Autor Wątek: Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...  (Przeczytany 2846 razy)

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...
« dnia: Styczeń 25, 2015, 13:19:14 pm »
Siemanko w nowym pańskim 2015 roku!

Tak mnie teraz po jeździe naszło... Auto skrzypi mi jak stare wyro mające na sobie dwójkę napalonych nastolatków, czuję każdy wybój czy dziurę i tak się zastanawiam czy to jest normalne(w sensie twarde zawieszenie) w tym (x-)typie... Czy zamiast wymiany pierdół i usunięcia skrzypienia, może warto od razu zmienić zawieszenie na jakieś miększe, komfortowe, żeby nie było czuć tych cholernych dziur? Wymieniał ktoś? Modyfikował? Jak to się kształtuje z cenami i co trzeba wymienić...?

kurak22

  • Gość
Odp: Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2015, 14:00:01 pm »
Na początek zacznij od kół. U mnie na zimę mam 17'' na run flatach :-gwizd. Fajnie to wygląda ale prawe przednie koło już nie wyrabia. :-yipee Do tej pory nie potrafię ogarnąć ludzi mówiących że zmiana felgi na większą nie powoduje utraty komfortu/wytrzymałości zawiasu :D
Ile % mają amortyzatory?

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2015, 18:40:17 pm »
Na początek zacznij od kół. U mnie na zimę mam 17'' na run flatach :-gwizd. Fajnie to wygląda ale prawe przednie koło już nie wyrabia. :-yipee Do tej pory nie potrafię ogarnąć ludzi mówiących że zmiana felgi na większą nie powoduje utraty komfortu/wytrzymałości zawiasu :D
Ile % mają amortyzatory?

Wiesz... Nawet nie wiem ile procentów mają  :- pojecia ale jeżeli chodzi o fele i kapcie to mam po wymianie teraz na zimówki Yokohamki W serię 205/55 na 16", ale zmiany wyczucia dziur nie zaobserwowałem...

kurak22

  • Gość
Odp: Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2015, 21:45:23 pm »
Nie no, na takich balonach nie powinno już nic tłuc.   ::) (a ciśnienie jakie masz? Ja u siebie w 3.0 na 17'' przód 2.6/7, tył 2.1/2) Przy przeglądzie powinni Ci sprawdzić stan amora, choć to dla mnie i tak mało miarodajny test. (komputer nawet nie wie jakie auto sprawdza)

ghrh

  • Gość
Odp: Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2015, 22:48:48 pm »
Ja jeżdżę lato, zima na 225/45R17 i jest bardzo ok, nawet po wymianie tulejek na poliuretan jest przyjemniej niż w coupecie narzeczonej. Zacznij od wybrania się na stację kontroli, niech Ci dobrze przejrzą zawieszenie, przetrzepią na szarpakach. Za flachę będziesz wiedział co trzeba zrobić.

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2015, 09:52:48 am »
Poliuretany nie są panaceum na wszelkie bolączki.
Do przodu już nigdy nie założę poli (szczególnie tuleja podłużna przednia wahacza i tuleja staba), ten odgłos przy przejeżdżaniu "leżącego policjanta" jest tak realistyczny, jakbym przejeżdżał załogę radiowozu. Na szczęście mam ładne wahacze oryginalne i zmienię je.

ghrh

  • Gość
Odp: Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2015, 10:47:49 am »
Poliuretany nie są panaceum na wszelkie bolączki.
Idzie raczej o to, że są sztywniejsze niż zwykłe gumy i nawet wtedy samochód nie powinien trzeszczeć.

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2015, 11:12:05 am »
też mam podobny problem. W piątek byłem na szarpakach i usłyszałem "no niestety wszystko w porządku, jak panu za głośno no łączniki stabilizatorów wymienić. Powinno pomóc". Ogólnie samochód jeździ ok, ale mam wrażenie ze zawieszenie mogłoby pracować odrobinę ciszej. Jakieś rady?

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2015, 12:43:36 pm »
Witam.
Też piszczało i też mechanik stwierdził że OK. Wszystkie gumowe elementy zalałem olejem silnikowym.
Pomogło jak ręką odjął.Już dwa lata . Ale za nim do tego doszedłem to używałem innych środków jak wd40 itp. Nic to  nie dawało ,
albo na krótka metę. Trochę deszczu wypłukało i dalej skrzypienie. 10w40 mobila rozwiązał problem. 
Co do zawieszenia to przód ok - daje radę , ale tył to nawet w nowy szału komfortu nie ma i chyba nie będzie mimo wielowahaczowego
zawieszenie.


pozdr :-A

gres

  • Gość
Odp: Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2015, 09:37:38 am »
Jak to nie jest dla was komfortwoe zawieszenie to ci jest ?:P
dla mnie to najbardziej miękkie auto jakie mialem. Nierownowci wybiera pieknie ale na zakrętach ..

wytyrane amorki raczej dalyby efekt jeszcze bardziej miękkiego auta

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Zawieszenie - albo twarde albo do wymiany...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2015, 19:03:32 pm »
Hydropneumatyczne zawieszenie w C5. Ale nigdy nie zamienię jaguara na francuza.  :-tylko