Autor Wątek: Pytanie o automat  (Przeczytany 1880 razy)

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Pytanie o automat
« dnia: Maj 14, 2015, 21:38:15 pm »
Jutro jadę oglądać 3.0 z automatem które min ma problem ze skrzynią biegów, która niby śwituje kiedy zapali się kontrolka od abs - na ile to prawdopodobne? Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

kurak22

  • Gość
Odp: Pytanie o automat
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2015, 16:50:14 pm »
pierwsze co, to na kompa z takim egzemplarzem.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Pytanie o automat
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2015, 22:23:43 pm »
komputer to nie problem, mam własnego autocoma, kwestia czy takie coś może mieć miejsce

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Pytanie o automat
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2015, 22:35:12 pm »
Moim zdaniem mało prawdopodobne ALE....Być moze sprzedający broni się tym, że skrzynia i tak źle pracuje, a przy okazji wywalony jest czujnik ABS (lub pochodne) i próbuje wkręcić bajer. Żeby skrzynia zaczęła fiksować od ABS musiałoby chyba wywalić całkowicie wszystkie czujniki lub sterownik ABS. I teraz tak...jeśli błąd wywala po jakimś czasie jazdy to być moze problem z modułem ABS i wtedy skrzynia rzeczywiście może fiksować.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Pytanie o automat
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2015, 11:31:02 am »
Autocom Ci za wiele nie da tutaj.
Nawet jak masz oryginał 2015.R1 (w co wątpię). DS150E/Autocom ma problemy z GEM, Skrzynią i IPC w Jaguarach. Niby ma w spisie, ale jego współdziałanie pozostawia wiele do życzenia.

Wszystko może być tak jak mówisz, jak kontrolka ABS i auto wchodzi w tryb awaryjny. Pompy w X-ach były wadliwe, szczególnie te z końcówką -EB i -EC. Wymieniałem już kilka, problem szczególnie dotyczy aut 2004-2005 z ESP ale i nietylko. W pompie psuje sie mechanicznie blok elektrozaworów i przyhamowuje cały czas któreś koło, to powoduje "DSC SYSTEM FAULT" kontrolkę ABS i różne inne dziwne zachowania, możnaby o tym pisać poemat.