Autor Wątek: Czujniki parkowania - nieoryginalne  (Przeczytany 2462 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Czujniki parkowania - nieoryginalne
« dnia: Maj 20, 2014, 09:57:08 am »
Witam,
Czy ktoś instalował nieoryginalne czujniki parkowania w X308 ( X300 ) ?
Ja niestety zrobiłem ten błąd ... Czujniki są albo za nisko zamontowane albo są po prostu żałosnej jakości bo sygnalizują przeszkodę nawet jeśli jej nie ma. Zaczynają poprawnie się zachowywać gdy przeszkoda jest już faktycznie blisko np. 0.5 m i mniej - i to jest OK.
Natomiast jeśli przeszkoda jest w odległości większej, powiedzmy 1,5 m to te nieszczęsne czujniki zaczynają ten fakt zauważać, przy czym raz wyświetlają prawidłowy dystans a za chwilę np. o połowę krótszy, piszczą, świecą na czerwono by już po chwili znów pokazywać te 1.5 metra - słowem szaleją. Najprościej byłoby je wyłączyć lub zastąpić innymi - pytanie jakie tym razem wybrać ?
Piotr

tomek1212

  • Gość
Odp: Czujniki parkowania - nieoryginalne
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2014, 10:36:47 am »
Jeśli założyłeś tanie chińskie czujniki to nie widzę w tym nic dziwnego, ten typ po prostu tak ma i to bez znaczenia w jakim pojeździe są zamontowane.
Proponowałbym Ci zakup zestawu uniwersalnego ale nie chińskiego, np Valeo albo Bosch. Są droższe, jednak warto dopłacić.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Czujniki parkowania - nieoryginalne
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2014, 14:42:23 pm »
No właśnie, padłem ofiarą własnej naiwności i zbytniego zaufania ...
Prosiłem człowieka który to instalował by nie była to najtańsza wersja i mimo tego wyszło jak wyszło. Zapłaciłem za nie porównywalną kwotę jak za te Valeo z allegro czyli coś koło 400 zł licząc z montażem. Prawdopodobnie kupił takie g... za 65 zł. Najgorzej, że wywiercił dziury 22 mm tymczasem Valeo to 18 mm. No nic, zaryzykuję zakup Valeo i sam coś pokombinuję z ich osadzeniem - podobno są jakieś gumowe pierścienie używane do metalowych zderzaków które powinny pasować do moich otworów nie wiem tylko jak to wygląda i czy będzie bardzo szpecić. W ostateczności zacznę szukać granatowego zderzaka.
Piotr

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Czujniki parkowania - nieoryginalne
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2014, 20:35:33 pm »
Witam,
Nabyłem i zainstalowałem czujniki Valeo. Między nimi a tymi poprzednią chińszczyzną jest po prostu przepaść jakościowa, no i działają znacznie lepiej, w zasadzie nie mam żadnych zastrzeżeń. Mam za to pytanie - skąd wziąć w okolicy bagażnika ( tam jest centralka czujników, przyklejona do zmieniarki ) przewód z +12V tzw "po stacyjce", czyli aktywujący się po przekręceniu kluczyka. Ten zestaw Valeo ma trzy przewody, dwa czyli "+/-" podłączone do wiązki tylnej lampy do przewodów żarówki wstecznego i ten trzeci który wymaga stałego zasilania. Ten przewód jest bardzo długi co by sugerowało podłączenie się do czegoś w kabinie. Na razie podłączyłem go pod żarówkę pozycyjną ale to trochę bez sensu bo jeśli cofam bez włączonych świateł to układ nie jest aktywny.
Piotr

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Czujniki parkowania - nieoryginalne
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2014, 01:51:47 am »
... a do akumulatora w bagażniku nie można?
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Czujniki parkowania - nieoryginalne
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2014, 08:49:17 am »
Do aku można, ale wtedy centralka będzie cały czas zasilana.
Piotr

tomek1212

  • Gość
Odp: Czujniki parkowania - nieoryginalne
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2014, 18:44:52 pm »
No to raz piszesz że ma być stały plus, a raz że po zapłonie. Sprawdź dobrze na dołączonym do zestawu schemacie bo pewnie może to być stały plus. I tak czujniki sie nie włączą póki nie zaświeci się światło cofania a do tego potrzebny jest włączony zapłon. 

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Czujniki parkowania - nieoryginalne
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2014, 22:13:53 pm »
Na kabelku mam oznaczenie ACC ON - zakładam że to oznacza + po stacyjce.
W opisie nie ma ani słowa po co on jest, ale rzucę okiem jeszcze raz.
Piotr