Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Wskaźnik temperatury cieczy - nieprawidłowość?

<< < (3/5) > >>

Ojciec:
Ja jak ok rok temu szukałem nowej chłodnicy do 4,0 to były nieosiągalne. Dlatego zdecydowałem się zrobić na zamówienie z mosiądzu i nieco grubszą dzięki czemu jest wydajniejsze.

Tatarski:
Ojciec, a powiedz mi, jakiego rzędu były to pieniądze, taki nowy wkład i cała zabawa z tym związana ?

Mam jeszcze jedno pytanko - dzisiaj pojeździłem w lekkim upale po mieście na lekko odkręconym korku od zbiorniczka i znowu wskaźnik nie wyjechał poza prawidłową pozycję, ale po paru minutach włączył się wentylator - i to ten mniejszy, niżej zlokalizowany.
Jak to jest z tymi wentylatorami - powinny działać razem równolegle, czy po prostu drugi załącza się w razie konieczności ?
Pozdrawiam

Jaguar XJ6:
Najlepiej jakbyś zrobił fotke swoich wentyli , bo obydwa wentylatory są jednakowej wielkości i chodzą jednocześnie . W starszych XJ 40 , z tego co pamiętam był mały wentyl elektryczny ( do chłodnicy klimy ) i drugi większy na wiskozie .

Ojciec:
O ile się nie mylę to do 92 był mały wentylator i viskoza.
Co do chłodnicy to cena od 1200 do 1500 zależy z czego zrobiona (aluminium czy miedzi)  cena nie zawiera demontażu starej i montażu nowej chłodnicy.

katar83:

--- Cytat: Tatarski w Maj 26, 2014, 13:31:17 pm ---Ojciec, a powiedz mi, jakiego rzędu były to pieniądze, taki nowy wkład i cała zabawa z tym związana ?

Mam jeszcze jedno pytanko - dzisiaj pojeździłem w lekkim upale po mieście na lekko odkręconym korku od zbiorniczka i znowu wskaźnik nie wyjechał poza prawidłową pozycję, ale po paru minutach włączył się wentylator - i to ten mniejszy, niżej zlokalizowany.
Jak to jest z tymi wentylatorami - powinny działać razem równolegle, czy po prostu drugi załącza się w razie konieczności ?
Pozdrawiam

--- Koniec cytatu ---

Wentylatorem malym od klimy bym sobie glowy nie zawracal. Duze dwa na chlodnicy wlaczaja sie kiedy temperatura wzrasta. Sterowany przez czujnik temp wkrecany do chlodnicy. W UK aucie jest po lewej stronie chlodnicy. Wtyczka z dwoma lub trzema kablami. Nie pamietam juz teraz ale czujnik jak najbardziej potrafi pasc. W moim przypadku, raczej ekstremalnym, potrafil zalaczac wiatraki na zimnym silniku i np w ogole nie wylaczac ich po wyjeciu kluczyka ze stacyjki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej