Autor Wątek: X-TYPE PROBLEM Z GŁOŚNIKAMI  (Przeczytany 2493 razy)

nygol444

  • Gość
X-TYPE PROBLEM Z GŁOŚNIKAMI
« dnia: Maj 03, 2015, 17:42:37 pm »
Witam mam problem z moim x-type mianowicie posiadam głośniki tylko w przednich drzwiach w tylnych i półce są tylko dziury i maskownice nie mam pojęcia czy ktoś je kiedyś wymontował czy też nie było ich od nowości chciałbym zamontować głośniki ale nie wiem czy w drzwiach tylnych i półce są wypuszczone kable do podłączenia?nie chciałbym ciągnąć nowej instalacji przez całe auto pozdr

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: X-TYPE PROBLEM Z GŁOŚNIKAMI
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2015, 08:24:43 am »
powiem szczerze  1 raz spotykam się, ze w Jagu nie ma głośników w tylnich drzwiach
Co to za wersja X`a?
Co do instalacji normalnei powinna być jak i glosniki w tylnich drzwiach

nygol444

  • Gość
Odp: X-TYPE PROBLEM Z GŁOŚNIKAMI
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2015, 23:02:08 pm »
Wersja sport głośniki podejrzewam ze były pewnie ktoś je wymontował tak podejrzewam
Mam jeszcze pytanie z kąd najlepiej wziąść sygnał do wzmacniacza który mam zamiar zamontować w bagażniku?
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2015, 23:26:23 pm wysłana przez Choina »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: X-TYPE PROBLEM Z GŁOŚNIKAMI
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2015, 23:42:47 pm »
Zależy jaki masz wzmacniacz.
Głośniki na tył montujesz ori czy zamienniki?
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: X-TYPE PROBLEM Z GŁOŚNIKAMI
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2015, 11:53:53 am »
Aby wziąć sygnał na wzmacniacz to albo musisz wymienić jednostkę sterującą na inny model który ma wyjścia RCA (niskoprądowe) - bo podstawowe radia Jaguara nie mają niestety. Nie wiem jak w wersji premium, ale pewnie też nie bo tam jest sterowanie po światłowodach.
A inna opcja jest taka, że możesz dokupić konwerter wysokie--->niskie i podpiąć pod wychodzące z radia przewody głośnikowe, potem już se puścisz na wzmacniacz i ze wzmaka na głośniki. Co przy lokalizacji ampa w bagażniku robi już trochę więcej kombinacji z ciągnięciem kabli.

Ja wybrałem inny sposób. Kupiłem taki kompaktowy wzmacniacz Clarion
http://www.clarion.com/pl/pl/products-personal/speaker/XC1410/index.html
i on ma dwie opcje podłączenia (po wysokich i po niskich)
Za radiem rozciąłem przewody głośnikowe i wlutowałem wzmaka po wysokich i z wyjścia ze wzmacniacza puściłem dalej oryginalnymi kablami. Tak się składa, że w X-sach z automatyczna skrzynią jest wystarczająco miejsca w tunelu środkowym na ten wzmacniacz. Rozebranie konsoli środkowej tak aby wyjąć radio to jakieś 15 minut pracy. Nic nie widać, sterowanie w kierownicy zachowane, a dźwięk dużo lepszy.
Jest jeszcze inny wzmacniacz o podobnych cechach
http://www.alpine.com.pl/p/Products/add-on-amplifier3597/ktp-445a

a tutaj link do konwertera wysokie---->niskie
http://www.alpine.com.pl/p/Products/other-accessories2792/4311

Oczywiście konwerterów jest więcej na rynku - lepsze gorsze w zależności od oczekiwań i budżetu. Natomiast takich wzmacniaczy zwiększających moc to chyba nie ma zbyt wiele.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

nygol444

  • Gość
Odp: X-TYPE PROBLEM Z GŁOŚNIKAMI
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2015, 13:00:55 pm »
Dziękuje za pomoc mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wolnej kostki przy zmieniarce i navi w bagażniku nieduża prostokątna od czego może być?