Autor Wątek: Komunikat cruise control not available  (Przeczytany 4183 razy)

dann01

  • Gość
Komunikat cruise control not available
« dnia: Wrzesień 03, 2014, 07:44:13 am »
Wutam,
Mam X-Typa 2002, V6 3.0, automat, wersja ze stanów z gazem.  W momencie pojawienia się komunikatu "cruise control not available" silnik nie rozkręci sie powyżej 3000 obrotów na minutę, a jak jest w okolicach 3 tyś strasznie rzuca całym samochodem. Jaka przyczyna może być przyczyna takiego zjawiska?? Dodam że jestem krótkim użytkownikiem tego samochodu i nie znam się zbyt na jego prawidłowym działaniu. PS Wcześniej ten komunikat się włączał i znikał, a teraz jest tak cały czas.

enter84

  • Gość
Odp: Komunikat cruise control not available
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2014, 09:10:36 am »
Wnioskuję po Twoich objawach,że auto pracuje w "trybie awaryjnym"
Podłącz autko pod komputer,będziesz wiedział co go boli.
 :-tylko

ghrh

  • Gość
Odp: Komunikat cruise control not available
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2014, 10:01:24 am »
Zobacz, czy problem pojawia się tylko na gazie, czy na benzynie również.
Jak tylko na gazie, to znajdź dobrego gazownika. Jeżeli również na benzynie, to tak jak pisał kolega, bez komputera się nie obejdzie.

kurak22

  • Gość
Odp: Komunikat cruise control not available
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2014, 17:56:43 pm »
Temat wałkowany przeze mnie. Poszukaj bo było niedawno. - prawdopodbnie lewe powietrze-> konsekwencje bieda na którymś banku, złe mapy wtryskowe lub problem z ciśnieniem Pb

piotr170169

  • Gość
Odp: Komunikat cruise control not available
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2014, 21:47:29 pm »
Trzeba zrobić przelew paliwa.

dann01

  • Gość
Odp: Komunikat cruise control not available
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2014, 14:10:17 pm »
Jak kazaliście poszło pod komputer. Okazało się że padł czujnik sterowania klapkami wpuszczającymi powietrze. Wielki dzieki za pomoc. Teraz mam większy problem: padła przekładnia katowa. Nie wiem czy regenerowć tą stroą czy ryzykować z uzywką

W poniedziałek dowiem sie ile za regeneracje. Dałem JAGA na jeden dzień kiobiecie i go załatwiła.... TRAGEDIA!!!

ghrh

  • Gość
Odp: Komunikat cruise control not available
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2014, 15:32:58 pm »
Czemu uważasz, że padła?
Na moje to przy takim samochodzie lepiej regenerować, przynajmniej wiesz co masz. I tak zapłacisz sporo za robociznę (ściągnięcie skrzynki i montaż nowej), a przy używce nie wiesz, jak długo pociągnie.

Moja kobieta na pierwszej przejażdżce kotkiem zaparkowała w stojaku dla rowerów ;)

Offline sopel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • W życiu nie ma nic bardziej stałego jak ZMIANY ;-)
Odp: Komunikat cruise control not available
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2015, 13:16:29 pm »
Odświeżam temat ponieważ mam ten sam kłopot co kolega dann01 , czyli 3.tys obr. szarpie autem ! Świece wymieniłem . Prawdopodobnie to lewe powietrze. Potrzebuję kupić  czujnik sterowania klapkami otwierającymi powietrze , czy jakoś tak ;-) Może ktoś z forumowiczów podpowie mi gdzie takie cudo mogę zakupić ! PILNIE ! :)

kurak22

  • Gość
Odp: Komunikat cruise control not available
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2015, 16:02:03 pm »
sprawdzić błedy, dopiero kminić co jest źle

ghrh

  • Gość
Odp: Komunikat cruise control not available
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2015, 16:36:07 pm »
sprawdzić błedy, dopiero kminić co jest źle
Popieram.
U mnie taki objaw był przy zalanej cewce.