Autor Wątek: X300 3 problemy  (Przeczytany 1360 razy)

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
X300 3 problemy
« dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:13:06 pm »
Witam.
Pacjent to X300 4.0 '96 113 000mil przebiegu
Mam kilka wątpliwości, które przydałoby się rozwiać.

1) Silnik delikatnie wibruje. Jest to praktycznie niezauważalne i zawsze uznawałem, że "ten typ tak ma". Jednak dzisiaj przy odpaleniu na zimno zaczęło nim solidnie telepać, jakby co najmniej jeden cylinder nie działał. Odczekałem chwilę i po pół minuty amplituda wibracji zaczęła stopniowo, płynnie maleć, aż po jakichś 2 minutach silnik zaczął pracować tak, jak zazwyczaj. Lampka 'Check engine" się nie zaświeciła (ani nawet nie mignęła). I tutaj pojawia się pytanie: po czym poznać, gdy ten silnik pracuje na 5 garach? Będą to solidne wibracje, czy ledwo zauważalne drgania? Nie powinno wyświetlić "check engine"? Zastanawiam się, czy po prostu nie jeździłem przez 3 lata na 5 cylindrach... Zwłaszcza, że olej delikatnie pachnie benzyną.

2) Notorycznie wyświetla błąd P0400. Wymieniłem EGR na nowy, wyczyściłem sondę, która była umieszczona zaraz obok, w króćcu. Bez zmian.

3) Notorycznie wyświetla bład P0420. Jaka jest szansa, że to sonda się kończy, a nie cały katalizator?

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
Odp: X300 3 problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2014, 00:03:48 am »
Ok, z pierwszym problemem już sobie poradziłem, choć trochę brutalnie: odpinając po kolei cewki i obserwując rezultaty.Werdykt: wszystkie cylindry sprawne.
Błąd od EGR też się chwilowo uspokoił.
Pozostaje kwestia P0420. Jak sprawdzić działanie sondy lambda? Mam prosty skaner OBD, który pokazuje parametry pracującego silnika, tylko nie mam pojęcia jak te wszystkie cyferki od sondy interpretować  :P Ktoś mógłby mnie w tej kwestii oświecić?