Autor Wątek: Olej silnikowy  (Przeczytany 15093 razy)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Olej silnikowy
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 16, 2015, 13:11:23 pm »
3 letni jeszcze powinien być ok o ile trzymamy w normalnej temperaturze
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Franiu

  • Gość
Odp: Olej silnikowy
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 16, 2015, 22:52:21 pm »
Wszystko fajnie i pieknie, rozpisuja sie koledzy na temat specyfikacji i firm produkujacych oleje, ale nie wiadomo jakiego oleju uzywal poprzedni wlasciciel. Przy duzym przebiegu jest to niezwykle wazne. Jesli auto jezdzilo na syntetyku i zmieni sie olej na mineralny to nie bedzie problemow.Syntetyki sa drogie, wiec poprzedni wlasciciel mogl przyoszczedzic i wlac mineralnego, jesli teraz wlejesz syntetyk po mineralnym prawdopodobne jest to, ze przepluka Ci silnik,  bedzie kopcil i sie powoli "dożynał". Oleje mineralne sa geste i mozna powiedziec, ze uszczelniaja, syntetyk natomiast plucze silnik.
To jest wazne,  jesli masz duzy przebieg, to sprawdz zaraz po odpaleniu czy Ci nie kopci na niebiesko, jesli tak to znaczy, ze juz cos sie z nim dzieje i wtedy nalanie 5w30 nie jest dobrym pomyslem, lepiej wlac na przyklad 10w40. A najlepiej zebys skontaktowal sie z poprzednim posiadaczem kota i go zapytal co i jak.
Mialem poprzedni dylemat z moim belgiem, ale na szczescie znalazlem naklejke, ze nalany byl ostatnio 5w30 syntetyk, tak jak zaleca producent.
Nie mozna byc pochopnym w wymianie oleju w aucie "nieznanego pochodzenia".

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Olej silnikowy
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 16, 2015, 23:37:49 pm »
kolego franiu napisze tylko tyle nie ważne czym był zalany wcześniej trzeba nalać to co ma być, a co do płukania i innych takich nazwę to głupot wymyślonych i powielanych przez ludzi i często nieudolnych mechaników to powiem tak to mit i nie ma poparcia w rzeczywistości, ten wątek przeczytany od początku z uwagą powinien wyjaśnić jakie olej ma właściwości i zadania w silniku i nawet jeśli był 15w40 a potem ktoś zalał 5w40 to nic sie od tego oleju nie stanie
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Olej silnikowy
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 17, 2015, 09:45:35 am »
Wymiana z mineralnego na sytnetyczny nie zabija silnika. To nie jest duży Fiat. Tutaj uszczelki są specjalnie robione pod olej syntetyczny. Co więcej gotowy olej syntetyczny (czyli z dodatkami) nie uśmierca uszczelek. Uśmierca je naturalny olej syntetyczny bez żadnych dodatków. No i mowa głównie o oleju PAO. A 90% olejów syntetycznych....nie jest olejami syntetycznymi tak naprawdę.

AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

szach

  • Gość
Odp: Olej silnikowy
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 17, 2015, 13:09:26 pm »
Na oleju Motul Specific 913D jest wyraźnie napisane: 100% synthetic, więc chyba jest syntetyczny, czy nie?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Olej silnikowy
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 17, 2015, 14:17:14 pm »
Nie jest niestety. Aczkolwiek też go zalałem i sobie chwalę. Nie ma też co popadać w paranoje. Po prostu zamiast zmieniać co 15 tys to zmienić przy 10 tys i już.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Franiu

  • Gość
Odp: Olej silnikowy
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 18, 2015, 06:58:37 am »
Nie zamierzam sie z nikim klocic, ale widzialem na wlasne oczy jak po wymianie oleju zaczynaly sie problemy z samochodami. Kopcily, mialy problemy z odpalaniem, braly olej.
Teoria a praktyka nie zawsze idzie w parze...
Nie kazdy dba o samochod, wielu ludzi nie robi reguralnych wymian a jak juz robi, to potrafia lac najtanszy olej z marketu. Ja nikomu nie chce wchodzic w "parade" swoimi pogladami, zwazywszy, ze jestem budowlancem a nie wyksztalconym mechanikiem. Jednak mam do czynienia z autami od dzieciaka, z ciezarowymi i osobowymi. Do mechanika jezdze jedynie z problemem typu "bez komputera nie podchodz" a i tak w wiekszosci przypadkow po diagnozie sam sobie naprawiam samochody. W silnikach z duzym przebiegiem trzeba byc ostroznym w wymianie oleju i swego zdania nie zmienie.
A co do oleju ....hmm znalem pewnego inzyniera, ktory 30 lat pracowal na platformach wiertniczych i rafineriach i on twierdzil, ze z tymi olejami to jedno wielkie klamstwo producentow. Czy ten olej kosztuje 10 euro za banke, czy 50 euro to tak naprawde niezbyt wiele sie od siebie rozni, a to co jest napisane na opakowaniu to chwyt marketingowy.

szach

  • Gość
Odp: Olej silnikowy
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 29, 2015, 13:46:38 pm »
A Valvoline jest dobry? Tańszy od Motula, ale ma tę serię MAX LIFE dla samochodów z dużym przebiegiem.
Może tego warto wlać (mój ma przebieg 160k)?

I jeszcze raz pytanie:
Czy zgodność z fordowską normą WSS M2C913 jest obowiązkowa, czy jak wleję coś innego to też będzie dobrze?

cyberda

  • Gość
Odp: Olej silnikowy
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 29, 2015, 21:26:46 pm »
Ja w ostatnią sobotę wlałem BRITOIL - oczywiście zgodny z normą fordowską.

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Olej silnikowy
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 29, 2015, 22:53:04 pm »
Co myślicie o oleju z Kauflanda? Mówię o tym silnikowym. Leję go do wszystkich moich aut, wymieniam co 30 tysięcy lub co półtora roku. Teraz jest w promocji 5 litrów za 70zł. Nie wiem czy minerał czy syntetyk, nie ma to znaczenia.

Jeszcze jedno pytanie. Rozumiem że o siebie i swoje zdrowie dbacie tak samo jak o silniki w swoich bolidach?  :-gwizd
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

szach

  • Gość
Odp: Olej silnikowy
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 06, 2015, 13:02:05 pm »
Czyli będzie albo MOTUL, albo VALVOLINE.
Tylko ile go kupić? Ile oleju wchodzi do silnika benzynowego 2.5L V6?