Autor Wątek: Problem ze skrzynią-wypadające biegi.  (Przeczytany 1925 razy)

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Problem ze skrzynią-wypadające biegi.
« dnia: Marzec 15, 2014, 14:39:57 pm »
Witam wszystkich bardzo serdecznie po raz drugi.  :-V Jest to mój pierwszy wątek na forum, więc jeśli coś nie tak to proszę wybaczyć i poprawić. A więc przejdźmy do problemu. Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r. Autko zakupione w grudniu zeszłego roku i od samego początku występowały delikatne problemy z automatem. Nigdy wcześniej nie miałem swojego auta z automatyczną skrzynią (zawsze manual) jednak w sprawach motoryzacyjnych jestem biegły i stąd zauważyłem, że coś jest nie tak. Na samym początku już w trakcie powrotu do domu po zakupie auta (350km) wyskoczył Gearbox Fault i skrzynia kończyła na 4 biegu. Dopiero zgaszenie i ponowne uruchomienie przywracało na pewien czas pracę skrzyni na wszystkich 5 przełożeniach. Po skasowaniu błędów problem z czasem ustał, jednak... Skrzynia potrafiła sporadycznie "zgubić" bieg przy ostrzejszym przyśpieszaniu a w szczególności przy kick-downie co objawiało się wejściem silnika na wysokie obroty bez jednoczesnego przeniesienia napędu na koła. Pomocne okazywało się delikatne odpuszczenie gazu i silnik "łapał" wtedy bieg. Nie występował do tej pory Gearbox Fault aż do dnia wczorajszego, gdzie notorycznie skrzynia zaczęła gubić biegi aż w końcu całkiem je straciła i pomimo lewarka w pozycji D auto zachowywało się jak na pozycji N oraz wyskoczył Gearbox Fault. Po zgaszeniu i zapaleniu udało się ruszyć i dziś było nieco lepiej. Udałem się do warsztatu i wyszły następujące błędy: P0065, P0460, P0731, P0733, P1000, U1262, P1641. Pragnę zauważyć dodatkowo fakt, iż sprzedawca (komis) zapewniał, że skrzynia jest po remoncie i musi być z nią wszystko OK. Poziom oleju sprawdzałem i jest OK. Samochód ma dodatkowo kilka innych wad i jestem w trakcie pisemnego sporu ze sprzedającym.  :-thumpdown Proszę o pomoc w tej sprawie. :-help  Pozdrawiam.

Edgar

  • Gość
Odp: Problem ze skrzynią-wypadające biegi.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2014, 18:47:26 pm »
Witaj.
Czy mógłbyś napisać, czy udało się naprawić usterkę i co było ewentualnym powodem?
Pozdrawiam :)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Problem ze skrzynią-wypadające biegi.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2014, 17:28:34 pm »
To usterka , której nie mam w kocie ale bardzo podobna jak mam w mercu. Z tego co wiem oznacza to jedno, że skrzynia sie kończy i albo oddasz ją do remontu albo będziesz jeździł do końca ale wówczas nie opłaca się jej remontować tylko lepiej kupić z demontażu z pewnego źródła