Autor Wątek: Zbiornik płynu do spryskiwaczy przecieka  (Przeczytany 2249 razy)

szach

  • Gość
Zbiornik płynu do spryskiwaczy przecieka
« dnia: Lipiec 22, 2015, 09:27:16 am »
Witam,

W moim zbiorniku do spryskiwaczy mieści się tylko nieco ponad litr płynu, a powinno wchodzić ponad 2,5 (z tego, co czytałem). Reszta wycieka. Bardzo powoli cieknie, czyli przez około półtorej godziny wycieka te półtora litra (plama pod samochodem). Zbiornik (z tego, czy czytałem) składa się z dwóch części połączonych uszczelką, więc nie wiem, czy to kwestia uszczelki, czy zbiornik jest gdzieś (na pewnej wysokości) pęknięty. Moje pytanie brzmi:
Jak to najłatwiej zdiagnozować? Czy gdzieś można dostać taką uszczelkę (jeśli to kwestia uszczelki), czy raczej trzeba kupić cały używany zbiornik (bo uszczelka jest droższa od zbiornika)? Czy ktoś z Was miał podobny problem?

pozdrawiam,
szach

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Zbiornik płynu do spryskiwaczy przecieka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2015, 09:54:07 am »
ja miałem identyczny problem kiedyś i po obserwacji doszedłem właśnie, że cieknie na uszczelce pomiędzy dwoma częściami
U mnie wystarczyło wyjąć górną część i uszczelkę. Uszczelkę trochę wyczyściłem i delikatnie nasmarowałem, aby trochę zmiękczyć i ewentualnie uszczelnić i to pomogło.
Z tym, że u mnie wyciek był minimalny. O ile sobie dobrze przypominam to przez pewien czas nie lałem płynu pod korek i poczekałem, aż będę zdejmował zderzak z innego powodu i wtedy zrobiłem również zbiorniczek.
Co do dostępności i cen to się nie wypowiem, bo nie potrzebowałem kupować.
Musisz po prostu rozebrać i wtedy będziesz widział w jakim stanie jest uszczelka. Jeżeli jest pęknięta to niestety potrzebna będzie wymiana. A ceny to sobie popatrz na allegro...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

szach

  • Gość
Odp: Zbiornik płynu do spryskiwaczy przecieka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2015, 13:42:23 pm »
bodi, dzięki za relację z Twoich zmagań ze zbiorniczkiem.

Jak trudny jest dostęp do tego zbiorniczka? Czy trzeba zdejmować zderzak, czy może jakoś od strony nadkola można się tam dobrać? Ile to może kosztować, taka wymiana? Sam tego nie zrobię.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Zbiornik płynu do spryskiwaczy przecieka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2015, 23:41:53 pm »
nie mam pewności na 100%, ale raczej na pewno musisz zdjąć zderzak i najlepiej prawe koło i zdjąć nadkole to będziesz miał do zbiornika dostęp
natomiast trudność samej pracy jest do ogarnięcia chyba dla wszystkich
nawet nie wymaga to dużo czasu
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black