Autor Wątek: Czujnik spalania stukowego gdzie 2.5 v6  (Przeczytany 2581 razy)

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Czujnik spalania stukowego gdzie 2.5 v6
« dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:18:44 am »
Witam otóż od kilku dni mam problem komputer pokazuje błąd spalania stukowego i auto wkręca sie tylko do 3 tys obrotów. Podejrzewam ze jest uszkodzony ten sensor albo coś z wiązka bo czasami złapie błąd i sie wkraca do 3 a czasami jest dobrze. Błąd da sie normalnie skasować ale po pewnym czasie powraca. Moje pytanie gdzie jest ten sensor ewentualnie wtyczka, czy jest tylko jeden czy są dwa? Bo szukam go nie mogę znaleźć. Moze ma ktoś z was zdjęcia lokalizacji tego? I czy dużo roboty go wymienić ? Bo na forum znalazłem ze niby pod kolektorem gdzieś przy wtryskach ale nie widze?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Czujnik spalania stukowego gdzie 2.5 v6
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2015, 11:53:13 am »
Stukowiec jak sie uszkodzi to raczej nie pokazuje nic...ale mogę się mylić bo nigdy się z takim przypadkiem nie spodkałem bo są to prawie że bezawaryjne czujniki.

Świece kiedy miałeś zmieniane?? Może cewka któraś czasem "puszcza". Raczej czujnik bym póki co zostawił w spokoju
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Odp: Czujnik spalania stukowego gdzie 2.5 v6
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2015, 12:52:49 pm »
Napewno jak sie uszkodzi komputer wprowadza w tryb awaryjny. Juz znalazłem trzeba zdjąć kolektor ssący i pod listwa wtryskowa sie znajduje. 

Link do lokalizacji
http://www.jaghelp.com/2012/02/knock-sensor-removal-on-25-x-type.html?m=1

U mnie pewnie jest uszkodzony bo na chłodnym silniku tego nie ma dopiero jak sie rozgrzeje wtedy czasami złapie ten błąd na chwile a pózniej znowu dobrze jest.