Autor Wątek: x-type kłopot z dmuchawą  (Przeczytany 1953 razy)

krzysztofbjk

  • Gość
x-type kłopot z dmuchawą
« dnia: Listopad 10, 2014, 15:37:14 pm »
Witam! Szanowni forumowicze, potrzebuję pomocy. W moim x-type od jakiegoś czasu nieprawidłowo działa dmuchawa. Początkowo włączała się z niewielkim opóźnieniem, potem z coraz większym, a obecnie albo się włączy albo nie. Sądząc po objawach mniemam, że coś gdzieś w elektryce nie styka jak należy. Może ktoś ma wiedzę, doświadczenia w tej materii? Będę zobowiązany za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Wujek Karol

  • Gość
Odp: x-type kłopot z dmuchawą
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2014, 18:55:06 pm »
pewnie styki przy panelu stopione?

eMWuGSM

  • Gość
Odp: x-type kłopot z dmuchawą
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2014, 10:52:20 am »
Climatronic czy manualna?
W manualnej masz tylko przełącznik (pomieniasz panel i jasne czy wiązka czy potencjometr), w climatronicu może być sprawa z modułem na nagrzewnicy (połączony ze sterownikiem i od modułu wszystkie silniczki klap, sterowanie elektrozaworów itd.)

krzysztofbjk

  • Gość
Odp: x-type kłopot z dmuchawą
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2014, 12:46:33 pm »
Dzięki wielkie za zainteresowanie! U mnie jest klimatronic. W takim przypadku chyba nie ma sensu wyjmować panela? Jak się dostać do elektryki nagrzewnicy, tego modułu itd? Mam poza tym jeszcze poważniejszy problem. Kot podpijał płyn na jednym garku. Oszalał wskaźnik temperatury, gwałtownie przekraczał połowę zegara i leciał do czerwonego pola. Potem szybko się cofał. Wentylatory zapylały przy tym jak szalone. Pojechałem do mechanika i powiedział, że wskaźnik szleje ale faktycznie silnik się nie przegrzewa. Wymieniłem uszczelkę pod głowicą. Okazało się, że ciśnienie było wcześniej tak duże w układzie, że rozdęło od dołu chłodnicę, którą oczywiście też wymieniłem. Auto dopiero odebrałem ale nie wiem w dalszym ciągu czy jakieś czujniki mogą być do wymiany i jakie. Niepokoi mnie to, że podobnie jak przed wymianą uszczelki znowu wentylatory włączają się zbyt szybko. Nawet jak "kot" postoi, po włączeniu zapłonu od razu startują. Nie wiem co jest grane. Pomocy! Aha! Jak kupiłem "kota" to niestety go zagazowałem. Nie korzystam od dawna z instalacji. Mechanik mówił, że pewnie to była przyczyna awarii, ale skoro nie jeżdżę na LPG od dawna, uszczelka jest wymieniona, to co się dzieje? :-help

eMWuGSM

  • Gość
Odp: x-type kłopot z dmuchawą
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2014, 11:02:33 am »
Moduł masz albo na prawej albo na lewej stronie obudowy nagrzewnicy (w Angolu jest po prawej, więc w EU moze być symetrycznie po lewej, skoro obudowa jest inna). To ten duży czarny sterownik na dwie wtyczki, jak widzisz czarna wtyczka ma ze sobą wiązkę do silniczków kierujących klapami powietrza (silniczki na dole zdjęcia) i obiegu zamkniętego (na górze po prawej stronie zdjęcia), dwa czujniki temp. powietrza (niebieski i czarny w kanale obudowy nagrzewnicy, a nie jak któryś "mondry" napisał, że w kratce tylotu powietrza...