Autor Wątek: Progi w S-typie się posypały, pomocy  (Przeczytany 4853 razy)

Offline Pionos

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
Progi w S-typie się posypały, pomocy
« dnia: Listopad 12, 2014, 23:27:18 pm »
Witam wszystkich.Czy ma ktoś wiedzę na temat możliwości zakupu nowych progów do S-typa? :'( Moje się skończyły i nie wiem co z tym robić.Może jakiś blacharz sam coś ukulać?Powiedzcie mi jak sobie poradziliście ze swoimi bo podejrzewam że to nie tylko mój problem.Dzięki za pomysły :-help

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Progi w S-typie się posypały, pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2014, 10:57:40 am »
Polecam podjechać do dobrego blacharza, progi są pod plastikową nakładką więc nie widać a tym samym nie musi być idealnie, wyciąć i blacharz wspawa blachę najlepiej cynkowaną + dobre zabezpieczenie.
Nie ma sensu kupować progów za grubą kasę. Ja tak z jednym progiem zrobiłem, na wiosnę pod nóż idzie drugi bo się też sypie a każdy używany próg już będzie mniej lub więcej podgnity.
Temu co to projektował należy się nagroda na głupka roku. I tak, raczej wszystkie tak mają, zależy w jakim klimacie auto jeździło bo ja mam z PL więc progi jak ser szwajcarski.
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Progi w S-typie się posypały, pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2014, 14:54:45 pm »
Panowie, a te progi zaczynają gnić od wewnątrz i wyłazi później to na te zewnętrzne poszycie, czy od poszycia zewnętrznego do wewnętrznego. Pytam ponieważ, chciałbym to zabezpieczyć, natomiast dziur nie mam jak oglądałem to wszystko pod spodem, a nie chciałbym się za jakiś czas rozczarować. Jeżeli gniją od wewnątrz to bym je tam zakonserwował, a nie tylko z zewnątrz. U mnie może nie są dziurawe bo więcej czasu stał, jego szczęście na betonie.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Progi w S-typie się posypały, pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2014, 15:19:46 pm »
Ostatni robiłem zabezpieczenie podwozia w X308, samochód wyglądał na zdrowy, ale jak wjechałem na podnośnik i fachowiec przy pomocy śrubokrętu zaczął sprawdzać podwozie to się załamałem.

Aby właściwie wykonać pracę, trzeba było wymontować siedzenia i zdemontować wykładzinę, wszystkie miejsca zostały wyczyszczone, dziury wycięte a w to miejsce wspawano nową blachę. Samochód ma specjalne otwory do wpuszczenia środków zabezpieczających w drzwiach i progach. U mnie w jednym miejscu w progu była dziura, trzeba było ją zaspawać, przeszlifować i po pomalowaniu środkiem antykorozyjnym śladu po naprawie nie ma.

Po odebraniu auta przez tydzień otwory były zaklejone aby środek pracował w profilach zamkniętych, i po tym czasie pozrywałem plastry które zabezpieczały przed wyciekami.

Nie była to tania operacja, ale porządnie wykonana i mam spokój na jakiś czas.


Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

haszczyc

  • Gość
Odp: Progi w S-typie się posypały, pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2014, 19:46:52 pm »
jazabek wacław ile Cię to kosztowało ?

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Progi w S-typie się posypały, pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2014, 19:57:55 pm »
jazabek wacław ile Cię to kosztowało ?

3600 + chlapacze na przód, ponoć pomocne w utrzymaniu dobrej kondycji progów, na pewno samochód z nimi trochę mniej się brudzi.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Progi w S-typie się posypały, pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2014, 20:08:36 pm »
wooow, grubo! miałem w ofercie progi do X308 w oryginale. Nie było chętnych to zużyłem do swojego poprzedniego XJ. A tak tanio je wystawiałem  8)

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Progi w S-typie się posypały, pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2014, 20:53:41 pm »
do s-typa można użyć progów proszę mnie nie pokroić od
Vectry A potrzebne będą 3 szt.

Przerobione i "działa"
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Progi w S-typie się posypały, pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2014, 22:48:18 pm »
wooow, grubo! miałem w ofercie progi do X308 w oryginale. Nie było chętnych to zużyłem do swojego poprzedniego XJ. A tak tanio je wystawiałem  8)

Nie wiem czy były do LWB ?
Cena nie była niska ale już się nauczyłem, że warto wydać więcej i być zadowolonym niż oszczędzić i się wkurzać a po jakimś czasie robotę poprawiać, robiłem u tego " fachowca "

http://autorekonstrukcja.pl/

Cena za łatanie całego podwozia z progami, zrobione jedno nadkole / reperaturka, tylna klapa na krawędzi, i kilka zaprawek plus kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne.

I dobra rada dla wszystkich posiadaczy starszych aut, warto sprawdzać podwozie bo można się mocno zdziwić.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.