Autor Wątek: zwiększenie mocy X-type 2.2d  (Przeczytany 2463 razy)

maattheew

  • Gość
zwiększenie mocy X-type 2.2d
« dnia: Marzec 24, 2015, 00:47:13 am »
Witam,

posiadam X-type 2.2d z 2005 roku, powinno być 155KM i 360Nm seryjnie a po hamowaniu wyszło 159KM i 429Nm. Zrobiłem chip tuning i obecnie jest 175,2KM i 468Nm. Wydech jest pusty tj. usunięty filtr DPF i usunięty katalizator. Interesuje mnie zmiana turbo na większe, zrobienie coś z wydechem żeby chodził przyjemniej dla ucha i większy intercooler = jeszcze więcej mocy. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Jakie turbo, jaki intercooler i co zrobić z wydechem? Szukam od dłuższego czasu informacji na necie ale nic nie mogę znaleźć! Czy ten silnik rzeczywiście jest tak mało rozwojowy?!

Pozdrawiam

kurak22

  • Gość
Odp: zwiększenie mocy X-type 2.2d
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2015, 15:23:02 pm »
generalnie nie wiem jaki masz cel, ale ja bym sobie dalsze grzebanie odpuścił, i to pewnie powie każda lepsza firma zajmująca się tymi sprawami.
Nie mówiąc o tym że przy zmianie turbo pewnie układ wtryskowy nie wyrobi.
Jak szukasz mocy to kup sobie jakiegoś subaraka  :-V

ghrh

  • Gość
Odp: zwiększenie mocy X-type 2.2d
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2015, 15:44:39 pm »
Nie lepiej zamiast czarować to kupić 3.0? Niejako w gratisie masz znakomity napęd 4x4 i melodię V6.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: zwiększenie mocy X-type 2.2d
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2015, 16:09:28 pm »
Coś bidny ten chip tuning. W ogóle to te wyniki co wyszły jakieś chore. Jeszcze ilość KM spoko ale moment....albo dłubane już coś było albo zły był ten pomiar stąd wyszło suma sumarum że chip tuning nie prezentuje się za dobrze.

Merole spoko robi się dodatkowo po 40KM i 60-80nm. Volvo D5 to stare 163km i 340nm (z czego każdy prawie ma po 360nm). Robi się z palcem w tyłku na 200KM i 500nm.
Osobiście bym odpuścił dłubanie tutaj już. Jeszcze o IC możesz się pokusić, doda moze z 10km. Reszta to juz zmiana wtrysków, turbo jak pisałeś do tego wiadomo IC. Koszt w granicach...myślę, że lekką ręką ok. 5 tys zł.

Do tego przód napęd i praktycznie nigdy tej mocy do końca nie będziesz mógł użyć. Jedynie powyżej 80km/h będzie różnica bo tak to identycznie o ile nawet nie gorzej będzie przyspieszał bo złap tu trakcję.

W Volvach chłopakom na mokrej nawierzchni, laczki 235, powodują załączanie ASR na 4 biegu, także sam sobie odpowiedz
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: zwiększenie mocy X-type 2.2d
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2015, 18:03:16 pm »
Coś bidny ten chip tuning. W ogóle to te wyniki co wyszły jakieś chore. Jeszcze ilość KM spoko ale moment....albo dłubane już coś było albo zły był ten pomiar stąd wyszło suma sumarum że chip tuning nie prezentuje się za dobrze.

Też mi się wydaje, że albo coś nie tak wykonywany był pomiar... albo wcześniej było już coś dłubane... za dużo tych Nm względem serii wyszło przed tym ,,chipem"... weź pod uwagę że auto ma już 10 lat i z 200 tyś. pewnie nalatane, także przed tuningiem (o ile własnie nie był robiony wcześniej) wątpię żeby nawet serie trzymał... wynik zbliżony do serii był by już dobrym rezultatem...


Reszta to juz zmiana wtrysków, turbo jak pisałeś do tego wiadomo IC. Koszt w granicach...myślę, że lekką ręką ok. 5 tys zł.

Nowe wtryski o większej wydajności, większe turbo, większy IC, pewnie przydało by się mocniejsze sprzęgło itd.... później zestrojenie tego wszystkiego... to koszt raczej bliżej 15 tyś., a nie 5 tyś....

Także chyba nie warta skórka wyprawki... lepiej po prostu wymienić auto na dużo mocniejsze już w serii...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: zwiększenie mocy X-type 2.2d
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2015, 20:25:39 pm »
Sprzęgła już nie brałem pod uwagę ale też fakt. Do tego pewnie rypnęła by dwumasa w niedługim czasie, więc warto byłoby zrobić.
Najlepsza opcja byłaby 3.0 na 4 łapy i jeśli wolisz manual to sprawa jasna. Przynajmniej wykorzystasz moc w 100%
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

eMWuGSM

  • Gość
Odp: zwiększenie mocy X-type 2.2d
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2015, 21:39:56 pm »
Nie mówiąc o tym że przy zmianie turbo pewnie układ wtryskowy nie wyrobi.
Nie doceniasz CRD Delphi ;)

Ogólnie Puma jest bardzo wydajnym silnikiem, mało osób to potrafi "poprawić" odpowiednio, problemem  jest to, ze nie ma za bardzo odpowiedniego "ślimaka", bo sam dół powinien wytrzymać trochę mocniejsze dmuchnięcie, a wtryski, cóż Delphi ma końcówki różne i EJDR701Z nie są największe - kwestia mapy. Intercooler to nie problem, są firmy co Ci zrobią customowy jaki sobie wymarzysz (ja robiłem jeden w Tarczynie), największym problemem  byłoby zestrojenie tego wszystkiego. Zawsze można największą pumę posadzić (nie powinno być problemu, bo miałem niestety transita 2.4TDCi, który wypluł kopyto i magicy włożyli słupek 2.0) tylko jaki osprzęt? (2.4TDCi w najmocniejszym wariancie miał chyba 140PS).

Może Heko i chłopaki ze Skawiny z FCP coś więcej by mogli powiedzieć, bo Fordowskie Diesele to dla nich codzienność.