Autor Wątek: Kot w opałach - ratunku  (Przeczytany 4781 razy)

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Kot w opałach - ratunku
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 30, 2014, 20:09:49 pm »
Młody, a mnie się wydaje że masz źle dobrane nakrętki to felg albo otwór centujacy felgi jest za duży.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

cyberda

  • Gość
Odp: Kot w opałach - ratunku
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 30, 2014, 20:27:02 pm »
Tacy niestety są mechanicy dlatego przy moich autkach zawsze 90% napraw robię sam - jak coś zepsuję to mogę być tylko zły na siebie, a przy okazji wiem co i jak jest zrobione i że na moje auto mogę liczyć. Za ryj tych mechaników i niech poprawiają.

Nie masz możliwości przełożyć kół z innego kota - tak dla testu ?

Może któryś z forumowiczów pomógłby koledze - ja niestety jestem za daleko.

msmlody

  • Gość
Odp: Kot w opałach - ratunku
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 03, 2014, 12:50:20 pm »
Wczoraj przełożyłem nowe opony z felgami od mojego kuzyna, który ma forda mondeo i wszystko śmigało jak trzeba. Teraz pozostaje pytanie opony felgi czy to co piszesz....

msmlody

  • Gość
Odp: Kot w opałach - ratunku
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 03, 2014, 13:39:17 pm »
wymieniłem na jego zimówki drgania też były które później przenoszą się na kabine. zagadka jakaś

cyberda

  • Gość
Odp: Kot w opałach - ratunku
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 03, 2014, 21:05:41 pm »
Takie dziwne objawy mogą być przy zużytych gniazdach amortyzatorów - spróbuj na podniesionym kole mocno poruszać kolumną amortyzatora. Aż mi się nie chce wierzyć że nie masz żadnego luzu w zawieszeniu, a przeguby masz dobre (szczególnie ten wewnętrzny)? W poradniku do Jaga pisze że drania podczas przyspieszenia lub hamowania (silnikiem) - uszkodzony przegub.


andrew140785

  • Gość
Odp: Kot w opałach - ratunku
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 06, 2014, 00:14:02 am »
Wiele osób ma ten problem tylko nie każdy zwraca uwagę na wibracje. Główną orzyczyna to te przeguby ale najpierw koła wyważona na samochodzie z tym bardziej jeśli masz felgi nieoryginalne z innym ET bo to robi dużą różnicę jak powiedzial mi pan który zajmuje sie takim doważaniem kół

Ale jeśli wybracje przenoszą się na kabinę to przeguby tez mogą mieć luzy zwłaszcza prawy wewnętrzny ale ostrzegam przed zamiennikami bo są kiepskiej jakości jak dla mnie
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 07:03:28 am wysłana przez Choina »

msmlody

  • Gość
Odp: Kot w opałach - ratunku
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 06, 2014, 09:35:24 am »
Mechanik do którego zaprowadziłem samochód powiedział że sprawdzał przegub i wszystko z nim ok. Na dzień dzisiejszy zostają felgi, chociaż moje stare zimówki też powodują drgania ale ich stan pozostawia wiele do życzenia. Tak jak pisalem wcześniej zamiana kół z kuzyna mondeo zlikwidowała usterkę, teraz dokonałem kolejnego testu zamieniłem jego felgi na moje letnie i efekt był taki że drgania zniknęły. Zastanawiam się czy jest możliwość że wyjechały się o-ringi? są stalowe ale po paru latach mogły też się zużyć