Autor Wątek: Problemow z zapalaniem 2.0D ciag dalszy.  (Przeczytany 3996 razy)

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Problemow z zapalaniem 2.0D ciag dalszy.
« dnia: Kwiecień 12, 2011, 08:52:00 am »
Panowie, po ostatnich bojach z moim dieslem wymienilem swiece zarowe, serwis ASO stwierdzil ze na 90% powinno pomoc, otoz nie pomoglo. Obecnie jest tak, ze po zapaleniu silnika wchodzi on na obroty 450-500 i tak trwa z zapalona kontrolka katalizatora i akumulatora przez jakies 5-8 sekund a nastepnie podnosi obroty do normalnych tj. 900obr/min, kontrolki gasna i mozna jechac.
Rozruch jest trudniejszy na rozgrzanym silniku niz na zimnym o dziwo. Zadnych komunikatow na dosplayu nie ma, oprocz informacji o TCS error (kontrola trakcji), ale rzeczony uklad dziala w trakcie jazdy, mozna go wlaczyc lub wylaczyc na konsoli srodkowej. W ostatnia niedziele zostawilem kota na sloncu (23stC) na jakies 5-6 godzin i po powrocie odpalilem. Wszedl na te swoje 450obrotow i tak juz pozostal, pedal gazu bez reakcji. Po jakiejs minucie go wylaczylem, odczekalem i odpalilem ponownie i poszlo OK tzn tradycyjnie 450 przez kilka sekund i nastepnie 900 i jazda. Hmmm, moze ktos ma pomysl co sie dzieje.

marek01011

  • Gość
Odp: Problemow z zapalaniem 2.0D ciag dalszy.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2011, 19:51:18 pm »
Dziwna sprawa sprawdz czujnik polozenia walka rozrzadu mozesz dla pewnosci wymienic koszta nie duze jakies 80zl.

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Problemow z zapalaniem 2.0D ciag dalszy.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2011, 13:58:44 pm »
Dzieki za wsparcie, mam dwie informacje: marek01011 napisal o czujniku polozenia walka rozrzadu a Pro-Jag zaleca wymiane dwoch czyjnikow: czujnik położenia wału korbowego 232 zł (FORD) oraz czujnik powietrza w układzie dolotowym 790 zł (FORD) - w Jaguarze 530 zł ale czas oczekiwania 7 dni. Dziekuje obydwom forumowiczom. Domyslam sie ze chodzi o czujnik polozenia walu korbowego i do tego zamierzam zaczac (mniejsza dziura w kieszeni :)).
Czy ktos posiada numer kodu do tego czujnika polozenia walu korbowego dla Jaga 2.0D rocznik 2005?
Prawdopodobnie najtaniej bedzie w jakims sklepie z czesciami do Forda (to chyba Mondeo II generacji).
Jak sie zdejmie czarna pokrywe silnika, to szukac tego twarza do szyby przedniej z prawa czy z lewa?
Zastanawiam sie tez jaka tu logika, ze czujnik oglupia komputer i "nie widzi" obrotow uruchamianego silnika? Chyba tak.


marek01011

  • Gość
Odp: Problemow z zapalaniem 2.0D ciag dalszy.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2011, 15:12:51 pm »
To bedzie Mondeo III generacji i musisz zaznaczyc ze chodzi o silnik TDCI. Poszukam na forum forda i postaram sie wkleic linka. Chociaz czytalem sporo ze wymieniaja tylko jeden czujnik i w wielu przypadkach bylo to samo o tym drugim nic nie pisali.

TED

  • Gość
Odp: Problemow z zapalaniem 2.0D ciag dalszy.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2011, 21:12:36 pm »
Mam ten sam problem co Kocur. Występuje po naprawie alternatora który padł. W serwisie nie wiedzą co z tym zrobic. X-type z tego samego roku. Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat będę wdzięczny.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Problemow z zapalaniem 2.0D ciag dalszy.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2011, 23:24:28 pm »
Robiliśmy mondka taryfiarzowi z takim motorem.

Na ciepłym problemy częściej jest oki na zimnym ale nie jest to zasadą.
Gdzieś w warsztacie powinienem mieć nr forda od tego czujnika mimo iż zakładałem oryginał nr był  inny i kolor materiału z którego jest zrobiony.
Najważniejsze że klient zadowolony i poleca innym.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

lexxus

  • Gość
Odp: Problemow z zapalaniem 2.0D ciag dalszy.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2011, 00:05:34 am »
w którym miejscu znajduje się czujnik położenia wału ? znalazłem czujnik położenia wałka  ale czujnika wału nie mogę zlokalizować...

daniel#123456

  • Gość
Odp: Problemow z zapalaniem 2.0D ciag dalszy.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2013, 17:43:20 pm »
pomogło wymienienie tego czujnika?

hadriano

  • Gość
Odp: Problemow z zapalaniem 2.0D ciag dalszy.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2014, 20:36:17 pm »
Zaistniały u mnie takie same problemy niedawno. Proszę o informacje czy wina tkwi w danych czujnikach czy trzeba szukać gdzie indziej?