Autor Wątek: wentylator 2,7 D działa jak chce  (Przeczytany 1330 razy)

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
  • S-Type 2,7 D
wentylator 2,7 D działa jak chce
« dnia: Lipiec 16, 2015, 20:06:46 pm »
Witam, znowu mam problem z wentylatorem przy moim kotku, mam S-Typa z 2.7 D i wentylator raz działa bez zarzutu a raz w ogóle nie działa, przed kupnem poprzedni właściciel zmienił go bo podobno robił tak samo a ja dostałem starego na pamiątkę, tylko że kupowałem go w październiku i nie zwracałem uwagi na to bo nie był potrzebny teraz gdy temp. poszła do góry i raz zobaczyłem wskazówkę od wody prawie na czerwonym polu to zawiozłem kotka do mechanika wraz ze starym wentylatorem a mechanik na to że on ma sterownik ale zreanimował stary i założył i powiem ze już jest o niebo lepiej ale zdarza mu się jeszcze nie włączać, nieraz wystarczy jak go popchnę trochę ręką i chodzi, co zauważyłem że jak odepnę czujnik o temp. silnika to wentylator zaczyna od razu działać i to na maxa więc chyba jest ok ale wtedy dlaczego zdarzają się mu się takie przerwy??? zastanawiam się na kupnem następnego ale może faktycznie jest tam jakiś sterownik ale z tego co widzę to przy samym wentylatorze żadnej plastikowej puszki nie ma, wychodzi porostu kabel z 4 pinami, 2 grube i 2 cienki, pomóżcie co to może być.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: wentylator 2,7 D działa jak chce
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2015, 22:13:29 pm »
Dokładnie miał to samo pan, który kupił Jaga 2.7 od mojego taty. U nas było wszystko ok a po kilku miesiącach zaczęło się dziać to samo co u Ciebie. Auto trafiło do ASO w Długołęce. Rozłożyli ręce. Podesłałem używany wentylator po czym stwierdzili, że jest tak samo uszkodzony jak ten co jest na aucie (wg mnie bzdura). Za grubą kasę rzekomo naprawili ten co był ale po niedługim czasie znów było to samo. Wysłałem klientowi nówkę i póki co minęło kilka miesięcy i nie mam sygnałów, że coś jest nie tak.
   Co do sterownika to jest on wbudowany w wentylator.

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
  • S-Type 2,7 D
Odp: wentylator 2,7 D działa jak chce
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2015, 21:11:15 pm »
dzięki, ale w benzynowych silnikach ten sterownik jest widać ewidentnie na obudowie jako osobny moduł a w moim nic takiego nie widać, zamierzam zmienić na jeszcze inny ale czekam za przesyłką, a może Ty masz taki pewny na 100 % ?????