Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Jaguar xf jak zachowuje się w zimie ?

<< < (2/4) > >>

szklarys:
kolego wrojag nastraszyles mnie niemiłosiernie , naprawdę nawet przy dobrych oponach i jakimś dociążeniu w bagażniku nie ma szans by xfem ruszyć pod zasnieżona górkę ?

Roobs:
Dziwią mnie te opinie o nielubieniu zimy, czy sniegu :-nuts

Proponuję zmianę z 20 na 18-17 calowe, powód? Zniszczenie felg, dobicie zawieszenia na zimowych dziurach.
Propozycja nr 2 to przyjrzyjcie się swoim oponom dokładnie!!!  Miałem problem ślizgania się nawet na mokrym, nie mogłem uwieżyć że aż tak kiepskie jest zawieszenie w XF. Tylne opony od wewnętrznej krawędzi były na skończeniu, pasek był mały i dopiero na podnosniku można było to zauważyć. Po wymianie na nowe dobre opony problem zniknął.
Łopatka się przydaje, ale wtedy to nie wina auta a złej oceny sytuacji przez kierowcę.
Proponuje również zaopatrzyć się w łańcuchy ...i to nie te najtańsze. Ja dałem 1,5 tyś  zł ale za mniej też są dobre jedynie z założeniem jest inaczej.

PS
Jeśli ktoś wam powie że winą auta jest iż nie podjeżdza na śniegu, na śliskim to wygląda że pierwszy raz siedział za kierownicą. Wszystkie auta mają z tym problem, wszystko żależy od tego jak jest ślisko, opon i to kto jedzie;) Jak to powiadaja "po błocie to i koń nie pociągnie". Dostrzegam mankamenty zawieszenia XF ale żeby aż tak to nawet taki narzekacz jak ja się nie zgodzi że to wina auta.

wrojag:
Koledzy, jak nie chcecie wierzyć to nie wierzcie.

Nie zastanawiało Was dlaczego w nowym XF-e jest napęd 4x4?
 
Pierwszy śnieg zweryfikuje moje słowa. :-trudno

pablo21:
Z tego co pamiętam kolega Wrojag ma opony Wintrac Xtreme firmy Vredestein. Ja również na takich jeżdżę, ale w X308. Problemów w zimie, także w górach nigdy nie miałem. Sądzę, że jakiś problem jest. Być może chodzi o rozkład masy.  :-trudno

Roobs:

--- Cytat: wrojag w Październik 13, 2014, 11:50:27 am ---Koledzy, jak nie chcecie wierzyć to nie wierzcie.

Nie zastanawiało Was dlaczego w nowym XF-e jest napęd 4x4?
 
Pierwszy śnieg zweryfikuje moje słowa. :-trudno


--- Koniec cytatu ---

Przejeździłem dwie zimy, jeden minus jaki przypisałbym XF,  o ile można nazwać to mninusem ...to niezbyt duży prześwit auta.

Zastosowanie napędu  4x4  nie uzasadnia z powodu wcześniej zastosowanego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej