Autor Wątek: X300 nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku  (Przeczytany 1481 razy)

Offline Jey

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
X300 nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku
« dnia: Kwiecień 14, 2014, 11:14:15 am »
Jedyny taki sam przypadek jaki znalazłem to ten http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,1052.0.html

U mnie objaw jest dokładnie ten sam. Na zimno pali zawsze, natomiast na ciepłym silniku nie ma żadnej reakcji rozrusznika. Przekręcam klucz na ostatnia pozycję i cisza. Dopiero po kilku próbach odpala. I tu moje pytanie- czy w silniku 4.0 będzie to ta sama kwestia co we wspomnianym V12, czyli walnięty przekaźnik rozrusznika? Może ktoś przerabiał ten temat? I gdzie w X300 4.0 znajduje się ten przekaźnik? Pod maską znalazłem 2 małe skrzyneczki- jedna zaraz za filtrem powietrza, druga po przeciwległej stronie silnika. W obu jest po kilka bezpieczników i po jednym (takim samym przekaźniku). Oprócz tego koło akumulatora jest kilka przekaźników.

Leszek312

  • Gość
Odp: X300 nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2014, 16:17:59 pm »
Pewnie włącznik elektromagnetyczny się zacina. Czy trzeba go wymienić, czy tylko wyczyścić, powie Ci elektryk samochodowy, jak go wyjmie i obejrzy. Doraźnie w drodze można sobie pomoc jednocześnie obracając kluczyk i stukając (z czuciem) czymś twardym (np. młotkiem albo małym lumem) o rozrusznik.