Autor Wątek: cieknie mi woda do wewnątrz  (Przeczytany 5855 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
cieknie mi woda do wewnątrz
« dnia: Lipiec 20, 2015, 18:33:04 pm »
Miałem około miesiąc temu dziwne zdarzenie. Mianowicie podczas jazdy z dziewczyną (ona jako pasażer na przednim siedzeniu) w solidnym deszczu zaczęła "piski", że leci jej woda po stopach!!! Po zweryfikowaniu musiałem przyznać rację.
W sumie to 90% jeżdżę sam, ale nigdy nie stwierdziłem żadnych oznak, aby coś mi zamakało wewnątrz. Po dojechaniu na miejsce miałem trochę czasu, aby się przyjrzeć skąd to cieknie i okazało się, że z dolnej części plastikowej osłony nagrzewnicy??? (tzn. nie wiem na 100% czy to nagrzewnica - jest takie dość spore "pudło" zaraz za schowkiem). Wody polało się dość sporo ok. 1/2 litra i nie ciekła ona nie wiadomo skąd tylko wyraźnie z jednego miejsca tej plastikowej obudowy. Nie wiem w jakim momencie to następowało dokładnie, czy na włączonej klimie, czy też obiegu wewnętrznym lub też tylko na samym nawiewie, ponieważ wtedy używałem tych wszystkich opcji naprzemiennie. Ponieważ dziewczyna nie lubi nawiewu, ale z racji tego, że padało mocno musiałem co jakiś czas włączać DEF-a, aby odparować szyby i po krótkim czasie go wyłączałem i tak w kółko. Moje podejrzenie jest takie, że woda chyba musiała być zassana do nawiewu w jakiś sposób (czy to w ogóle jest możliwe? - nie znam zasady działania układu nawiew/AC w X-sie, więc może wypowie się ktoś kto wie co i jak). Sytuacja się już więcej nie powtórzyła (może dlatego, że już nie trafiłem na porządny deszcz od tamtego czasu), ale nie daje mi to spokoju, bo chcę mieć pewność, że do tego nie dojdzie lub jak temu zapobiec.
Wcześniej nigdy nawet przy mocnych opadach takie coś nie miało miejsca.
Być może ma to jakiś wpływ (chociaż nie sądzę), ale podczas wymiany na wiosnę filtra kabinowego uszkodziłem trochę podszybie z prawej strony. Ma ono taki wypustek ciągnący się po całej szerokości, który wciska się w miejscu gdzie kończy się dolna krawędź szyby i teraz ostatnie 20cm nieznacznie odstaje…
Ale pozostała część podszybia też wcale nie jest spasowana hermetycznie (tzn. nie ma tam żadnej gumy, ani innej uszczelki) i wydaje mi się, że to jest tylko kwestia estetyczna i nie ma wpływu.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

kurak22

  • Gość
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2015, 21:00:41 pm »

Być może ma to jakiś wpływ (chociaż nie sądzę), ale podczas wymiany na wiosnę filtra kabinowego uszkodziłem trochę podszybie z prawej strony. Ma ono taki wypustek ciągnący się po całej szerokości, który wciska się w miejscu gdzie kończy się dolna krawędź szyby i teraz ostatnie 20cm nieznacznie odstaje…
zaczynał bym od tego ::) z tego co pamiętam w x'ie nie ma żadnej osłony na filtr. podlej go w okolicach uszkodzonego podszybia, i zobacz czy filtr nie jest po tym mokry.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2015, 23:02:28 pm »
czyli przez filtr może ciągnąć wodę do środka???
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

kurak22

  • Gość
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2015, 07:04:36 am »
tak, bo jest on bezpośrednio połączony z dmuchawą która znajduje się za schowkiem, nad stopami pasażera.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2015, 09:56:49 am »
no to może w tym tkwi problem

zaczęło się od tego, że nie dałem rady zdjąć ramion wycieraczek i kombinowałem jak wymienić filtr kabinowy bez tego.
No i połamałem trochę podszybie...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

andrew140785

  • Gość
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2015, 05:10:01 am »
Dlatego jak ja wymieniałem filtr kabionowy to najpierw zastanowiłem się jaki patent opracować na zdjęcie wycieraczek bo ciężko schdzą  :-chyt
Ale ja robię tak że podkładam tuż przy samej śrubie ramienia wycieraczki  odciętą od sterego pędzla gumową rączkę tak aby ona powodowała juz odciąganie ramienia a ja deliktnie uderzam w trzpień za pośrednictwem drewnianej podkładki ( aby nie uszkodzić gwintu samego trzpienia) młotkiemi i musi zejść w końcu  :-super

