Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Wskaźnik temperatury cieczy - nieprawidłowość?

<< < (2/5) > >>

Tatarski:
Jaguar, dzięki za wskazówki.
A wiecie może, skąd zamówić taki czujnik temperatury ? Macie jakieś sprawdzone źródła?

Tatarski:
Jaguar Xj6, moje pytanie może zabrzmi głupio, ale gdzie w xj40 3.2 '92 rok znajduje się wisco?  :-boks
U mnie widzę dwa wentylatory na chłodnicy - jeden duży i mniejszy.
Z doświadczenia wiem, że wisco wychodzi praktycznie przy silniku, przy pasku, a tu u mnie nic nie ma takiego  :-nuts
Czyli w moim aucie rolę wisco spełniają te dwa wentylatory??

katar83:
Tak, masz elektryczne wiatraki w swojej czterdziestce. Czujnik temperatury znajdziesz na ebayu uk czy allegro. Na tym pierwszym jest ich pelno.
Co do temperatury to podczas jazdy nawet z wylaczonymi wiatrakami wskazowka powinna stac pionowo i nie ma mowy o zadnym przegrzewaniu. Generalnie wiatraki sa tylko do jazdy w korku a i wtedy generalnie chlodzenie jest wystarczajace bez wiatrakow. Czesto jezdzilem bez wiatrakow miesiacami, czy to w lecie czy zimie(w zasadzie kazda zime) i nie nie wiem czy kiedykolwiek mi sie zagrzal chociaz jedno pole w prawo od pionu.
Za to z uszkodzeniem pompy wody bylo juz gorzej, 15 minut jazdy max i od razu sie zagrzewal  ;)
Stawiam ze masz zle wstawiony termostat albo zwyczajnie zamkniety na amen.

Ojciec:
Ewentualnie jeśli chodnica jest od nowości to może też już być zasyfiona. Ja tak miałem i jedynym sensownym rozwiązaniem byłą nowa chłodnica.

Tatarski:
Mam nadzieję, że to jednak nie chłodnica, chociaż drugą już kupiłem używaną - niestety nie pasuje, bo ma inne wejścia czujnika od wiatraka i ogólnie czymś tam się jeszcze różniła - dzisiaj  przepłuczę starą, bo widzę, ze jest w zbiorniczku wyrównawczym mega brązowy osad. Termostat też sprawdzę. Wczoraj odkręciłem na próbę lekko korek od zbiorniczka i pojeździłem specjalnie po mieście w upał i nie było tragedii. Nic nie wychodziło poza pion w prawo.
Kurde, ceny nowych chłodnic porażają - a zamienników nie ma chyba.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej