Autor Wątek: uszczelka pod głowicą  (Przeczytany 2240 razy)

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
uszczelka pod głowicą
« dnia: Październik 06, 2014, 13:27:49 pm »
Witam. Zwracam się z pytaniem, czy ktoś wymieniał uszczelkę pod głowicą w Jaguarze X-Type 2,5 benzyna. Chodzi mi o koszty , dostępność części oraz czas potrzebny do wymiany. Pozdrawiam.

ghrh

  • Gość
Odp: uszczelka pod głowicą
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2014, 14:13:49 pm »
Robiłem w 3.0, z 2.5 będzie raczej podobnie.
Uszczelki, uszczelniacze itp standard raczej bez problemu dostępne, tylko we właściwych miejscach :) Roboty co niemiara, trzeba silnik wyciągać, bo nie ma dojścia do głowicy od strony grodzi, więc i koszt duży. Jeżeli robisz sam to raczej do przełknięcia.
U mnie przy dość kompleksowym potraktowaniu (skoro już silnik na wierzchu) - wszystko co podlega zużyciu wymienione, obie upg, planowanie, jakieś pojedyncze zaworki - wyszło lekko ponad 5k.

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: uszczelka pod głowicą
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2014, 19:27:02 pm »
Mam pytanie z innej beczki. Przy jakich srednio przebiegach pada uszczelka w 3L "Vce"? Da się to jakoś przewidzieć bo naprawa jak widzę do tanich nie  nalezy:)
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

ghrh

  • Gość
Odp: uszczelka pod głowicą
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2014, 21:57:39 pm »
U mnie padła po padzie chłodnicy, przegrzałem silnik. Według niektórych podtlenek LPG też nie sprzyja. W normalnych warunkach nie powinieneś się tym martwić.