Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

DZIWNY poziom oleju w skrzyni biegów

(1/3) > >>

tagopat:
Siemano!

Wymieniłem olej w skrzyni biegów razem z filtrem.
Wlałem przepisowe 4,3L
i teraz tak...na zimnym silniku, bagnet pokazuje różne wyniki, raz w normie, raz sporo ponad.
ALE jak zapalę i przejadę kawałek, to bagnet jest dosłownie SUCHUTKI.

O co chodzi??????

Jaguar xj40 94r 4-ljitry

Jaguar XJ6:
Ja mam dokładnie to samo . Po wymianie oleju na nowy ( wlewam 4,5 L ) , na zimnym silniku jest powyżej maksimum , a jak gdzieś pojadę i go rozgrzeję , to bagnet jest suchy . Kiedyś się tym przejmowałem ale uznałem , że skoro skrzynia jest względnie sucha ( względnie , bo delikatnie cieknie z uszczelniacza na wale  :P ) , biegi zmienia dobrze i po 30 tyś od wymiany do wymiany bez dolewek nic jej nie jest , to po prostu niema się czym przejmować . Podstawa przy sprawdzaniu poziomu oleju jest płaska powierzchnia na której samochód stoi ( nawet minimalne wzniesienie na którym autko stoi może mieć duży wpływ na  wynik pomiaru ) . Jeśli jeździ tak jak jeździł i skrzynia sucha , to nie masz się czym przejmować . ;)

sebek1111:
Sprawdzasz oczywiscnie na wlaczonym silniku, dzwignia na P?

Jesli tak to sprawdz kilka razy pod rzad. Czesto bywa, ze za pierwszym bagnet jest suchy.

tagopat:
Jasne że na włączonym silniku i na P, ćwiczyłem już różne roszady i dalej to samo.
Dolałem jeszcze 100 ml, czyli w sumie jest 4,4L oleju w skrzyni.

Jeździ troszkę lepiej, aczkolwiek miałem nadzieję że bardziej poprawi zmianę biegów, ale to już jest chyba wina poduszki pod wałem, ma spory luz i ręką można w łatwy sposób podnieść całą skrzynię razem z wałem, przy okazji, ktoś wie gdzie można dostać tą sprężynę w środku?

sebek1111:
Tam oprocz sprezyny jest tona neoprenowych odbojnikow i innch poduszek. Sprezyna pewnie jest dobra tylko te gumy musisz powymieniac.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej