Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

XJ81 - lock-up, spryskiwacze

<< < (5/5)

dobrus:
Udało mi się zdobyć nowy oryginalny filtr Jaguara do skrzyni wraz z o-ringiem i uszczelką misy :) Po nowym roku zabieram się za wymianę, przy okazji zrzucę całe valve body i zrobię kompletny przegląd sterowania - bo już wiem co jest grane z tym lockupem (czytając amerykańskie fora się okazuje że to taki standard w tych skrzynkach GM 4L80e :) . Na szczęście nic poważnego, a naprawa prosta. Aa też mam zielone amorki :) Pewnie wrzucę jakieś fotki z prac i całości, ale to za jakiś czas. Pozdrawiam

Jaggi:
Witam, widze ze kolega szuka szpeca od skrzyni w okolicach Katowice-Bielsko. Wiec sam miesiac temu bylem poszukujacy fachowca od automatow i z poleceniem kilku zaprzyjaznionych mechanikow w moim miescie i pozniejszej weryfikacji na kilku innych forach internetowych (nie Jaguara) wyladowalem pod Krakowem u z pozoru smiesznie wygladajacego goscia ale w moim samochodzie przeprowadzil wymiane skrzyni wraz z kompleksowa wymiana oleju i filtra i poki co jestem bardzo zadowolony (chodzi o  S-Type). A sadzac po samochodach jakie staly u  niego na placu to widac ze gosc cieszy sie zaufaniem, choc pierwszy raz na prawde trudno do niego trafic. Za całą operację wraz z olejem  Mercon V lub VI (kwity mam w samochodzie ) w ilosci 7,5 l zostałem policzony 800zł. Facet uczciwy i nie jest typem naciagacza jakich niestety wielu - mam na mysli chociazby Asb Palka w Myslowicach. Znajomy strasznie sie na nich przejechal naprawiajac swoje A4 z 2008r. Podaje namiary na wyzej wymienionego faceta spod Krakowa.Polecam zadzwonic i przedstawic problem-facet chetnie odpowiada telefonicznie na wszelkie pytania. www.szwagro-matic.pl  tel. 604 068 458

dobrus:
Dzięki za namiar, generalnie skrzynka 4L80e którą mam u siebie to nie jest jakaś kosmiczna technologia a ja jakieś tam ;) doświadczenie w dłubaniu w różnorakich samochodach mam także póki co będę ogarniał sobie sam w miarę wolnego czasu. Wymiana całej skrzyni u mnie na pewno nie jest konieczna, olej mam już zmieniony. Do zrobienia zostało przemierzenie tych kilku solenoidów, zaworów i paru czujników na płycie sterującej - w razie konieczności wymiana, do tego wymienię wszelkie oringi i gumki, przeczyszcze wszystko i poskładam na nowym filtrze i uszczelce miski. Jeśli nadal overdrive będzie miewał humorki to się zgłoszę do tego speca :)
800 pln za wymianę skrzyni z olejem, filtrem i uszczelkami to rzeczywiście baaardzo taniutko, ja za sam olej, filtr i uszczelke dalem 660 pln

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej