Autor Wątek: Błąd silnika P1582  (Przeczytany 8965 razy)

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Błąd silnika P1582
« dnia: Listopad 25, 2014, 11:53:24 am »
Witam, mam problem z błędem p1582. Tak jak większość na forum nie moze go usunac, jest to stały błąd. Czy ktos poradził sobie z nim ? Ja podejrzewam ze to może być cos z przepustnicą.

i jeszcze mam jedno pytanie, ile wam palą bo mi 20l gazu po mieście, czy to aby nie za dużo ? a benzyny to jakie 17l.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2014, 11:02:26 am wysłana przez Choina »

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2014, 12:47:10 pm »
Mnie wychodzi, że 17,5 gazu po mieście. Oczywiście przy grzecznej jeździe, bez mocnych przyśpieszeń. Oczywiście mówię o 3,0 a Ty masz chyba 2,5

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2014, 13:08:10 pm »
Spalanie pewnie bedzie porównywalne, co do silnika 3.0, 200km w moim trzeba bardziej gnieść gaz. No ale jakby nie patrzył duzo pali strasznie. Muszę jechać na regulacje gazu. A
Moze ten blad p1582 ma znaczenie na spalanie w jagu ?

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2014, 14:10:54 pm »
Spalanie jak na silnik o  mocy 240KM i poj. 3,0  nie wiem czy jest duże. chyba normalne. wystarczy popatrzeć na inne samochody z silnikami benzynowymi, z podobnymi pojemnościami i mocą. Ponadto to silnik nie najnowszej generacji i amerykański- czyli dość paliwożerny.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2014, 15:08:28 pm »
To wychodzi na to ze automat ma sporo wiekszy apetyt niz manual,nie zdażyło mi sie zeby spalil wiecej niz 15 gazu,a srednio mieszcze sie miedzy 12 a 13 w jezdzie mieszanej

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2014, 15:30:09 pm »
Dla mnie jest to duże spalanie. Miałem kiedyś audi a8 d2 4.2 quatrro 300km paliła mi przy normalnej18- 20l maks a przy ostrym deptaniu 25l oczywiście w miescie. W transie 13-16 maks.

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2014, 16:18:24 pm »
mój w mieście pali 15-16, na trasie 11-12 przy normalnej jeździe.
Uważam to spalanie za normalne, palił mi tak zawsze, poprzednio miałem Windstara 3,8 V6 i tez palił podobnie także jestem przyzwyczajony do takich wartosci
Born to drive..

d¿ag88

  • Gość
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2014, 10:57:38 am »
Zgadzam się z Jarkiem104 mój na trasie pokazał 10.4 jazda spokojna 100km czasem przy wyprzedzaniu 120 a miasto napewno nie mniej niż 15

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2014, 11:18:05 am »
Po Warszawie S-Type V6 3l. pali 20-25 litrów Lpg w trasie mniej.
S-Type V6 3 l. po lifcie  Pawe³ Warszawa

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2014, 13:29:00 pm »
Panowie to widocznie tak pala koty wiec tylko pojadę na regulacje gazu. A jescze jedno pytanie czy wam w instlacjach lpg pobiera podczas jazdy i benzynę ? Bo mi tak. Chciałbym to zmienić ale gazownik odradził mi to bo trzeba robic jakis mechaniczny przelew benzyny. Jak to sie u was sprawdza ?

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2014, 14:07:10 pm »
Pobór paliwa przy instalacji Lpg jest przy rozruchu a w niektórych instalacjach i w czasie normalnej pracy , radziłbym skontaktowac się z gazownikiem. Przelewu paliwa nie mam .
S-Type V6 3 l. po lifcie  Pawe³ Warszawa

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2014, 14:37:12 pm »
Panowie to widocznie tak pala koty wiec tylko pojadę na regulacje gazu. A jescze jedno pytanie czy wam w instlacjach lpg pobiera podczas jazdy i benzynę ? Bo mi tak. Chciałbym to zmienić ale gazownik odradził mi to bo trzeba robic jakis mechaniczny przelew benzyny. Jak to sie u was sprawdza ?
Zmień gazownika bo obecny to leń i odstawia fuszerki

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 26, 2014, 14:45:32 pm »
Panowie kurna. samochód na gazie nie pali benzyny. Tylko w nowych modelach samochodów z wtryskiem bezpośrednio do komory spalania wymagane sa instalacje gazowe gdzie również podawana jest benzyna aby chłodzić wtryskiwacze benzyny.
Po drugie komputer samochodu nie pokazuje zużycia gazu bo niby jak skoro to jest oddzielna instalacja nie powiązana z benzyną. Ponadto zużywany jest gaz a nie paliwo płynne i ten gaz nie jest opomiarowany. 

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 26, 2014, 18:29:01 pm »
Wyjaśnię wam coś, w aucie gaz był zakładany u niby dobrego specjalisty u mnie w mieście Stag 300, kolega fachowiec niestety nie potrafił sobie poradzić żeby Jag jeździł  normalnie. Wiec został zaprowadzony do człowieka który jest bardzo zanany w woj. mazowieckim, własnie od niego wróciłem.   Wytłumaczył mi dlaczego pobiera benzynę. Żaden check engine mi się nie pali ani nie mam żadnych błędów w stylu ze jest nie prawidłowe ciśnienie na listwie wtryskowej czyli wysterowany jest dobrze. Nie posiadam żadnego mechanicznego przelewu dlatego mam założony emulator ciśnienia listwy paliwa, a żeby samochód normalnie  jeździł i nie wywalało żadnych błędów pobiera jakieś 12 - 15% benzyny w stosunku do gazu żeby utrzymać odpowiednie ciśnienie na listwie paliwowej. Ale pocieszył mnie ten gazownik ze wyszły niedawno emulatory które kopiują dane z czujnika ciśnienia paliwa wiec mechaniczny przelew jest już wtedy nie potrzebny, na razie jeszcze są w fazie testów ale na dniach maja już być w sprzedaży, dlatego dogadałem się z nim z jak będzie go miał to zrobi mi to po kosztach. A co do przelewu powiedział ze jest taka możliwość ale on takiego czegoś nie robi, bo to rożnie bywa i może skoczyć się nawet pożarem ingerowanie w układ paliwowy, chodziło mu o rozwiercanie i oto ze może to kiedyś zacząć ciec.

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Błąd silnika P1582
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 26, 2014, 19:08:24 pm »
nie wiem jak to jest. ja mam emulator i jak jest dobrze ustawiony to nie wywala check. Emulator tylko fałszuje dane czujnika ciśnienia paliwa. Wystarczy zmierzyć jaką wartość daje czujnik cisnienia i potem na tę sama wartośc napięcia ustawić emulator. Co do przelewu to  o jakim pożarze on mówi. Przelew to rurka z dławikiem do powrotu paliwa. dławikiem tak zmniejsza sie przepływ aby czujnik cisnienia pokazywał nie zmieniona wartość jak przy pracy na paliwie. Problem robi sie gdy kot ma tylko jedna rurke i nie ma powrotu paliwa ale wszystko jest do zrobienia. Jednak prosze cię daj znać jak bedziesz już znał marke emulatora. Taki zawsze bedzie lepszy niz dotychczasowe. Dla kotka wszystko co najlepsze