A co do samej wody i przeciekania to zdejmij(  jak już dostaniesz się pod pióra wycieraczek)   ;)  cały kosz, w ktorym siedzi sam filtr i w tym koszu montowanym na dwie śruby 13mm jest uszczelka która jest z badziewnego gąbkowego czegoś co parcieje i robi się z niej pył i może u Ciebie właśnie ona znikła. Ja u siebie zawsze do nie zaglądałem przy każdej zmianie filtra i w końcu wymieniłem na brązową samoprzylepną  uszczelkę o profilu D . Nadaje się do tego jakby stamtąd była idealnie bo nowej oryginalnej nie kupisz jedynie z całym tym koszem w fordzie 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2015, 05:29:13 am wysłana przez andrew140785 »

Offline mr-dexter

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2015, 02:33:17 am »
Sprawdź tu - http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,30279.0.html
Też mi się tak stało i okazało się, że odpływ klimy (wąż) się zagiął.
X-type 3.0 AWD '01

kurak22

  • Gość
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2015, 06:27:59 am »
Sprawdź tu - http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,30279.0.html
Też mi się tak stało i okazało się, że odpływ klimy (wąż) się zagiął.
kolega ma problem podczas opadów atmosferycznych :-gwizd

Offline mr-dexter

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2015, 15:14:01 pm »
Może akurat przez zrządzenie losu stało się to w deszczowy dzień ;-)
X-type 3.0 AWD '01

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2015, 23:17:53 pm »
to nie żadne zrządzenie losu, gdy deszcz nie jest bardzo obfity to nie ma to miejsca
zdarzyło się tylko raz i to po jakimś czasie silnych opadów deszczu (co najmniej kilka minut upłynęło od początku deszczu). Przekonuje mnie teoria, któregoś z kolegów powyżej, że to rzeczywiście może przemakać filtr kabinowy i woda zbiera się w obudowie dmuchawy, ale nie mam teraz czasu tego sprawdzić. Oczywiście w wolnej chwili się temu przyjrzę. Jak do tej pory sprawdziłem, że wszystkie wystawione na allegro podszybia, albo są od anglików, bądź też są uszkodzone. Czyli nie nadają się do założenia (nie wiem po co ktoś wystawia za kilka stówek taki szrot??? przecież to jest nabijanie ludzi w butelkę).
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2015, 13:42:20 pm »
Panowie....
To byc nie moze!
W X-typie benzynowym zmienialem filtr kabinowy bez
demontazu wycieraczek.
W dieslu trzeba je
demontowac?

Why???   ?????? ?????? ??????

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2015, 14:04:07 pm »
Sprawdź czy nie masz zapchanych odpływów podszybia. gdy są zapchane woda nie ma jak spłynąc i przez wlot powietrza do kabiny wcieka do środka
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2015, 23:47:58 pm »
Ja niunia też zmieniałem do tej pory filtr kabinowy bez zdejmowania ramion, ale… do czasu.
Mam wersję benzynową, ale chyba wszystkie wersje mają filtr kabinowy w tym samym miejscu. Bez zdjęcia podszybia trzeba dość mocno się z tym szarpać, aby filtr prawidłowo założyć. O wiele łatwiej i lepiej zdjąć jednak wycieraczki i podszybie.
A odpływy z podszybie mam drożne. Dość często kontroluję, czy nie dostały się tam jakieś liście, bo zauważyłem, że czasami lubią tam wpadać.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2015, 16:08:18 pm »
Kolego bodi,

A czy zmieniales sam swiece?
Bede chcial najpierw
sprawdzic stan jednej z drugiego banku.
Jesli wymontuje ta z lewej strony to czy bede musial zalozyc jakies nowe uszczelki?
Drugi bank to ten
blizszy grila.    :-tylko

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: cieknie mi woda do wewnątrz
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 28, 2015, 21:23:13 pm »
świece zmieniał mi "spec", ale zapomniał mi wpiąć czujnik na obudowie filtra powietrza i miałem problemy z zapalaniem i dziwne szarpanie przy przyśpieszaniu
znalazłem sam przyczynę

ze świecami jest więcej majstrowania
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black