Autor Wątek: Wskaźnik poziomu paliwa  (Przeczytany 2001 razy)

warcz

  • Gość
Wskaźnik poziomu paliwa
« dnia: Maj 25, 2014, 22:08:48 pm »
Witam,
Pojawil mi sie problem ze wskaznikiem paliwa. Przy uruchomieniu auta swieci sie rezerwa pomimo pelnego baku. Do tego po wylaczeniu auta, po okolo 2-3 sekundach, opadaja wszystkie wskazniki rownomiernym ruchem o jakies 2 mm. Czy ktos ma doswiadczenia z podobnym problemem?
Chodzi o silnik 2,0D wersja estate. Szukam porady od ktorego miejsca rozpoczac poszukiwania przyczyny.

Pozdrawiam

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wskaźnik poziomu paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2014, 09:12:05 am »
Opadanie po wyłączeniu to norma, tak ma być. Natomiast wskazuje rezerwę zaraz po zatankowaniu czy cały czas. U mnie po zatankowaniu potrafi przez parę km pokazywać brak aż się zaczyna podnosić po malutku.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

warcz

  • Gość
Odp: Wskaźnik poziomu paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2014, 09:42:23 am »
Dotad nie bylo zadnego problemu. Po zatankowaniu wskaznik elegancko podnosil sie do wlasciwej pozycji. Ze trzy dni temu, auto stalo w pelnym sloncu przez kilka godzin i po uruchomieniu wskaznik pozostal na rezerwie. Dotankowalem do pelna, zeby okreslic ilosc paliwa. Do baku weszlo 10 litrow, a wiec byl prawie pelny. Nie wiem od czego zaczac poszukiwania przyczyny, zeby niepotrzebnie sie nie narobic. Okolo tygodnia temu wymieniony zostal filtr paliwa w serwisie Jaguara i niezbyt mi sie usmiecha kolejna wycieczka w celu usuniecia kolejnego problemu, bo to juz byla moja 2 wizyta w tym miesiacu.