Autor Wątek: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(  (Przeczytany 4482 razy)

elenoar86

  • Gość
Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« dnia: Kwiecień 12, 2014, 16:45:49 pm »
witam od wczoraj posiadam x-type 2004r. 2.0D i mianowicie mam problem z bezpiecznikiem nr. 47 wymieniłem żarówki z tyłu od pozycji i stopu bo były lekko ciemne, założyłem nowy bezpiecznik 7.5 włączyłem postój i buło ok. odpaliłem auto wróciłem z działki do domu i zonk bezpiecznik spalony  :-boks prosze o pomoc lub jakiś trop którym mam podążać? Z góry dzięki i pozdrawiam :))

Grodzisk

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2014, 16:54:05 pm »
sprawdź gniazdo lampy czy się już nie nadpaliło wtedy potrafi palić bezpieczniki   

elenoar86

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2014, 17:04:23 pm »
to znaczy gniazdo tylne jak odpinałem to jest jak nowe :( przód musze sprawdzić ewentualnie bo postojówka przód też była okopcona :( ale gniazdo żarowki w5w było ok...

DJ Krystian

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2014, 17:13:24 pm »
żarówki masz oryginalne?

elenoar86

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2014, 17:28:35 pm »
takie jakie były zalecane do gniazd, kupione w zwykłym sklepie motoryzacyjnym  :-trudno tył 2x P21/5W a przód 1x  W5W a to są jakieś inne potrzebne???

Borsuk

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2014, 17:40:48 pm »
A jak odłączysz kostkę od żarówki, to co dzieje się z bezpiecznikiem?   

elenoar86

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2014, 18:33:43 pm »
tego nie sprawdziłem  :-nie sprawdzę dopiero w poniedziałek jak będę w domu rano ze względu na charakter pracy 24H bo dzisiaj już nie dam rady.... Ja do pracy autko w domu :-trudno

elenoar86

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2014, 16:16:52 pm »
No więc problem zlokalizowany :-super mianowicie w przedniej lampi podczas jazdy jakimś cudem robiło się zwarcie obudowy postojówki o odblaskiem, zakupiłem koszulkę termokurczliwą dociąłem na wymiar plastiku w który wchodzi żarówka postojowa założyłem na plastik zgrzałem wsadziłem żarówkę i do lampy :-V zrobiłem dzisiaj 50km. po różnych drogach i zero palenia bezpiecznika wszystko hula jak trzeba :-clap dzięki za pomoc forumowiczą :-clap

Dodano

Cholera pojechałem teraz do sklepu i patrze nie mam postojówek przód tył i podswietlenia rejestracji oraz zegarów i deski!!! :-cry jak przekręce przełacznik świateł na postój to zaraz pali bezpiecznik nr F38 według instrukcji Hulpverwarming Co to znaczy? POMOCY!!!  :- pojecia

Dodano

przepraszam chodzi o f38 przełącznik oświetlenie zewnętrzne to co siadł włącznik świateł ????
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2014, 00:54:43 am wysłana przez Choina »

Pawel99

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2014, 17:51:26 pm »
Hulpverwarming - Ogrzewanie postojowe

elenoar86

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2014, 18:05:45 pm »
z emocji i pośpiechu pomyliłem się chodzi o f38 w kabinie pod deską według instrukcji to "przełącznik oświetlenie zewnętrzne" to znaczy że padł mi przełącznik od włączenia świateł??? dam włącznik na poziom 1 (postój) i pstryk nie ma bezpiecznika f38 i zarazem podświetlenia tablicy postojówek i podświetlenia deski. Przełącze na światła mijania i te cholery świecą!!!  WIĘC O CO W TYM CHODZI???  :-boks

Sebastian X

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2014, 18:08:21 pm »
Najpierw sprawdź przełączniku tak. Ale problemem może być kabel od włącznika dalej.

elenoar86

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2014, 18:14:53 pm »
a jak sprawdzić przełącznik??? bo już mi rece opadają............

Sebastian X

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2014, 18:20:22 pm »
Sprawdź styki w kostce przy przełączniku, ew. kup alkohol izopropylowy w sprayu (isopropanol lub cleanser ipa) weź szczoteczkę do zębów i czyść. Odepnij najpierw klemę akumulatora popsikaj sprayem i szczoteczką przeczyść styki.

elenoar86

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2014, 18:35:22 pm »
najlepsze jest to że styki w przełączniku wyglądają jak nowe zero osadu śladów śniedzi... ale zrobie jak mówisz jak to nie pomoże to może wymienię cały przełącznik jutro.... szlak mnie trafia z tym już  :-cry

Czarek Konin

  • Gość
Odp: Pali bezpiecznik od lewego postoju...:(
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2014, 18:51:09 pm »
ja raczej obstawiłbym problem w kostkach do postojowych niż w samym przełączniku, odłącz wszystkich po kolej i zobacz czy bezpiecznik pstryknie.