Autor Wątek: Oświetlenie deski rozdzielczej i przycisków konsoli  (Przeczytany 1423 razy)

infis

  • Gość
Oświetlenie deski rozdzielczej i przycisków konsoli
« dnia: Wrzesień 26, 2014, 17:45:00 pm »
witam,

posiadam Jaguara S-Type R 2002r. Mam mały problem szczególnie uciążliwy po zmroku. Mianowicie nie działa mi podświetlenie deski rozdzielczej ( mały ekran przebiegu świeci ) oraz przycisków funkcyjnych na około monitora w konsoli środkowej ( monitor działa i wyświetlacz od temp również działa ). Domyślam się, że chodzi o bezpiecznik lub przekaźnik. Proszę o pomoc.

infis

  • Gość
Odp: Oświetlenie deski rozdzielczej i przycisków konsoli
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2014, 22:29:02 pm »
cześć,

dziękuję wszystkim którzy przeczytali i próbowali podzielić sie wiedzą ale już ogarnąłem. W woli wyjaśnienia przyczyny: zanik podświetlenia spowodowany był zwarciem w przewodach od dodatkowego gniazda zapalniczki znajdującej sie w podłokietniku. Jako ciekawostkę podam, że rzekome zwarcie nie powodowało spalenia bezpiecznika a jedynie powodowało blokadę wyjścia zasilania do podświetlenia. Dla zainteresowanych: moduł odpowiadający za podświetlenie tak deski jak i wszystkich klawiszy funkcyjnych znajduje się w lewym przednim słupku przy nogach kierowcy ( wersja europejska ).

pozdro...