Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Wskaźnik temperatury cieczy - nieprawidłowość?

(1/5) > >>

Tatarski:
Czy zdarza się Wam w Waszych kotach, że po przejechaniu ok 100 km, wskaźnik temperatury wychyla sie delikatnie o jakies 2 mm w prawą stronę?
Po wyłączeniu silnika, po kilkunastu sekundach załącza się wentylator.
Nie ma jeszcze upałów, a tu takie historie...

Jaguar XJ6:
Temperatura powinna byc cały czas w pionie . W moim jagu nawet w największym upale z właczona klimą i po trasie 250 km stoi idealnie w pionie . Wentylatory powinny chodzic po zgaszeniu autka dopóki go wystarczajaco nie schłodzą . Jesli masz problem z trzymaniem temperatury , to zapewne wina termostatu , albo źle działających wentylatorów .

Tatarski:
Tak mi się wydawało, że to raczej nienormalne.
Wymieniałem chłodnicę, więc może układ jest niedostatecznie odpowietrzony, albo za mało płynu.
Ok, będę szukał. Dzięki

Ojciec:
Zobacz czy prawidłowa działa Ci wiskoza, przy okazji wymień czujnik temp. i termostat to groszowe sprawy .

Jaguar XJ6:
W rocznikach 93-94 sa juz 2 duże wentylatory elektryczne , także wiskoza odpada . Albo ma problem z termostatem , albo poprostu czujnik temperatury sie skończył i sterownik nie załącza wentyli kiedy trzeba , co skutkuj wzrostem temperatury . Jedyna jeszcze mozliwość , to zacinajacy sie przekaźnik od wentylatorów , miałem to u siebie i jak sie zaciął w górnej pozycji , to temperatura mi skoczyła na 3/4 skali ( jak stałem w korku ) , bo podczas jazdy pęd powietrza wystarczał na przedmuchanie chłodnicy . Jak wymiana termostatu i czujnika nie pomoże , to trzeba będzie się przekaźnikowi przyjrzeć .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej