.

Grzesiek

  • Gość
Odp: Jeden ze wstryskiwaczy cieknie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2015, 11:03:11 am »
Dziwna sprawa bo zabralem sie za ten wtryskiwacz co byl najbardziej zalany. Sciagnalem stalowy przewod paliwowy z gory, wtrysk i przelew i wpadlem w lekka konsternacje bo nie moglem zlokalizowac oringa nigdzie. Zaczalem wiec przecierac wszystko wokol recznikiem papierowym bo wszystko bylo brudne z paliwa i pylu i nagle znalazlem moj oring na reczniku papierowym. Nie jestem pewny czy gdzies tam lezal i nie byl na swoim miejscu i dlatego byl wyciek ale wlozylem go na swoje miejsce (wygladal wporzadku). Ten sam zabieg powtorzylem dla drugiego zalanego wtrysku i odpalilem silnik i wyglada na to ze nic nie cieknie ale 100% pewnosci nie mam bo wszystko sie dalej blyszczy od paliwa bo ciezko je calkowicie wyczyscic. Nie widze natomiast zeby sie gromadzilo paliwo. Wielkie dzieki panowie!!!!

Pojawil sie natomiast nowy problem - zaswiecila sie kontrolka silnika.
Zabieram sie wlasnie do pierwszej w zyciu wymiany oleju. Jest czarny jak smola. Miesiac temu go dolewalem. Dzisiaj jak sie zapalila kontrolka patrze na bagnet i pusciutko wiec znowu dolalem. Myslicie ze jak wymienie olej to przestanie brac olej i zniknie kontrolka czy cos sie dzieje niedobrego?

Z gory wielkie dzieki!!!

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Jeden ze wstryskiwaczy cieknie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2015, 13:37:15 pm »
Wymienisz olej i po przejechaniu 20 km będzie znowu czarny jak smoła  ;D, taki urok diesla. Oleju ,nawet zużytego, nie powinno ubywać. Olej silnikowy chłodzi i smaruje turbinę i często właśnie to urządzenie jest przyczyną ubytków oleju. Odczytaj kody błędów, będzie wiadomo dlaczego zapaliła się kontrolka silnika.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

andrew140785

  • Gość
Odp: Jeden ze wstryskiwaczy cieknie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2015, 23:31:56 pm »
A czy przypadkiem kontrolka nie zaświeciła się sprężynka  dlatego że odkręciłeś przewód paliwowyc od wtryskiwacza do listwy idący? Jeśli zapowietrzyłeś układ to po zmontowaniu wszystkiego zapali Ci się sprężynka bo będzie błąd. Ale u Ciebie kontrolka silnika tylko świeci??

Co do lania to sprawdź jeszcze gniazda w których siedzą wtryskiwacze bo tam w plastikowej pokrywie zaworów są oringi uszczelniające i często w tych gniazdach  zbiera się olej bo guma w nich parcieje. Oryginalne forda kosztują 45zł /szt.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2015, 23:37:05 pm wysłana przez andrew140785 »