Autor Wątek: S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!  (Przeczytany 4942 razy)

komisarz

  • Gość
S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!
« dnia: Listopad 27, 2014, 21:36:23 pm »
Witam Forumowiczów.
Szukam pomocy. Samochód po zgaszeniu ma ciągły pobór prądu rzędzu 1.3 A co przy 100Ah akumulatorze po 3 dniach nie pozwala odpalić samochodu. Sprawdziłem przekaźniki po nocy wszystkie zimne. Swiatło w schowku i bagażniku gaśnie. Co ciekawe nawet przy w pełni naładowanym akumulatorze gdy odpalam nie za pierwszym razem odpala. Słysze takie głośne cyknięcie ale rozrusznik nie zakręci tylko kontrolki świecą. Wyłączam i włączam kilka razy i zakręci.

przejrzałem posty na forum. Znalazłem post że może Front Control Modul nie rozłacza urządzeń, zakupiłem na allegro jeden ale mechanik z Wrocławia który mi go wymieniał mówi że nic nie zmienia wiec zostawił stary.

Panowie, zostawiam swojego kota ze zdjętą klemą akumulatora na noc i w pracy by nie rozladować akumulatora ale ile tak można żyć :-K Co jeszcze mogę sprawdzić, zrobić? Dodam że kot też ma instalacje gazową. Wyjmowałem wszystkie bezpieczniki po kolei ale spadku poboru prądu nie zanotowałem. Będę wdzieczny za konstruktywny trop. Pozdrawiam

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2014, 22:36:45 pm »
Tylko po zamknięciu masz taki pobór?
Zdarza się taka usterka siłownika zamka, że nie może "domknąć" i cały czas działa i żre prąd po zamknięciu auta.

Przeszukaj to forum, wydaje mi się, że kiedyś ktoś opisywał sprytny sposób jak to sprawdzić z zaklejaniem czujników i zamykaniem zamka centralnego przy jednocześnie otwartych drzwiach.

Pobór po zamknięciu drzwi przez 60 min nie powinien przekraczać 30 mA.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2014, 06:27:19 am »
to "głośne CYK" nakazuje sprawdzić rozrusznik jako pierwszego podejrzanego..
Może elektromagnes ma dość i się przywiesza, jednocześnie wciągajac prąd?
Born to drive..

dżag88

  • Gość
Odp: S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2014, 11:25:28 am »
komisarzu mam podobny problem.
moje auto zostało całe sprawdzone, zaczynając od odłączenia rozrusznika i alternatora po ryglowanie drzwi tak jak pisze kolega niżej i wyciąganie każdego bezpiecznika jakie tylko są w aucie.
znalazłem przyczynę, w bagażniku w skrzynce bezpiecznik 1 2 4 i 5 mają ciągle prąd (żółte kwadratowe bezpieczniki, kostki) nie wiem co za nie odpowiada, pisałem na forum ale nikt jeszcze nie odpisał.
Do tej pory też odłączam klemę  ;) auto dziś idzie do elektryka i zobaczymy

komisarz

  • Gość
Odp: S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2014, 18:23:00 pm »
dżag88 daj proszę znać co tam u Ciebie mechanik/elektryk znajdzie
Zdrapciooh powiedz proszę po 60min powinien rozumiem FCM wyłączyć urządzenia elektryczne czyli standardem jest przez godzine ssie prąd?
Co może być też podejrzane to jakiś czas temu po przełączeniu skrzyni biegów na P podświetlenie P mruga a jak sie wciśnie pedał hamulca to słychać takie KLIKNIĘCIE pod drążkiem zmiany biegów. Od tego momentu nie działa mi parktronic tylko piszczy przez 2-3 sekundy ciągłym dzwiękiem. Może to być połączona usterka z poborem prądu?

Każdy radę sprawdzę
Dziekuje Wszystkim

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2014, 19:07:41 pm »
To klikniecie pod drążkiem przy wciśnięciu pedału hamulca przy właczonej stacyjce to elektromagnes blokady dźwigni biegów. Odblokowuje dźwignię

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2014, 20:32:40 pm »
Zdrapciooh powiedz proszę po 60min powinien rozumiem FCM wyłączyć urządzenia elektryczne czyli standardem jest przez godzine ssie prąd?

Tę informację znam z teorii, w praktyce nigdy tego nie sprawdzałem. Rozumiem to tak, że do 1h typowy pobór nie powinien przekraczać 30 mA (miliamperów), a u Ciebie pisałeś, że jest 1,3 A (amper), a więc dużo więcej.

(...), pisałem na forum ale nikt jeszcze nie odpisał.

Kolego, tak napisałeś tego posta, że nie wiadomo o co ci chodzi? Jaki "obrazek na samiutkim dole"?
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

komisarz

  • Gość
Odp: S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2014, 15:49:53 pm »
to "głośne CYK" nakazuje sprawdzić rozrusznik jako pierwszego podejrzanego..
Może elektromagnes ma dość i się przywiesza, jednocześnie wciągajac prąd?
Jarek, możę masz racje, dzisiaj po naładowaniu akumulatora przez noc po podłączeniu klem kilka razy słychać było CYKnięcie bez zakrecenia rozrusznikiem zanim go odpaliłem. Jeśli to rozrusznik to bez mechanika się nie obędzie, sam nic nie zrobie, nawet nie wiem gdzie go szukać nawet kanału nie mam w garażu.  :-tylko

dżag88

  • Gość
Odp: S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2014, 09:48:41 am »
zdrapciooh chodziło mi o te zdjęcia wstawione przez kogutki http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,12681.msg148436.html#msg148436
ostatni obrazek przedstawia schemat skrzynki z bezpiecznikami s-type przed lifta która znajduje się w bagażniku.
Chodzi mi o te kostki oznaczone cyferkami 1 2 4 i 5 mają ciągle prąd i chciałbym wiedzieć jak to naprawić i za co one odpowiadają

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2014, 20:41:50 pm »
to "głośne CYK" nakazuje sprawdzić rozrusznik jako pierwszego podejrzanego..
Może elektromagnes ma dość i się przywiesza, jednocześnie wciągajac prąd?
Jarek, możę masz racje, dzisiaj po naładowaniu akumulatora przez noc po podłączeniu klem kilka razy słychać było CYKnięcie bez zakrecenia rozrusznikiem zanim go odpaliłem. Jeśli to rozrusznik to bez mechanika się nie obędzie, sam nic nie zrobie, nawet nie wiem gdzie go szukać nawet kanału nie mam w garażu.  :-tylko
Jak tak jest to na bank bendix ma dosc.
Born to drive..

komisarz

  • Gość
Odp: S-Type 4.2 duży pobór prądu, nie odpala!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2015, 22:43:02 pm »
Witam Wszystkich
pisze dopiero teraz bo chciałem jakiś czas pojeździć od naprawy rozrusznika. Okazało się że bendix był uszkodzony i teraz auto pali i nie bierze prądu - bajka. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam/ T :-bry