Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

XJ81 - lock-up, spryskiwacze

(1/5) > >>

dobrus:
Witam!

Jakiś czas temu zakupiłem kolejnego kota, jak w temacie. Jestem aktualnie w trakcie ogarniania go, zostały w zasadzie 2 problemy:

1. Lock-up w skrzyni biegów - nie załącza się nigdy. W momencie gdy wskazówka prędkościomierza przekroczy 130-140 kmh zapala się kontrolka błędu skrzyni na zegarach i w tym momencie czuć minimalnie jakby skrzynia próbowała go załączyć ale coś jej nie wychodzi. Co ciekawe nie wchodzi w tryb awaryjny tylko normalnie pracuje mimo tego błędu (i nie próbuje już później go załączać). Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika lampka gaśnie i nie zapala się dopóki znów nie przekroczę tej prędkości. Sporadycznie zapala się przy niższych prędkościach. Poza tym skrzynia chodzi idealnie. Olej i poziom ok. kontrolka abs się nie świeci. Jaka może być przyczyna? Jak to zdiagnozować?

2. Nie działają mi spryskiwacze szyby ani reflektorów - silniczki słychać że pracują, zbiorniczek zalany do pełna płynem ale na szybe ani na lampy nic nie leci. Ze spryskami lamp to wiem w czym problem - pękł trójnik na przewodach za zderzakiem, także póki co zaślepiłem wąż ze zbiorniczka na lampy, ale czemu woda nie leci na szybę mimo że silniczek pracuje i układ jest szczelny? Nigdzie nie widać wycieków.

pozdrawiam

dobrus:
Ze spryskiwaczami sobie poradziłem - zapchane dysze, jeśli chodzi o skrzynie to po dokładniejszym rozpoznaniu okazało się że lock-up działa elegancko na zimnej skrzyni, problemy zaczynają się po rozgrzaniu. Sprawdzając olej po 100km trasie wyszło że było go o prawie 1 litr za dużo  :-thank , odessałem nadmiar, w weekend pewnie się gdzieś znów przejadę i zobaczę czy pomogło.

Pzdr

Jaguar Parts:
Przejedź się do Bielska...ja też mam XJ81 :-yipee Pogadamy, pooglądamy, pokopiemy w opony  :-super

dobrus:
Akurat dziś przejeżdżałem przez BB (z Ustronia wracałem)  :) Ale być może wybiorę się w weekend jeszcze raz, jakby co to zadzwonie  :-za

Jaguar Parts:
XJ12 jechałeś? koszt paliwa Katowice - Ustronie - Katowice to cenowo prawie jak wczasy w Egipcie  ;)
Mój nr 790 492 186 (ten drugi z obrazka już nieaktualny). Wpadnij, chętnie porównam z moim. Baaardzo rzadko można zobaczyć 2 takie koło siebie. W Polsce jest ich "garstka".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej