Autor Wątek: drążek zmiany biegów na P parking  (Przeczytany 2915 razy)

barto480/daimler

  • Gość
drążek zmiany biegów na P parking
« dnia: Czerwiec 13, 2014, 17:47:23 pm »
Panowie co sprawdzić bo to mnie troszeczkę stresuje:) parkuje samochód drążek na literkę P gasze silnik wsiadam ponownie probuje odpalić silnik samochód nie reaguje ,przerzucam wszystkie biegi jeszcze raz i znowu na parking nie reaguje przy starcie

Przesuwam drążek z literki P lekko w dół powiedzmy centymetr silnik odpala jest tam jakiś czujnik położenia drążka???


Daimler 4,0 90 r

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: drążek zmiany biegów na P parking
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2014, 18:30:03 pm »
Tak jest taka mała krańcówka , jak jest cicho w samochodzie i przerzucasz na P , to słychać takie cichutkie cykniecie . Jesli krańcówka jest zużyta , to wtedy komputer nie może poprawnie rozpoznać położenia drążka i sa problemy z odpaleniem .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

tomek1212

  • Gość
Odp: drążek zmiany biegów na P parking
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2014, 10:53:23 am »
Spróbuj palić na N, pewnie będzie za każdym razem, ale mimo wszystko i tak pasuje to naprawić. 

Hornet

  • Gość
Odp: drążek zmiany biegów na P parking
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2014, 15:45:32 pm »
Cześć. Dzisiaj z tym walczyłem. U mnie do wyregulowania była linka. Jak rozbierzesz tunel z góry (tak jak do wyjęcia radia i konsoli klimy) to widać 2 nakrętki na lince od wybierają do skrzyni. Ja musiałem u siebie trochę poluzować.
Pozdr

barto480/daimler

  • Gość
Odp: drążek zmiany biegów na P parking
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2014, 18:15:23 pm »
Super dzięki  powalczę z linkami mam nadzieje że i u mnie to pomoże ,a macie pomysł na kontrolke skrzyni biegów ,świeci się cały czas , skrzynia nie wchodzi w stan awaryjny ,włącza się sport ,zmienia biegi w miarę płynnie jak na jaguar:)

Przemko

  • Gość
Odp: drążek zmiany biegów na P parking
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2014, 21:35:45 pm »
witam jaki masz model skrzyni bo to ważne

barto480/daimler

  • Gość
Odp: drążek zmiany biegów na P parking
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2014, 09:29:10 am »
Oznaczeni nie powiem ale jest z przyciskiem sport zamowilem pozycjoner moze to pomoze bo jednoczesnie wyswietla ikonke skrzyni na desce

optre

  • Gość
Odp: drążek zmiany biegów na P parking
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2014, 12:19:03 pm »
witam jaki masz model skrzyni bo to ważne

Z przycisiem sport w xj40 montowano 4hp24, w starszych modelach bez sport były 4hp22

Przemko

  • Gość
Odp: drążek zmiany biegów na P parking
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2014, 05:46:29 am »
witam w swoim jagu tez mialem taki problem a winnym tego byl pozycjometr skrzyni biegow zamocowany jest z lewej strony skrzyni biegow oslania go metalowa oslona pozdrawiam