Autor Wątek: Problem popękał zbiorniczek wyrownawczy 4.0 V8 ??  (Przeczytany 1806 razy)

alex32

  • Gość
Problem popękał zbiorniczek wyrownawczy 4.0 V8 ??
« dnia: Marzec 25, 2015, 11:19:06 am »
Witam, mam problem z nieszczelnym zbiorniczkiem wyrównawczym do mojego jaga 4.0 V8, zbiorniczek popekany w kilku miejscac byl klejony klejem dwuskladnikowym przez chwile było ok ale ostatnio znowu sie rozszczelnil i kałuza pod autem. Szukałem nowego koszt 550-650zł (troche drogi dla mnie gdyz ostatnio duzo wydatków do niego), uzywanego tańszego ciezko znalezc by był w miare doby stan. Podobno podchodzi jakis od renówki tylko nie wiem od jakiego modelu.Czy może ktos poradzic mi. Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Problem popękał zbiorniczek wyrownawczy 4.0 V8 ??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2015, 17:37:23 pm »
Wada fabryczna była tych zbiorniczków z tego co wiem. Ratuje nowy lub używany ale z polifta bo raczej pasuje
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

alex32

  • Gość
Odp: Problem popękał zbiorniczek wyrownawczy 4.0 V8 ??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2015, 11:09:11 am »
Witam, ponawiam wątek czy ktoś coś wie lub może poradzic konkretnie w temacie wymiany zbiorniczka wyrownawczego do 4.0 nie koniecznie zakupu nowego gdyz to jest dla mnie ostatecznosc z uwagi na dosc duzy koszt. Czy moze z jakiejs innej marki moze pasowac jako zamiennik lub jakies namiary na tanszy uzywany??? Pozdrawiam

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Problem popękał zbiorniczek wyrownawczy 4.0 V8 ??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2015, 11:49:11 am »
Słyszałem że z malucha pasuje...  ;) tylko nie z bis'a...  ;)  a tak poważnie to kolego nie uprawiaj druciarstwa tylko kup nowy... od innego auta (marki) nie dopasujesz... kupno używanego mija się z celem, bo za chwile może być to samo (tak jak kolega wyżej napisał mają one wadę fabryczną i po jakimś czasie po prostu przeciekają)... jak kiedyś u siebie musiałem wymienić ten zbiorniczek to też byłem zdziwiony, że za kawałek plastiku tyle kasy trzeba zapłacić... ale to jest właśnie Jaguar, a nie wieswagen - tani w zakupie (jako używany), ale w serwisowaniu już nie (pomijając przypadki druciarstwa)...  
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

alex32

  • Gość
Odp: Problem popękał zbiorniczek wyrownawczy 4.0 V8 ??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2015, 12:31:30 pm »
Jakbym chcial kupic nowy to nie pisał bym na forum z prosbą o pomoc w rozwiazaniu problemu inna metodą.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Problem popękał zbiorniczek wyrownawczy 4.0 V8 ??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2015, 13:56:20 pm »
No niestety czeka kupno nowego
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

alex32

  • Gość
Odp: Problem popękał zbiorniczek wyrownawczy 4.0 V8 ??
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2015, 08:26:56 am »
I odziwo nie był konieczny zakup nowego. Udało mi sie zakupić uzywany i to w dobrym stanie tanio. Jednak sie da :D

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Problem popękał zbiorniczek wyrownawczy 4.0 V8 ??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2015, 09:06:03 am »
Jesli planujesz byc wlascicielem kota dluzej to polecam jednak nowy. Kupilem nowy i od 6 lat spokoj.

BOGDA

  • Gość
Odp: Problem popękał zbiorniczek wyrownawczy 4.0 V8 ??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2015, 10:09:37 am »
mój pękł ze 2-3 lata temu oddałam go do spawania plastiku koszt 30zł i do tej pory nie mam problemów .

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Problem popękał zbiorniczek wyrownawczy 4.0 V8 ??
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2015, 00:25:33 am »
I odziwo nie był konieczny zakup nowego. Udało mi sie zakupić uzywany i to w dobrym stanie tanio. Jednak sie da :D

Nikt Ci nie pisał, że nie da się kupić tanio używanego... tylko, że kupno takiego zbiorniczka to loteria, jak długo na nim pojeździsz zależy tylko od szczęścia... może zacząć przeciekać za tydzień (czego nie życzę), a równie dobrze może wytrzymać rok czy dwa albo dłużej...
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2015, 00:35:49 am wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III