Autor Wątek: x-type czy accord 7gen  (Przeczytany 2282 razy)

demonobiker

  • Gość
x-type czy accord 7gen
« dnia: Marzec 15, 2015, 10:35:16 am »
Witam
Jestem nowy na forum i chciałem sie przywitac ze wszystkimi ;) A teraz nurtujący mnie temat ..
Po przeprowadzce do Anglii i spedzeniu tu chwili zacząłem rozglądać sie za nowym autem gdyż wiadomo ze na polskich blachach nie będę tu jeździł skoro chcę zostać tu na stałe i wybór padła na dwa auta z opisu wyżej. Pierwszy to Accord 7 generacji z dieslem pod maska 2.2. dlatego diesel bo jest tego tu najwiekszy wybór i są najlepiej wyposażone... druga opcja to jaguar x-type w 3.0 benzynie i napędzie na wszystkie koła. oba auta z rocznika z okolo 2004-2005 . z zadnym z aut nie miałem doczynienia więc prosiłbym o jakieś porady. auto ma byc wygodne jak najcichsze w środku, nie musi mało palić ale ma być też w miarę bezproblemowe bo zamierzam nim jezdzić do Polski z rodzina (2+2). kombi nie wchodzi w gre bo moja partnerka wogole ich nie uznaje a tez bedzie musiała nim jeździć niestety ;( a w razie potrzeby na szybko zamontuje belki na dachu i wrzuce box na dalsza wyprawe...
Ktos moze wypowiedziec sie w tym temacie ? jezdził ktos tymi autami? oczywiscie oba auta w mozliwie jak najbogatszej wersji wyposazenia



Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: x-type czy accord 7gen
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2015, 11:58:25 am »
Na forum jaga wszyscy napisza abys wybrał jaga a na forum hondy na odwrót. Nie wiem tylko dlaczego x a nie s-type?

kurak22

  • Gość
Odp: x-type czy accord 7gen
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2015, 12:46:32 pm »
nie wiem co to za pytanie, dwa skrajnie różne auta, różnią się absolutnie wszystkim.

ghrh

  • Gość
Odp: x-type czy accord 7gen
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2015, 13:02:51 pm »
No moje Accord ma 1 zaletę - będzie bardziej trwały. Reszta po stronie Jaga. Tylko musisz zdecydować, co ma jakie znaczenie.

demonobiker

  • Gość
Odp: x-type czy accord 7gen
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2015, 21:47:18 pm »
wiem wiem ze to totalnie dwa róznie skrajne auta ale... no właśnie są to samochody które zawsze chciałem miec i dlatego sie zastanawiam który wybrac bo sa w zblizonej cenie na rynku angielskim....
dlaczego nie s-type? chciąłbym bardzo ale niestety autem bedzie musiała również jeździć moja panna a ona ma problem z duzymi samochodami a nie chcę mieć z tego powodu zgrzytów albo ciągle nowo pojawiajacych się rys i wgnieceń...
A x-type i tak będzie już o około 25cm dłuższy od naszego obenego auta wiec chociaż tyle moge dla niej zrobić i nie kupić jeszcze większego  ;)
Generalnie to chyba już zdecydowałem się na Jaga ale chciałbym conieco sie dowiedzieć od was o tym aucie min: jak z wyciszeniem w kabinie,jak  trwałość silników 3.0, automatu, generalnie awaryjności napędu itp itd?

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: x-type czy accord 7gen
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2015, 22:22:13 pm »
Na pewno Accord jest większy niż X-type.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

demonobiker

  • Gość
Odp: x-type czy accord 7gen
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2015, 22:45:45 pm »
wymiarami zewnętrznymi x-type jest szerszy i dłuzszy...

demonobiker

  • Gość
Odp: x-type czy accord 7gen
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2015, 00:05:19 am »
która wersja silnikowa lepsza i dlaczego pomijajac oczywiste fakty zwiazane z moca 2.5 czy 3.0? prawda ze napęd 4wd jest aż tak głośny jak piszą?

ghrh

  • Gość
Odp: x-type czy accord 7gen
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2015, 00:13:57 am »
O silnikach jest milion wątków, jeden nawet parę dni temu, nie warto poszukać?
W 4x4 masz 1 most i skrzynię kątową więcej, zatem będzie głośniej. Z drugiej strony u mnie głośniejsze są opony :)