Autor Wątek: Kilka pytań przed kupnem  (Przeczytany 3059 razy)

Math

  • Gość
Kilka pytań przed kupnem
« dnia: Kwiecień 20, 2015, 21:11:43 pm »
Witam
Temat może nie jest zbyt precyzyjny, ale mam parę pytań, a nie chcę zakładać multum tematów.
Oglądałem fajnego x-type i zauważyłem parę rzeczy:

1) obrotomierz się delikatnie zacina, gdy obroty spadają, co to może być ?
2) schowek po stronie pasażera nie otwiera się, ktoś miał podobną sytuację?
3) otwieranie z pilota nie zawsze działa, wystarczy wymiana microswitcha?

I tak na marginesie, ile płaciliście za dorobienie kluczyka do kota ?

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Kilka pytań przed kupnem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2015, 13:17:16 pm »
1. Z zegarami widziałem już różne dziwne zachowania, moze być wina komunikacji IPC <-> ECU
2. sprawdź czy nie jest zamknięty na kluczyk. Miałem jeden taki zamknięty który nie chciał sie otworzyć, wd40 kręcenie kluczykiem i w końcu odpuścił.
3. Najczęściej tak. Zwykły siemensowski, ok 3-5zł w sklepach elektronicznych. Mi siadaja średnio co pół roku.

Na marginesie klucz w ASO 950zł.

"Klon" Twojego kluczyka z tym samym ID pluskwy ok 300-400zł, ale nie polecam.  W Castoramach proponują nakładkę (bo nie programują fiolek) i lkucz z Mondeo za 200zł, rozwiązanie do d.... . Dopisanie kluczyka jak masz tylko jeden, to tylko i wyłącznie ASO lub ktoś kto ma JWDS (auta 2001-2005) lub IDS/SDD (2005-2010). W S-Type przedliftowym jest ID4C, a u nas 4D ID63.

Math

  • Gość
Odp: Kilka pytań przed kupnem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2015, 13:50:36 pm »
Dzieki !

2. Kluczyk nie rusza się w żadną stronę, możliwe, że coś w środku się wyłamało, ale spróbuję z WD-40.

A czy z kluczykiem nie da się zrobić tak:
Kupić kluczyk, grot dorobić, zaprogramować immobilizer a później zaprogramować go w stacyjce ? Czy to jest ten "klon", o którym mówiłeś?

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Kilka pytań przed kupnem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2015, 14:09:09 pm »
IMMO w X'ach masz w IPC (Brama immo) i w ECU.
Nowa pastylka w ASO ma już zaprogramowany kod i dopisuje się ją do sterowników, a "klon" to zapis do czystej pastylki kodu zczytanego z Twojego klucza. Często jest z tym problem.

cyberda

  • Gość
Odp: Kilka pytań przed kupnem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2015, 20:22:28 pm »
Ze schowkiem jest jeszcze jedno wytłumaczenie - może to przerabiany Anglik i schowek jest doszczepiony z całą deską dlatego jest inna wkładka niepasująca do Twojego kluczyka.
Warto to sprawdzić zanim kupisz.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Kilka pytań przed kupnem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2015, 20:49:03 pm »
Nie wiem czy to coś pomoże i może będzie tańszym rozwiązaniem.
Mam nowy komplet zamków (stacyjka, drzwi i schowek) do iksa z dwoma nowymi kluczyki nigdy nie programowanymi.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Math

  • Gość
Odp: Kilka pytań przed kupnem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2015, 21:42:47 pm »
Ze schowkiem jest jeszcze jedno wytłumaczenie - może to przerabiany Anglik i schowek jest doszczepiony z całą deską dlatego jest inna wkładka niepasująca do Twojego kluczyka.
Warto to sprawdzić zanim kupisz.

Samochód z USA, w Polsce całkiem długi czas, więc to odpada.
Nie wiem czy to coś pomoże i może będzie tańszym rozwiązaniem.
Mam nowy komplet zamków (stacyjka, drzwi i schowek) do iksa z dwoma nowymi kluczyki nigdy nie programowanymi.
Jaki koszt tego wszystkiego ?

Offline kopecky

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Kilka pytań przed kupnem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2015, 10:18:22 am »
Dzień dobry wszystkim !

Podłączę się do tematu, bo też mam kilka nurtujących pytań przed potencjalnym zakupem, także sorka Math - ja Ci nie pomogę ;)

1. zapocenie na kolektorze (zdjęcie obrazujące element na którym jest to zapocenie w załączeniu - nie jest to ten konkretny egzemplarz z zapoceniem, zdjęcie pożyczyłem z google) - czy zapocenie na tym elemencie jest groźne ? kosztogenne ? ile złotówek może wynieść naprawa ? no i przede wszystkim co to jest ?

2. czy ksenony w iksie mają samopoziomowanie ?

Dodam jeszcze coś o tym autku:
- silnik 3.0 v6 benzin,
- przebieg około 200 tyś. km,
- rok produkcji 2004,
- wersja kombi.

Na tą chwilę tyle. Z góry dziękuję za odpowiedzi  :-K

[załącznik usunięty przez administratora]
X-Type Estate, 3.0 V6 benzin, prod. 2004 r.

ghrh

  • Gość
Odp: Kilka pytań przed kupnem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2015, 11:03:32 am »
Fabryczne ksenony powinny mieć samopoziomowanie.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Kilka pytań przed kupnem
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 18, 2015, 19:03:18 pm »
Dzień dobry wszystkim !

Podłączę się do tematu, bo też mam kilka nurtujących pytań przed potencjalnym zakupem, także sorka Math - ja Ci nie pomogę ;)

1. zapocenie na kolektorze (zdjęcie obrazujące element na którym jest to zapocenie w załączeniu - nie jest to ten konkretny egzemplarz z zapoceniem, zdjęcie pożyczyłem z google) - czy zapocenie na tym elemencie jest groźne ? kosztogenne ? ile złotówek może wynieść naprawa ? no i przede wszystkim co to jest ?

2. czy ksenony w iksie mają samopoziomowanie ?

Dodam jeszcze coś o tym autku:
- silnik 3.0 v6 benzin,
- przebieg około 200 tyś. km,
- rok produkcji 2004,
- wersja kombi.

Na tą chwilę tyle. Z góry dziękuję za odpowiedzi  :-K
Na drugie masz już odpowiedź. A pierwsze - to chyba jest zmienna geometria dolotu - jeśli tam jest zapocony olejem to raczej nie jest dobrze moim zdaniem. Nigdzie w pobliżu tam oleju być nie powinno.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Kilka pytań przed kupnem
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2015, 22:43:46 pm »
Zapocenia ze zmiennej geo kolektora - klasyka w tym silniczku. Układ odpowietrzania w tym silniku jest tak porypany, że opary oleju + wysoka temperatura w kolektorze sprawiają, że tworzy się płynna maz. Wymienić w obu uszczelkę (17zł/szt oryginał Jag) i spokój. Roboty na 10 min
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline kopecky

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Kilka pytań przed kupnem
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 19, 2015, 11:06:05 am »
Ok, Panowie dzięki za te informację, zwłaszcza Driv3rrrr'owi  :-thank   Pozdrawiam!
X-Type Estate, 3.0 V6 benzin, prod. 2004 r.