Autor Wątek: S-TYPE 2,7 D czujnik temperatury wody  (Przeczytany 1442 razy)

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
  • S-Type 2,7 D
S-TYPE 2,7 D czujnik temperatury wody
« dnia: Lipiec 13, 2015, 22:08:07 pm »
Witam, szukam czujnika temperatury silnika w kotku, gdzieś przeczytałem że wskaźnik na desce może wskazywać dobrą temperaturę  ale do komputera mogą być przekazywane złe wartości i mogą dziać się dziwne rzeczy, chciałbym go wymienić ale nie wiem gdzie go szukać żeby wiedzieć jaki zakupić, ogólnie mam problem z wentylatorem, raz włącza się a raz nie, podobne jest moduł ale jedynie co znalazłem to to że moduł występuję tylko w silnikach benzynowych i to w małych pojemnościach bo w 4,2 (chyba) też jest taki sam jak w dieslu 2,7, już jeden wymieniłem ale problem jest cały czas taki sam.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: S-TYPE 2,7 D czujnik temperatury wody
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2015, 13:56:31 pm »
Hej,

czujnik temp. wody jest tam gdzie zaznaczyłem na załączonym obrazku. Jest szary z podpiętą wiązką na wężu wody. Wystarczy zdjąć pokrywę silnika. Jak dostaniesz w Polsce nówkę tego czujnika, to pochwal się gdzie zakupiłeś (nie dotyczy ASO) :-V

[załącznik usunięty przez administratora]
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
  • S-Type 2,7 D
Odp: S-TYPE 2,7 D czujnik temperatury wody
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2015, 18:43:52 pm »
dzięki za odpowiedź, załączyłem zapytanie odnośnie innego czujnika, może kolego powiesz mi a ja jak znajdę to na pewno się pochwalę :-)

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: S-TYPE 2,7 D czujnik temperatury wody
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2015, 15:56:47 pm »
dzięki za odpowiedź, załączyłem zapytanie odnośnie innego czujnika, może kolego powiesz mi a ja jak znajdę to na pewno się pochwalę :-)
Nie rozumiem  ?????? Jakiego innego? W temacie jest mowa o czujniku temperatury wody.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport