Autor Wątek: Alarm sam się włącza  (Przeczytany 3768 razy)

piotr-gozdowiak

  • Gość
Alarm sam się włącza
« dnia: Czerwiec 24, 2015, 22:42:36 pm »
Mam  od tygodnia jaga i co noc alarm zaczyna wyć (dokładnie 1 raz na noc). Denerwuje mnie to bo muszę wstawać :/
Zawsze samochód mam zamknięty z pilota, kluczyki w domu a ten drze mordę, jak mały dzieciak w nocy. Czy może ja czegoś nie wiem na temat tego alarmu, źle go zamykam czy jak ? Może trzeba jakoś na 2 razy to robic ? Mieszkam na wsi więc wątpię żeby ktoś się do niego w nocy dobierał. Dom mam ogrodzony. No chyba że moj pies, ale raczej jakiś czujników zbliżeniowych tu nie ma. Coś tam czytałem że niektóre auta mają czujnik ruchu w środku pojazdu. Może to zabrzmi głupio, ale czy jakaś mucha która zostanie zamknięta w środku jest w stanie włączyć alarm ? Co robić, jak żyć ?  :-zly :-zly

I jeszcze jedno pytanie. Jak otworze z pilota samochód to otwierają się tylko drzwi kierowcy. Jak pociągnę za klamkę wewnątrz pojazdu reszta drzwi się otwiera, tak ma być, czy można to jakoś ustawić ?


auto 2002r 2,5l

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Alarm sam się włącza
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2015, 23:03:49 pm »
Otwieranie drzwi tak ma być.. a jak pociągniesz za klamkę inna niż kierowcy to tylko te się otworzą. Można to przeprogramować ale ja tak lubię jak jest. Gdzieś na forum widziałem zmianę tego. Co do wycia to mój się zadrze jak stoi stroną kierowcy na krawężniku.. jak od strony pasażera to cisza. Podejrzewam czujnik przechyłu lub coś w tym stylu ale nie chce mi się tego szukać, zbyt rzadko tak parkuję żeby mnie to irytowało. A może aku masz słaby i robi przerwy w dostawie prądu?
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

piotr-gozdowiak

  • Gość
Odp: Alarm sam się włącza
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2015, 23:12:33 pm »
Aku chyba nie bo radio by się kodowało (?) a nic takiego nie zaobserwowałem. Auto stoi na równym podłożu
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2015, 23:19:20 pm wysłana przez piotr-gozdowiak »

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Alarm sam się włącza
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2015, 23:50:05 pm »
Jak chcesz mieć wszystkie drzwi otwierane, to przyciśnij naraz przycisk zamknięcia i otwarcia na pilocie i przytrzymaj aż on mrugnie, wtedy zmienisz opcje na otwieranie wszystkich drzwi, a jak będziesz chciał powrócić, to analogicznie.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Alarm sam się włącza
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2015, 00:38:32 am »
U mnie w iksie jednokrotne wciśnięcie przycisku otwierania - otwiera drzwi kierowcy, a dwukrotne naciśnięcie - całe auto.

Jednokrotne wciśnięcie przycisku zamykania - zamyka auto, dwukrotne - zamknięcie + alarm.

Wciśnięcie przycisku zamykania i przytrzymanie - zamyka auto + zamyka okna.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

piotr-gozdowiak

  • Gość
Odp: Alarm sam się włącza
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2015, 08:27:27 am »


Jednokrotne wciśnięcie przycisku zamykania - zamyka auto, dwukrotne - zamknięcie + alarm.

Wciśnięcie przycisku zamykania i przytrzymanie - zamyka auto + zamyka okna.

Więc może tutaj jest problem. Jak powinienem zamknąć auto żeby się nie darł w nocy, na raz bez alarmu czy na dwa z alarmem ? I czy alarm sam się nie uzbroi po pewnym czasie ? Ciekawie czy mam domykanie szyb w swoim, nie sprawdzałem tego.