Autor Wątek: Składanie luserek  (Przeczytany 2546 razy)

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Składanie luserek
« dnia: Wrzesień 18, 2014, 15:14:41 pm »
Witam sznowne grono i mam pytanie odnośnie składania lusterek zewnętrznych,a mianowicie czy wspomniane lustra powinny lub czy wogóle składają się automatycznie np. po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i zamknięciu autka za pomocą pilota. W moim Jagu lustra składają cię po wciśnięciu dolnej części przycisku regulacji lusterek jeśli przycisk wyboru regulacji owych L R znajduje się w pozycji neutralnej.
Model mój jest z 2006 2,7 D lustra składają się bezproblemowo ale tylko na rządanie jeśli istnieje taka opcja automatycznego składania to proszę o info jak ją aktywować a jeśli nie to pytanie było bezzasadne.
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Składanie luserek
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2014, 16:53:38 pm »
Z tego co wiem to nie, tylko po wciśnięciu wspomnianego przycisku.

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Składanie luserek
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2014, 17:14:39 pm »
Dzięki kolego szanowny i szacunek bo twoja rada aby pociągnąć je w celu demontarzu była trafna. Rozmawialiśmy na ten temat któregoś wieczoru. Już się nie przycinają a płynnie domykają.
Dzięki jeszcze raz za info i pozdrawiam.

Offline Czezary

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • X-Type'03 2.5 4x4
Odp: Składanie luserek
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2014, 16:01:10 pm »
Kolego gt500m,
czy mógłbyś napisać co zrobiłeś, aby nie zacinały się przy składaniu? Moje w zasadzie nigdy nie były składane i przy próbie złożenia trzeba im pomóc. Dla świętego spokoju naprawiłbym to :)

Dzięki

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Składanie luserek
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2014, 06:11:47 am »
Pociągasz same lustra do siebie aż wyskoczą z zaczepów ,następnie wypinasz z nich przewody aby je całkowicie uwolnić. Teraz masz dostęp do zaczepów obudowy zewnętrznej lustra,zwalniasz ją z zaczepów delikatnie aby ich nie połamać,wewnątrz zobaczysz utlenione części ze stopu aluminium prawdopodobnie więc oczyść je a następnie wydmuchaj kompresorem. Silniczek odpowiedzialny za składanie lustra jest na łączeniu części ruchomej z drzwiami,nie rozbierałem go lecz wlałem dość sporo WD40 zarówno z wewnątrz jak i z zewnątrz na łączeniu gdzie po każdym wpuszczeniu WD wspomagałem ręcznie aby lustro się zamknęło i na powrót otworzyło tak kilkanaście razy z obu stron i chodzą perfekt. Powodzenia

Offline Czezary

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • X-Type'03 2.5 4x4
Odp: Składanie luserek
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2014, 20:16:28 pm »
 :-V :-R
Podziękował :)