Autor Wątek: X300 XJR jak się dostać do węży od pompy wody  (Przeczytany 1306 razy)

Dżagi

  • Gość
X300 XJR jak się dostać do węży od pompy wody
« dnia: Kwiecień 22, 2014, 17:13:52 pm »
Witam serdecznie wszystkich miłośników marki JAGUAR. Jestem tu nowy i jeszcze nigdy nie pisałem nic na żadnym forum. Tak więc proszę o wybaczenie jeśli popełniam jakiś błąd. Moje auto od dwóch lat to Jaguar XJR 1996 rok manual 5 biegów. Moje pytanie brzmi następująco: jak dostać się do przewodów z płynem chłodzącym wychodzących z pompy wody? Od góry odkręcając kompresor. Od dołu (jestem w trakcie budowy kanału w garażu, w związku z zaistniałą sytuacją), czy od przodu odkręcając chłodnicę i wszystko co stoi na drodze, itp. Niestety w wielkanocny poranek o godzinie 9:21 z mojego ukochanego auta wylał się cały płyn chłodniczy. I to właśnie z niewidocznej z żadnej strony tylnej części pompy wody. Auto ma przejechane 304946km więc każda guma miała prawo pęknąć. Z góry dziękujemy za odpowiedź/pomoc Ja i mój kot:) Pozdrawiam Tomek

Dżagi

  • Gość
Odp: X300 XJR jak się dostać do węży od pompy wody
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2014, 11:05:31 am »
Witam :) Już wiem jak się dostać do tych węży. Wybrałem sposób który opisany jest w linku poniżej:

http://www.jag-lovers.org/include/iv3.php3?zx=SdADyw0IiM8ED8ZK%2FZ3kxwPICQOfn8wCzQcYtq28QAAW%2F5eMCDf9Fjba2gb3yhrzmKy7BN1QRd2UADP%2BBjrV3PtECgc92M27BN1MPMfWCffJH0HUxwYxB0E92tX1Rfw8Qs%2FVBDEARzLL3sgAB0E%2BmYz5PQpGC53HzwfHOwWemMZCzw8Gn58QC9AKAJmex0rNDP6WlsgE%2BPsJ

Życzę powodzenia tym co robią to sami w garażu jak Ja. Największym problemem jaki do tej pory napotkałem to super mocno dokręcone śruby. Konieczne są profesjonalne klucze nasadowe 13 i 10. Reszta narzędzi może być przeciętna, ale 13 i 10 to musiałem nowe i to dobre kupić. Inaczej uszkodzicie główki śrub i to dopiero jest lipa.

Powodzenia